Есть ответ 👍

Укр мова вправа 516 стор 228 6клас о. глазова

146
245
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Зима для тварин найважча пора року. з-під снігу вони не можуть добути вдосталь корму, мерзнуть, застуджуються.готуючись до зими, звірі міняють своє літнє хутро на зимове — густіше й пухнастіше. ласка, горностай, заєць-біляк «переодягаються» в білу шубу, в ній вони майже непомітні на білому снігу.багато тварин у сплячку. жаби, ящірки, тритони, вужі й гадюки влаштовуються в ямах, норах, печерах, під старими пеньками, під купами листя, хмизу, під камінням, в погребах, в підвалах. в одному місці збирається їх часом по п’ять, по десять, по двадцять і навіть більше. озерні жаби зариваються в мул на дні водойм.в печарах, в дуплах дерев, на горищах старих будинків зимують кажани. гострими кігтиками задніх лапок вони чіпляються за склепіння печери чи дупла, обгортаються крильцями і повисають до весни.а ось іще один сплюха: їжак. до речі, запасів на зиму він не робить і яблук на голках не носить, як це малюють у дитячих книжках. тваринка взимку спить, і їжа їй не потрібна. сплять зимою ведмідь і борсук, але, на відміну від інших, їхній сон чутливий, вони можуть прокидатися.для того, щоб проспати цілу зиму, восени тварини мусять добре запастися жиром. і витрачають його потім дуже економно: у тварини, яка спить, знижується температура тіла, кров’яний тиск, значно уповільнюється дихання й серцебиття, загалом витрати необхідних для життєдіяльності речовин зменшуються майже в 100 разів.деякі тварини роблять запаси корму. під вітроломом, серед каміння і в розколинах ховають частину здобичі хижаки. багато мишовидних гризунів можна знайти у сховищах горностая, ласки. лісовий тхір запасає часом жаб. норка може наскладати в пустотах під кригою при берегах водойм до двадцяти кілограмів риби. бобри роблять під водою запаси гілок, у заможної бобрової родини може бути їх запасено до п’ятдесяти кубометрів. білка збирає горіхи, жолуді, сушить гриби. в норах жовтогорлих мишей знаходили до восьми кілограмів насіння, а одного разу навіть 47 кілограмів. не відстають від тварин і птахи. горішки ліщини, бука в тріщинах кори ховають повзики. жолуді й горіхи запасають на зиму сойки. восени при доброму врожаї вони цілими днями снують біля великих самотніх дубів, набирають у під’язичний мішок п’ять-шість, інколи навіть десять жолудів, летять з ними до потаємного місця, часом досить далеко від дуба, закопують і повертаються за новою порцією. за осінь кожна сойка може влаштовувати понад 2500 схованок. більшість своїх запасів птаха за зиму розшукує і з’їдає, а решта або дістається іншим тваринам, або весною проростає. дивишся часом — в чагарникових заростях чи в садку, далеко від дубового лісу, росте дубочок. це робота сойки.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS