Есть ответ 👍

Почему на картах используються различные маштабы я 5 класс

206
215
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Тому що карти мають різне призначення наприклад карти поділяються 

за масштабом  карти класифікують на:

великомасштабні  — з масштабом від 1: 5000 до 1: 200000, ічні карти такого масштабу називають топографічними; середньомасштабні  — масштаб яких від 1: 200000 до 1: 1000000, ічні карти такого масштабу називають оглядово-топографічними; дрібномасштабні карти  — масштаб дрібніший від 1: 1000000, ічні карти такого масштабу називають оглядовими.

відмінні за масштабом карти мають різні точність і детальність зображення, ступінь генералізації і нерідко різне призначення.

за змістом  виділяють дві великі групи карт  — ічні і тематичні.

ічні карти зображають всі ічні явища:   рельєф, гідрографію, рослинно-ґрунтовий покрив,  населені пункти, господарські об'єкти, комунікації, кордони і таке інше. ічні великомасштабні карти, на яких зображені всі об'єкти, які є на місцевості, називаються  топографічними. середньомасштабні ічні карти  — це оглядово-топографічні, а дрібномасштабні ічні карти  — оглядові; другою групою є тематичні карти, що показують розміщення, взаємозв'язки і динаміку природних явищ, населення, економіки, соціальну сферу. їх можна об'єднати у дві групи: карти природних явищ і карти суспільних явищ.карти природних явищ охоплюють всі компоненти природного середовища і їх комбінації. в цю групу входять карти геологічні, геофізичні, карти рельєфу земної поверхні і дна світового океану, метеорологічні і кліматичні, ботанічні, океанографічні, гідрологічні, грунтові, карти фізико-ічних ландшафтів і  фізико-ічного районування тощо.карти суспільних явищ включають карти населення, економічні, політичні, історичні, соціально-ічні. кожен з згаданих підрозділів також може ділитись. так, економічні карти охоплюють також карти промисловості (як загальні, так і галузеві), сільського господарства, рибної промисловості, транспорту і зв'язку тощо.

за призначенням  карти поділяються на:

науково-довідкові (призначені для виконання за ними наукових досліджень і отримання максимально повної інформації); культурно-освітні (призначені для популяризації знань, ідей), технічні (відображають об'єкти та умови, необхідні для вирішення якихось технічних завдань); навчальні (використовуються в якості наочності для вивчення ії, історії, геології та інших дисциплін), туристичні та інші.

за охопленням території  карти поділяються на:

світові (карта земної кулі)океанів (карта всіх океанів)материкові (карта окремого материку «африка»)країни (карта однієї країни «україна»)

26 ю.ш. 75 в.д. это индийский

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: География

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS