Ответы на вопрос:
Пісня є український народ протягом усієї історії його існування. у часи розквіту та занепаду, під час важких випробувань війнами, бідністю, національного гніту народна пісня людям. у ній – пам'ять про визначних історичних діячів, про минуле, щирі почуття. у радісні хвилини життя – при народженні немовляти, хрещенні, весіллі, на будь-яке свято – пісня неодмінно лунала, зігріваючи душу та підіймаючи настрій. пісня в праці та в дорозі. мабуть, така співуча в нас українська душа.
1965 рік. провесінь. надмор’я молодий професор-історик борис отава познайомився в санаторії біля моря з московською художницею таєю, привабливою молодою жінкою з оригінальним світобаченням. рік 992. великий сонцестій. пуща у той день, коли він прийшов у світ, лежали білі сніги, світило низьке сонце, тиша стояла в подніпрянських пущах. він вибирався з пітьми на світ, і плакав од незвіданості шляху. потім був дід родим. власне, його руки, як широкі теплі лопати, від них малюк заспокоївся й притих. мав він блакитні очі, тож назвали — сивоок. родим був велетенським чоловіком із сивим волоссям, в одязі зі шкури дикого тура. він місив глину, клав на круг і виготовляв різні вироби. найбільше — богів. потім фарбував і обпалював на вогні. усе сяяло різнобарвністю. дід був мовчазний. сивоок із захопленням слідкував за його роботою, знав усіх богів, хоч цього йому ніхто не говорив — і перуна, і белеса, і сварога. найбільше ж хлопчик любив ярила. тільки пізніше здогадався чому — той був схожий на діда! приїжджали купці й купляли богів, а родим складав у хижці срібло, хутра та інше добро. він нікого не боявся. але одного разу прийшли люди в чорному зі срібним хрестом, сказали підкоритися одному богові. почали трощити готових богів на полицях, родим кинувся захищати — і поліг від меча. сивоок вибрався через стріху й щодуху побіг у пущу. після багатоденного блукання по лісу сивоок потрапив до медовара ситника і закохався в його дочку величку. але, не витримавши підневільного життя у ситника, втік у пущу. там познайомився з лучуком — вправним стрільцем з лука, хлопцем його років. вони вирушили разом у мандри. 1941 рік. осінь. київ професор гордій отава не встиг евакуюватися з києва, оскільки до останнього моменту намагався врятувати цінності софійського собору. він потрапив до концентраційного табору для військовополонених, де його, як виявляється, наполегливо розоіукував колишній колега-науковець, а тепер штурмбанфюрер адальберт шнурре. полонені не виказують отаву, але він несподівано побачив за колючим дротом власного сина бориса і називав себе. рік 1004. київ сивоок і лучук потрапили до києва, де хлопців вразила краса християнських храмів. якось вони опинились на галасливому київському торзі, де побачили багато чого дивного для себе. їхню силу й кмітливість помітив зухвалий та спритний купець какора і запросив до себе охоронцями.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
гикник4510.01.2023 17:54
-
muxtarova200715.12.2021 21:52
-
Ksyufenka26.04.2022 15:08
-
davszbsk25.11.2020 04:26
-
vo1030.05.2022 12:01
-
QuietW12.09.2021 09:16
-
paskhin201730.03.2021 00:27
-
DoodleCrazy19.09.2022 19:54
-
kirinjindosh1210.06.2022 11:42
-
oznobiseva200621.03.2023 07:36
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.