Есть ответ 👍

Поясніть правила вживання/невживання апострофа. М‘яч, черв‘як, розв‘язати, свято, Муравйов, пір‘їна, ряд, з‘явитися, приїхати, загітувати, підйом, Лук‘ян, пів‘яблука, двох‘ярусний, дит‘ясла, зв‘язати.

132
458
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Апостроф ставиться:

1)Тверді приголосні звуки б, п, в, м, ф, якщо перед ними немає іншого приголосного,виключенням є р.

2)Після твердого р у кінці складу: подвір'я, сузір'я.

3)Після "к" у словах Лук'ян та похідних.

4)Апостроф у словах іншомовного походження та похідних від них пишеться перед я, ю, є, ї.

Апостроф не ставиться:

1)Після б, п, в, м, ф, що позначають тверді губні звуки, якщо перед ними стоїть інша, крім р.

2)Після літери р, що позначає м'який приголосний на початку слова чи в середині складу: порятунок, рясний, гарячий, буряк.

3)У словах іншомовного походження у злитній вимові: резюме.

Правило пів/напів:

Правило пів/напів вже недійстне і все пишется окремо


Якось, зовсім випадково, мені на очі потрапила репродукція картини олександра мурашка під назвою «дівчина в червоному капелюсі». вана з першого погляду привабила мене незвичайною технікою малювання та витонченою майстерністю митця. ця картина була написана широким і густим мазком, але в то й же час усі деталі на ній відрізняються соковитістю і впевненістю. а контраст яскравого червоного кольору капелюха і темних відтінків заднього плану картини створює живописний дзвінкий акцент. саме сміливі зіставлення цих кольорів, інтенсивність червоних тонів, які врівноважують і приглушують глибокі і м’які чорні очі дівчини, вразили найбільш усього в цій картині.якщо навіть не придивлятися до картини, перш за все впадає в очі червоний капелюх, який яскравою плямою виділяється на чорному фоні і контрастує з темним вбранням. цей капелюх приваблює увагу і до обличчя дівчини, яке світиться глибоким спокоєм та зосередженням. дівчина у червоному капелюсі дуже схожа на макову квітку на фоні темного українського поля. енергія червоного кольору вигідно підкреслює молодість та красу дівчини, якій, скоріш за все, було близько вісімнадцяти років у той час, коли вона позувала художникові. її обличчя не по віку серйозне і декілька розгублене, а чорні очі приваблюють погляд глядачів.

вже пізніше мені довелося узнати, що олександр мурашко – видатний український митець кінця xix – початку xx століття. він народився в києві, дитинство його пройшло на чернігівщині, а творчістю мурашко займався, подорожуючи по всьому світу. весь час він експериментував с різними техніками малювання і більшість з них добре засвоїв. своїм нащадкам художник залишив багато картин, які сьогодні можна побачити як в музеях та картинних галереях нашої країни, так і в приватних колекціях українських і іноземних цінителів живопису. картину «дівчина у червоному капелюсі» мурашко написав у парижі.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS