Лишайником является 1) кладония 2) кукушкин лен 3) исландский мох 4) центария 5) сфагнум 6) улотрикс
Ответы на вопрос:
безумовні рефлекси — відносно постійні природжені реакції організму на дію факторів зовнішнього і внутрішнього середовища, які здійснюються за центральної нервової системи і не потребують спеціальних умов для свого виникнення. рефлекс — це реакція організму на подразник, основна форма діяльності нервової системи. комплекс ланок нервової системи, що забезпечує сприйняття, обробку і передачу подразнення, називають рефлекторною дугою. діяльність нервової системи всього організму має рефлекторний характер. усі види рефлексів і. п. павлов розділив на дві групи: безумовні (вроджені), умовні (набуті). термін «безумовні рефлекси» увів і. п. павлов. прикладом безумовних рефлексів є: слиновиділення, чхання, моргання.
умовні рефлекси — складні пристосувальні реакції, які виникають у процесі життя на основі безумовних рефлексів. вони непостійні, і для їх утворення потрібен байдужий подразник. для того щоб він перетворився на умовний рефлекс, необхідна сукупність певних чинників. вони можуть утворюватися і зникати залежно від конкретних умов. ці рефлекси утворюються за участю кори великих півкуль. для формування умовного рефлексу необхідне дотримання таких пунктів:
умовний подразник повинен передувати безумовному; умовний подразник має бути слабкішим за безумовний; між умовним та безумовним подразниками інтервал часу має бути незначним.необхідне також періодичне повторення дії закріплення умовного рефлексу. крім того, умовний подразник обов’язково має бути підкріплений безумовним, бо якщо певний час умовний подразник не підкріплювати, то умовний рефлекс згасає.
фізіологічний механізм виникнення умовного рефлексу пояснюється так. при дії умовного та безумовного подразників відбувається збудження певних ділянок кори головного мозку. при періодичному повторенні сполучення умовного і безумовного подразників збудження, яке виникає внаслідок дії умовного подразника, передається через вставні нейрони на відповідний нервовий центр, який збуджується ще до того, як проявиться дія безумовного подразника. таким чином, оскільки інтервал між умовним і безумовним подразниками незначний, то відповідними нервовими центрами утворюються тимчасові зв’язки.
умовні рефлекси поділяють на природні, що формуються у відповідь на природні властивості безумовних подразників (формування умовного харчового рефлексу на запах і вигляд їжі), та штучні — виробляються у тварин в умовах експерименту у відповідь на різні штучні подразники (світло, звук, зміни температури). крім того, існує класифікація умовних рефлексів за ознакою рецептора та за біологічним значенням: оборонні, статеві, харчові.
відмінності умовних і безумовних рефлексів занесено до таблиці.
порівняльна характеристика безумовних та умовних рефлексів
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Биология
-
Sambufer125.02.2021 01:50
-
еанеа15.12.2022 20:36
-
angelikasolnce109.03.2021 07:47
-
EeVoNGuY09.11.2020 18:48
-
sweetmur12.08.2021 07:05
-
oksana78shilki06.12.2022 09:35
-
swordfishtrombone05.05.2023 01:11
-
настя606329.08.2020 09:27
-
grofro22827.10.2021 08:23
-
www15216.10.2022 15:07
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.