Есть ответ 👍

Потрiбно знайти текст: автор тексту i. цюпа , а назва чи батьківська хата, чи рiдна хата

290
310
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Кожна людина починається зі знання свого родоводу. а її коріння закладене в батьківській домівці, в материнській пісні.  батьківська хата — це те, що завжди згадується, сниться, що ніколи не забувається і гріє теплом спогадів.  усіх членів сім’ї завжди об’єднував живильний родинний вогник. від матері до доньки передавалися старанно вишиті рушники, сорочки; від батька до сина — земля, любов до неї, вміння відчувати її біль, чути її голос.  і до сьогодні зберігаються ці родинні традиції. сім’я, що не вберегла вогника, накликає на себе біду. вогонь здавна оберігав оселю, біля нього росли діти, він вважався священним.  раніше біля вогню довгими зимовими вечорами збиралися за вишиванням чи куделею. тут, біля родинного вогнища, навчали поважати свій рід, розповідали про його старійшин, про те, як вони жили, що робили, як співали пісні. тут навчали поважати людей, бути добрими, чуйними до своїх близьких, навчали дітей один одному, любити одне одного. зібравшись усією родиною, вирішували, як мають відзначати свята, як мають жити, щоб не було соромно перед людьми. хата дає селянинові надійний захист, оберігає від негараздів, дарує світ.  такі спільні зібрання біля родинного вогнища залишались у пам’яті людини на все життя як найсвітліша згадка про своє дитинство, про свою сім’ю, про родинні традиції. про це так гарно написав андрій малишко:   та де б не ходив я в далекій дорозі,в чужім чи у ріднім краю,я згадую вогник у тихій тривозіі рідну хатину свою.бо дивляться в далеч засмучені очі,хоч тінь там моя промайне.бо світиться вогник у темнії ночі,мов кличе додому мене! щоб велося од хліба до хліба.  початок жнив — зажинки — в усі часи були подією урочистою. ряд магічних дій та обрядів, які при цьому виконувалися, мали забезпечити успіх у роботі, зібрати урожай без втрат.  зажинки починали у легкий день — вівторок, п’ятницю. колоски, скошені першими, клали навхрест. коли йшли додому, збирали їх і робили квітку або хрест, який на спаса освячували в церкві. зерно берегли для засіву під наступний урожай. відвар із цих колосків вважався цілющим при гоєнні ран від порізів. жнива в давнину проводилися толокою, тобто кілька сімей об’єднувались, щоб спільно по черзі обробити свої поля.  цікаво відбувалися зажинки у нас на слобожанщині. спочатку стелили на полі скатертину, клали хлібину — щоб велося од хліба до хліба. а тоді вже починали жати. закінчувалася толока обідом у господаря, жниварськими піснями, в яких господарю дякували за шанобливе ставлення до працівників, щедрий обід і бажали щастя, благополуччя.  

Музики все швидше і швидше затоплювали майдан рокітливою мідною повенню

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS