Есть ответ 👍

Ідейно художній аналіз вірша: "о, панно і" , "одчиняйте двері" , "пам`яті тридцяти" всі три вірша павла тичини. терміново решить зарегистрируйтесь начните participate in рейтинге поиск пользователей узнайте больше - для назвіть
кількість поетичних збірок написаніх складіть фантастичне оповідання про вашу составить 24 теста для проверки знания поемы вірш миколи сарма-соколовського "дзвін выберите уровень: все классы 1-4 5-9 10-11 выберите предмет:
все язык астрономия биология ботаника граждановедение естествознание зоология информатика искусство испанский язык итальянский язык логика музыка язык обж обществознание польский язык правоведение природоведение
рисование язык технология українська література українська мова физкультура философия французский язык черчение экология пользователей: 82 740| для решения: 815| решенные : 56 674 решений: 73 160| сочинений: 431| он-лайн: 581 |
правила | контакт jak zdobyć punkty? о нас|

222
362
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


  "о, панно інно"

тема: звертання павла тичини до панни інни зі своїми почуттями та головна думка: передача ніжних та щирих почуттів.намагання відкрити своє серце панні,яку кохає. художні засоби: порівняння,епітети,метафори,звертання.


Основна ідея комедії «мартин боруля» карпенка-карого, як і комедії «міщанин-шляхтич» мольєра, полягає в тому, що не аристократичне походження, а особисті якості людини визначають її роль і місце в суспільстві.

сюжетні лінії комедії схожі. подібно до того, як журден мольєра, охоплений манією дворянства, розпоряджається долею своєї дочки люсіль, боруля, персонаж п’єси карпен-ка-карого, віддає свою дочку марисю за уявного шляхтича націєвського і відсилає свого сина степана на службу в земський суд. дружини центральних персонажів (пані журден і палажка) і діти (люсіль, марися) чинять опір своїм чоловікам і батькам. значну роль в обох п’єсах відіграють образи слуг (ков’єль, омелько), які молодим героям в їхній боротьбі за особисте щастя. нарешті, головні герої обох комедій зазнають поразки.

аналізуючи характери дійових осіб, бачимо, що деякі з них можна поєднати в пари: пан журден — боруля, пані журден — палажка, ков’єль — омелько.

дружини схожі насамперед своїм ставленням до чоловіків. пані журден негативно ставиться до вигадок свого чоловіка. палажка також опирається чоловікові, хоча робить це менш послідовно, ніж пані журден. потрапивши під вплив мартина, вона спочатку схвалює його рішення видати марисю заміж за дворянина націєвського.

вихідці з народу, слуги ков’єль і омелько, наділені непідробним почуттям гумору. завдяки їхній винахідливості і тверезому підходу до життя, молодим героям удається протистояти волі деспотів-батьків.

але найбільше схожі центральні персонажі — журден і боруля. манія, яка оволоділа ними, робить їх наївними, унаслідок чого вони здійснюють комічні, безглузді вчинки. обидва відмовляються від традиційного способу життя і запроваджують у своїх господах дивні порядки. для свого перевиховання журден наймає вчителів музики, танців, філософії; замовляє новий дорогий костюм, який йому не личить. щоб повністю зрівнятися з аристократами, журден хоче завести собі коханку, дорімену.

мартин боруля, задумавши стати дворянином, не хоче бути схожим на «мужиків». мартин мріє розвести собак, їздити на полювання, грати в карти — робити все, як роблять дворяни. дітям своїм мартин заборонив називати батьків «по мужичі»: «мама», «тато», а неодмінно так, як це в панів кажуть: «мамінька», «папінька»; наймитам же звелів величати себе «паном». мартин бере приклад із дворян і відмовляється від праці, уранці довго нудиться в ліжку, хоч і боки болять з «не-привички»; дочку марисю примушує сидіти за п’яльцями, бо то, мовляв, панське діло; сина степана влаштував на службу до земського суду, бо така служба личить дворянинові.

і пан журден, і мартин боруля хочуть бачити своїх дітей в аристократичному світі і тому забороняють дочкам шлюби з їхніми коханими. пан журден не дозволяє люсіль вийти заміж за клеонта. він хоче, щоб його зять був знатного роду. журден погоджується видати дочку навіть за турка, аби той був дворянином. мартин боруля теж не дозволяє зустрічатися дочці марисі з миколою, бо хоче дочку «пристроїти за благородного чоловіка». та її «благородний» жених виявився шарлатаном.

невдачі «переслідують» мартина борулю, здавалося б, скрізь: сусід-поміщик виграв позов у суді; степана прогнали з канцелярії; наречений марисі виявився нечесною людиною і втік, чому марися безмірно радіє; нарешті, через одну літеру в прізвищі (боруля — беруля) не затвердили мартина в дворянство, і довелося спалити всі папери, а разом із ними й надії вийти колись на «дворянську лінію».

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS