Ответы на вопрос:
Для тараса шевченка жіноча недоля була не просто однією з тем його творчості, а особистими переживаннями. доля жінки-кріпачки для нього — насамперед доля його рідної матері, котра передчасно померла це, зрештою, його перша юнацька любов — оксана коваленко. отже, жіноча доля для нього не тільки була соціальною, а й особистою трагедією. а доля жінки в кріпосницькому суспільстві була справді трагічною. хто тільки над нею не знущався? ! на панщині вона працювала однаково з чоловіками, вдома виконувала всю хатню роботу, народжувала, годувала і виховувала дітей. а скільки жінок ставали жертвами поміщицької розпусти, скільки наклало на себе руки! жіночі образи шевченка — це насамперед невигойна, найболючіша рана кріпацтва. згадаймо назви його творів про жінок: "наймичка", "відьма", "сова", "слепая", "мар'яна-черниця". ці назви не випадкові. саме наймичками, відьмами, совами, сліпими, черницями були жінки в тодішньому суспільстві. десятки "благородних" поетів того часу вважали б неестетичним такий образ у своїй творчості, відвернулися б, побачивши таку жінку у житті. шевченко не тільки не відвернувся і не тільки увів її у високий храм поезії, а назвав її своєю, рідною. шевченкові поеми кликали до помсти над тими, хто топтав жіночу честь, гідність і щастя. а : "причинна", "тополя", "русалка", "утоплена", "лілея" - у кожній з них своя, окрема історія нещасливого кохання, нещасливого з вини соціальних умов. кожна з них — це прокляття тим, хто загубив жіночу долю, знівечив красу, спаплюжив гідність. образи шевченкових дівчат та жінок не лише багатостраждальні, а й, як правило, високоморальні. і найбільша заслуга шевченка в тому, що він підніс жінку-кріпачку, жінку-матір на найвищий п'єдестал чистоти, глибини і вірності почуттів, моральної краси і материнської величі. це ганна з поеми "наймичка", оксана з поеми "слепая", катерина і марія з однойменних поем, сова і багато інших, чиїх імен яких ми не знаємо. мати з дитиною завжди була для шевченка найсвітлішим образом, уособленням краси, ніжності і благородства.
Відповідь:
Мирослава пропонувала Максиму переодітися в її одяг і взяти перстень, яким Пета подарував їй. Адже коли показати перстень охороні то вони випустять людину за межі табору.
Тугар Вовк пропонував тухольцям та Захару обміняти свободу Максима на вихід монголів з тухольської долини. Але Захар відмовив Тугару, адже вважав несправедливо проміняти свободу одної людини на загрозу загибелі для інших верховинських земель.
Пояснення:
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Shkodinka25.06.2023 05:27
-
pavelakur14.07.2021 00:06
-
мам6519.11.2022 14:10
-
arinaantonuyk01.08.2021 09:38
-
dimaloz5526.07.2022 03:40
-
tenoruk7718.02.2022 10:04
-
Gamonga24.11.2020 03:37
-
Vero2317.06.2023 17:39
-
dralov57423.03.2021 07:44
-
OppLeech06.07.2022 08:42
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.