Ответы на вопрос:
у літературному процесі xix (на співставленні творів «хіба ревуть воли, як ясла повні? » панаса мирного та«кайдашева сім'я» і. с. нечуя-левицького) сторіччя художнє повіствування здійснило еволюцію: його описові форми поступово перейшли у психологічне зображення дійсності, що відбилося на створенні глибоких і колоритних образів. такі твори ми вже не просто читаємо, захоплюючись сюжетною колізією, а ніби пропускаємо через себе, проживаємо написане автором. найбільший здобуток, одержаний від цих творів, полягає у тому, що вони збагачують нас своєю мудрістю, життєвим досвідом. коли ж сприймаєш твір за сюжетно-композиційною основою, то дуже часто характери героїв залишаються поза увагою, виникає відчуття зорового споглядання за подіями: ніби дивишся на картину, не проникаючи у внутрішній світ персонажів. описові твори не можливості відчути духовний світ героїв, автора, психологічну роль пейзажів; вони майже не спонукають до глибоких власних роздумів.
з цього приводу доречно порівняти твори і. с. нечуя-левицького «кайдашева сім'я» та п. мирного «хіба ревуть воли, як ясла повні? » у «кайдашевій сім'ї» йдеться про велику родинно-побутову війну, якій не видно кінця-краю. автор створив колоритні образи українських селян, майже не при цьому до психологічних портретних деталей. ми лише стежимо за контрастною поведінкою героїв кількох пар: карпо — лаврін, мотря — мелашка, свекруха — невістки, лаврін — омелько. весь час ми спостерігаємо за перебігом подій в одній родині, які за своїм гротеском нагадують мотиви фольклорних творів, що є, здебільшого, зразками описової форми. та вже у «кайдашевій сім'ї», нечуй-левицький подекуди звертає нашу увагу на роздуми над психологічними деталями і мотивація вчинків, і виразний підтекст усихання груші, і виразність рис характерів, і порівняння картин природи із станом душі. але при тому нечуй-левицький залишається все ж таки майстром спостереження, повістевого способу літературного творення. розповідь панаса мирного тяжіє до аналізу ходу подій, у поєднанні зовнішньої драми і внутрішнього світу героя. у романі «хіба ревуть воли, як ясла повні? » кожний образ — це цілий світ зі своїми таємницями, шуканнями, відкриттями, болями. п. мирний ставить своїм художнім завданням зображення життя як процесу формування особистості та її взаємодії з . письменник намагається відшукати і показати нам причину життєвих колізій у самій людині, у її внутрішньому світі. через це і образ чіпки, і христі, і галі, й багатьох інших персонажів психологічно вмотивовані та зрозумілі нам. ми неначе наближаємося до героя, разом із ним пірнаємо у вир його життя, а тому і сам твір сприймаємо гостріше, ближче до серця. ідники стверджують, що прогрес людства полягає у використанні та вдосконаленні психологічних технологій. тому можна з великою ймовірністю допустити, що жанр психологічного твору має неосяжну перспективу розвитку.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
ALEXIA2431.01.2020 04:36
-
kivlad9615.01.2023 14:56
-
Mishgan2118.01.2021 09:47
-
miksboy22.04.2020 15:21
-
Dimitriy228110.01.2023 20:02
-
88арина9923.12.2021 00:25
-
plagiatik627.09.2022 08:03
-
гол3804.05.2022 05:39
-
mayakmaria16.05.2021 09:43
-
к2а2т2я28.06.2020 06:56
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.