ІІ варіант 1. Що таке драматичний твір? У чому його особливість? (2 б.)
2. Як зображує Л. Глібов у своїх творах народну ість, доброту, лагідність, гумор? Доберіть якнайяскравіший приклад. (3 б.)
3. Розкрийте зміст заповіту Ярослава Мудрого і поясніть актуальність його у наші дні ( за поезією О..Олеся "Ярослав Мудрий"). 3 б.
4 Хто з персонажів повісті "Таємниця козацької шаблі" намагався зашкодити головній героїні і як саме? (2 б.)
5. Охарактеризуйте образ Наталочки Руснак. (2 б.)
здать завтра
Ответы на вопрос:
мова творів панаса мирного завжди вражає чіткістю, образністю, багатством народнопоетичних синонімів, приказками, прислів'ями. тому досліджувати мову творів письменника надзвичайно цікаво.
літературознавці підрахували, що у своїх творах митець використав понад п'ятсот прислів'їв та приказок. чому? мабуть, тому, що письменник з юнацьких літ цікавився українським фольклором, знаходив у ньому живу історію мови свого народу, його світогляд, бо прислів'я та приказки кожного народу тісно пов'язані з особливостями його життя, світосприйманням.
роман "хіба ревуть воли, як ясла повні? " має дуже багату й образну мову, яка містить багато прислів'їв та приказок. прислів'я у романі змістовніше розкрити риси характеру героїв, їх поведінку. так, наприклад, коли селяни говорять про аморальний спосіб життя чіпки, автор використовує і прислів'я: "ні вже: не буде добра з такого! горбатого могила справить! " прислів'я підкреслює, що таке неможливо змінити, що ніяким словам вірити не можна, бо людина не відає, що робить.
а прислів'я "щоб його з дужчими не битися, а з сильними не позиватися" ілюструє тезу про соціальну несправедливість і нерівність тогочасного життя.
знайдемо ми у творі навіть синонімічні ряди близьких за змістом прислів'їв та приказок, які іноді і стоять поруч. наприклад, коли мотря характеризує явдоху (матір галі), то думає про галю та її матір: "яка мати, така й дочка: яблуко від яблуні недалеко одкотиться". синонімічні ці прислів'я підкреслюють, що у дітях повторюються характери батьків.
прислів'я-синоніми "не підмажеш — не поїдеш", "суха ложка рот дере" характеризують хабарництво. панас мирний, характеризуючи здирство судових чиновників, вкладає їх в уста пороха.
у мові роману "хіба ревуть воли, як ясла повні? " багато синонімічних рядів, які тісно пов'язані з основною ідеєю та темою роману. наприклад, про залежність селян від землі використано такі прислів'я: "без землі життя нема", "без землі — нема волі", "риба без води, а чоловік без землі — гине". а складність життя підкреслюють прислів'я: "життя — що стерняста нива: не пройдеш, ноги не вколовши", "життя зжити — не поле перейти".
у романі панаса мирного деякі прислів'я зазнають певних змін. наприклад, прислів'я "що можна мамці, того не можна ляльці" у письменника вжите у такому вигляді: "що можна лялі, того не можна мамі". а характеризуючи мотрю, автор пише: "не судилося мотрі щастя. не зазнала вона його змалку; не бачила дівкою, жінкою; не сподівалась замужньою вдовою". це нагадує нам прислів'я "не було добра змалку, не буде й д'останку". а прислів'я "не несися високо, бо погано низько падать" з уст мотрі звучить так: "не високо лишень несися, сину, а то як прийдеться ".
отже, прислів'я та приказки, вжиті автором у творі, відтворюють народну мову, підкреслюють вікові спостереження народу над тими чи іншими рисами характеру людей, чи їх відношення до навколишнього світу. а мову роману "хіба ревуть воли, як ясла повні? " вони роблять багатою, емоційно насиченою.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
ниро413.02.2020 18:19
-
qwertyuiop34207.02.2022 12:12
-
naastul229.09.2021 03:40
-
Barbara12345613.12.2021 23:04
-
maslyuk0509.06.2022 06:41
-
кэт228101.10.2022 16:57
-
vova42311.10.2022 02:32
-
жук23423.05.2022 16:33
-
Topolok12128922.01.2022 17:15
-
Yalikhan24.05.2021 11:58
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.