Написати невеличкий твір з використанням слів: простора галявина, тиша, прив'яла трава, шелестить,притихла берізка, шурхіт, пожовкле листя, стукіт, дощовіккраплини, сорока-білобока, як сльози, стрекоче, кучеряві хмари, дятел, самотній дуб, білка
292
315
Ответы на вопрос:
Настала золота осінь. на просторій галявині , серед лісу привяла трава.навкруги стоїть тиша.пожовкле листя шелестить під ногами.притихла весела берізка. адже скоро прийде зима.
Мета: - домогтися засвоєння учнями правил правопису не з дієприкметниками; - сформувати уміння правильно писати не з дієприкметниками; - збагачувати словник школярів дієприкметниками; - вчити дітей орієнтуватися в ситуації спілкування; - формувати уміння будувати діалог розгорнутими, поширеними реченнями, додержуватись правильного інтонування речень; - виховувати культуру спілкування. тип уроку: комбінований. хід уроку і. орг. момент. іі. повідомлення теми уроку. ііі. актуалізація опорних знань. завдання до учнів: пригадайте, як пишеться не з різними частинами мови. іv. сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу. 1. робота з підручником: розгляд таблиці «написання не з дієприкметниками» (7; стор. 50). 2. тренувальні вправи. прочитати, пояснити написання не з дієприкметниками. увійшов я в сінечки, а сінечки не метені. увійшов я в світлицю, а світлиця не топлена, діжка хліба не мішана. лука негребена схожа на дівку нечесану. де багато господинь, там хата не метена і каша не варена. не хвалися піччю в нетопленій хаті. народна творчість. диктант з коментуванням. я часто ночами пригадую знов дитинства сполохану казку. і вам, мамо, за вічну любов і щедру незміряну ласку. схилялось над ліжком привітне чоло, дрімали натомлені очі і вам, мамо, за ваше тепло і довгі недоспані ночі. дитинства не жду я із вирію знов, не вернеш і мамину і вам, мамо, за вічну любов і всю неоплачену ласку. і вам, літа, за хліб і сіль, за радість і невиплаканий біль. з творів д.луценка. подані фразеологізми ввести до самостійно складених речень (усно). якими частинами мови (особливими формами ) є виділені слова? пояснити написання не. ділити шкуру невбитого ведмедя. йому закон не писаний. незбагненними шляхами (незбагненна мудрість). 3. розвиток зв’язного мовлення. складання діалогів на задану тему, але для різних ситуацій спілкування. пояснення вчителя. - для спілкування, тобто ведення діалогу, важливо встановити контакт зі співрозмовником. є правила, дотримання яких під час спілкування зближує людей. - запишемо ці правила. що б ви додали до них? правила спілкування 1. звучання власного імені завжди приємне людині. 2. посмішка на обличчі – ознака позитивного налаштування співрозмовника. 3. комплімент, «золоті слова» поліпшують стосунки. 4. не поспішай говорити, поспішай слухати. 5. криком дуба не зрубаєш. (з нар. творчості) практична вправа «умій слухати співрозмовника» робота в парах (розподіл учнів – як сидять за партами). 1. поверніться обличчям один до одного і протягом двох хвилин розповідайте по черзі про дієприкметник усе, що знаєте. 2. тепер кожен перекаже те, що почув від співрозмовника.(2 хв.) 3. обговорення: чого бракувало вам, коли ви говорили? що для вас було легшим: розповідати, слухати, переказувати? а що важче? 4. висновки: що ви вже вмієте, чого ще треба вам навчитися? практикум. тренувальні вправи у складанні діалогів на тему «вивчення дієприкметника»: а) для учнів з низьким рівнем знань: складіть діалог за поданою першою реплікою: - бабусю, ми учора на уроці української мови розглядали тему «дієприкметник». б) для учнів з середнім рівнем знань: складіть діалог відповідно до мовленнєвої ситуації: спілкування з однолітками на перерві . в) для учнів з достатнім рівнем знань: доповнити діалог розкриттям мовленнєвої ситуації – спілкування з учителем на додатковому занятті. v. закріплення набутих знань. 1. поясніть правопис не з дієприкметниками: немовлених, неприречену, нерозтрачену, ненароджених, нерозгадану, не чекали, необпалену – звертати увагу на пояснювальні слова. 2. творче завдання. напишіть привітання своїм рідним, використовуючи дієприкметники з не.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
Lizka21308.04.2023 21:01
-
anonymus9817.10.2021 21:52
-
millizza1121.12.2020 19:40
-
EgorUmelii11.07.2022 00:29
-
MadalinaT30.11.2021 22:01
-
КсюшаКотW13.09.2021 19:15
-
555Фрайлисия55515.05.2023 20:27
-
sonerraz12.03.2021 00:46
-
seniorchi4kan15.09.2022 21:51
-
gorod172329.08.2021 22:05
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.