Ответы на вопрос:
пропоную скласти такий план до тексту алли коваль "наша мова": 1. роль мови у житті. 2. зародження мови. 3. мова первісних людей. 4. людство винаходить письмо. 5. слов'янське письмо. 6. розмаїття мов на землі. 7. українська мова. 8. мова - шлях у незнані краї.
Провідним поетичним образом у поезії м. семенка є місто. його він оспівував у кількох поезіях з однойменною назвою. ці твори мають другу назву за першим рядком: «вдихаю я тонку », «блимно і крапно», «сонце осві», «зойкно вилі», «вечір », «місто мокре», «ось те ». а також у віршах із надзвичайно промовистими назвами, що відображають міську атрибутику: «будинки», «тротуар», «улиці», «асфальт», «в кафе». михайло семенко захоплюється міськими пейзажами, із задоволенням удихає запах бензину, обожнює швидкий рух, який він називає «життєрухом», любить посидіти з друзями в кав’ярні, сходити в кіно, яке входило тоді в моду. у поезії він головним критерієм вартості вважає оригінальність думки й словесну гру. навіть із назв творів михайла семенка можна зрозуміти, що він є прихильником неологізмів. про значення багатьох таких слів читач легко здогадується, а над деякими доводиться задуматись. твори м. семенка тримають читацьку думку в постійному напруженні, тому їх цікаво читати й аналізувати. візьмімо, наприклад, вірш «бажання». тільки такий оригінальний митець, як михайло семенко, міг поставити таке безглузде, на перший погляд, запитання: - чому не можна перевернути світ? - щоб поставити все догори ногами? виявляється, що подібне «бажання» м. семенко може здійснити сам, і не знайдеться сміливця, хто посмів би йому заперечити. перевертання світу, здійснене ліричним героєм поезії м. семенка, виглядає дещо дивним. він стягує місяця й дає йому «березової каші», роздає дітям зірки замість іграшок, а служниці маші дарує весняні берези, щоб її покохав петька. михайло семенко любить постійні зміни, постійну динаміку, його не влаштовує навіть сама природа, він називає її «» і прагне, щоб її «чорти вхопили», адже його «бажання» неможливо виконати. вірш «запрошення» — це звернення до прийдешніх поколінь. поет усім тим, хто хоче його «духа визвать» обіцяє показати безліч світів «оригінальних і капризних», безліч шляхів, а також відчинити замкнуті двері. михайлові семенку вдалося перемогти «всі стихії й дощі», тому, звичайно, прогулятися з ним уночі було б цікаво. таку ж цікаву прогулянку обіцяє поет і в другому вірші з аналогічною назвою «запрошення». цього разу він пропонує піднятися на батиєву гору, бо там « гарно », « симпатично й різнобарвно ». поет знає, що дехто дивиться на футуристів «як на звірів», проте він хоче подолати таке несправедливе ставлення з боку суспільства до нього і його друзів, прагне довіри й доброзичливості з боку читачів, він пише: люди ми сильні, молоді, сміливі — не боїмось нікого й бажаємо усім добра.
джерело: бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Софии01126.10.2021 15:25
-
dirysasha11.12.2022 10:17
-
таня4444826.05.2021 19:15
-
2004пупик429.06.2022 02:21
-
brain0908.10.2020 11:32
-
poli14827.06.2021 13:03
-
Velichkovskaya028.10.2021 06:44
-
малинка18819.01.2021 20:55
-
Fuvhrcsghinm24.06.2021 15:04
-
Лисёнка200507.06.2020 06:18
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.