Ответы на вопрос:
в українському антифашистському русі опору існувало дві течії: радянський рух опору (партизани і підпільники) та національно-визвольний рух опору на чолі з оун.
радянський рух опорупрагнув до відновлення статусу україни у складі срср. наприкінці 1942 р. в україні діяло 800 партизанських загонів. їх дії координував український штаб партизанського руху на чолі з т.строкачем. виникли великі партизанські загони і з'єднання на чолі з с.ковпаком, м.попудренком, сабуровим, федоровим, і.боровиком, п.вершигорою, м.наумовим та іншими.
формами боротьби партизан були:
- диверсії на комунікаціях ворога, знищення ліній зв'язку, доріг, мостів;
- розгром ворожих штабів;
- диверсії на залізницях. улітку 1943 р. розгорнулася операція "рейкова війна";
- рейди в тил ворога (найбільш відомий карпатський рейд с. ковпака).
в україні діяло 23 підпільних обкоми кп(б)у; 9 підпільних обкомів комсомолу, які організовували диверсії, здійснювали розвідувальні операції.
загальна чисельність партизан і підпільників в україні за роки війни становила за різними джерелами від 500 тис. до 180-220 тис. осіб.
найбільш масовою верствою населення, яка безвідмовно йшла за радянською владою, була молодь. у нацистському документі "наслідки німецького іння в зоні групи армій "південь" з цього приводу, зокрема, говориться: " молодь глибоко засвоїла положення більшовизму. з молоді склалася більшість активістів боротьби за справу рад. банди (партизани - авт.) утворювалися переважно з молоді".
створення українського штабу партизанського руху, координація дій, матеріальна підтримка з великої землі, застосування радянськими партизанами ефективних методів боротьби проти окупантів перетворили радянський партизанський рух на важливий чинник війни, фактично на справжній "другий фронт".
національно-визвольний рух опору на чолі з оунпрагнув до відродження незалежної української держави.
до початку війни оун співробітничала з німцями. у німецькій армії був утворений "легіон українських націоналістів". оун розраховувала на сприяння німеччини у відновленні української державності. проте, спроба проголошення у львові 30 червня 1941 р. самостійної української держави не була підтримана німеччиною. гестапо заарештувало всіх членів новоствореного уряду на чолі з я.стецьком, керівника оун с.бандеру. проти оун розпочалися репресії. у відповідь оун почала створювати партизанські загони, які у жовтні 1942 р. об'єдналися під назвою українська повстанська армія (упа) на чолі з романом шухевичем (псевдонім - тарас ). оун-упа не припиняла також антирадянської і антипольської діяльності.
розгорнутий терор проти західноукраїнських областей, членів оун, свавілля німецької адміністрації, грабунки, примусова праця, вивіз молоді до німеччини - все це викликало і посилювало анти-німецькі настрої, які переростали у рух опору, що з кожним днем ставав усе організованішим і діяльнішим.
упа розраховувала лише на власні сили і підтримку місцевого населення. мережа оунівського підпілля охопила не тільки західні, а і центральні, східні, південні райони україни, де оун діяла під лозунгами: "смерть гітлеру! ", "смерть сталіну! ", "радянська влада - без більшовиків! ".
водночас із боротьбою проти німецьких окупантів та радянських партизан упа довелось вирішувати складну проблему українсько-польських відносин, які мали історичні коріння і час від часу загострювалися до збройної конфронтації.
основними об'єктами партизанських дій з боку упа були:
- німці та їх союзники;
формування армії крайової та польське населення; радянські партизанські загони, а згодом - підрозділи червоної армії.
намагаючись утвердити себе у західних регіонах україни як "третя сила", упа лише у жовтні-листопаді 1943 р. провела 47 боїв проти німців і 54 бої проти радянських партизан.
слід зауважити, що в оун не було єдності щодо стосунків з німцями. започаткований на волині та поліссі повстанський рух поширювався на інші регіони україни. чисельність упа за різними даними становила від 30-40 тис. до 100 тис. бійців.
таким чином, україна була охоплена масовим рухом опору, але через глибокі ідеологічні суперечності між двома його течіями точилася жорстока боротьба.
так, карпатський рейд партизанського з'єднання с.ковпака влітку 1943 р. призвів до кривавих боїв між оунівськими і радянськими партизанами. а весною 1944 р. біля рівного упа розбила автоколону штабу командуючого 1-м українським фронтом генерала м.ватутіна, сам генерал був тяжко поранений і помер.
з приходом червоної армії в західну україну оун, залишаючись на платформі незалежності, оголосила війну сталінському режиму. радянське командування для боротьби з упа створило окрему армію нквс. боротьба сторін продовжувалася до середини 50-х рр. і носила надзвичайно жорстокий, кровопролитний характер.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
nipogodin09.10.2022 16:23
-
Янчик31201.01.2021 00:03
-
Iasia19808.09.2020 15:16
-
dima035488825.12.2022 10:00
-
dianasmertiyk24.11.2020 13:49
-
mruzer199916.03.2022 21:08
-
sasyli33302.06.2021 14:49
-
sini113.02.2023 11:16
-
trol7701.08.2021 01:13
-
илона59003.08.2022 02:46
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.