Ответы на вопрос:
Розробка уроку тема: інформація та повідомлення, інформаційні процеси.мета: дати й закріпити загальні знання й уявлення про інформацію та повідомлення, про інформаційні процеси.по завершенню вивчення теми ученьописує: взаємозв’язки між поняттями інформація, повідомлення, дані; способи подання повідомлень: текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбінований; призначення різних пристроїв, що використовуються людиною для роботи з даними (комп’ютер, телефон, диктофон, факс, плеєр, калькулятор, фотокамера, кінокамера, ігрові приставки, навігатор та ін.); основні інформаційні процеси та пристрої для їх реалізації; подає приклади: повідомлень, поданих різними способами; інформаційних процесів зі своєї навчальної діяльності і навколишнього світу; розрізняє: способи подання повідомлення; інформаційні процеси, що відбуваються під час навчальної діяльності, у повсякденному житті та при роботі з різними пристроями. обладнання й матеріали: пк (вчительський) з встановленими ос, проектор.структура урокуорганізаційний момент.вивчення нового матеріалу.закріплення вивченого матеріалу.підсумок уроку.є завдання. хід уроку1. організаційний моментпривітання з класом, знайомство з класом. перевірка присутності учнів.2. вивчення нового матеріалувивчення інформатики природньо почати з вивчення базового поняття — інформації.інформація — абстрактне поняття, якому різного тлумачення залежно від контексту. слово походить від латинського слова «informatio» (роз’яснення, тлумачення, поняття, ознайомлення). як філософську категорію інформацію як одну з властивостей матерії, що відбиває її структуру.етимологіясаме слово «informatio» складається з префікса «in-» («в-, на-, при-») і дієслова «form» (« форму, створюю»), пов'язаного з іменником «forma» («форма»). в ійській мові слово «information» (в написанні «informacioun») вперше з'явилось у 1387 році. сучасного написання це слово набуло у xvi ст. у східнослов'янські мови слово «інформація» прийшло із польщі у xvii столітті.з середини хх століття «інформація» стала загальнонауковим поняттям, але досі у науковій сфері воно залишається вкрай дискусійним. загальноприйнятого визначення інформації не існує, і його використовують переважно на інтуїтивному рівні.у залежності від галузі використання термін «інформація» одержав багато визначень.розглянемо властивості інформації.цінність інформації — це здатність її забезпечити необхідними умовами для досягнення поставленої мети.достовірність інформації — це здатність її об'єктивно відображати процеси та явища, що відбуваються в навколишньому світі. зазвичай достовірною вважають насамперед інформацію, яка несе у собі безпомилкові та істинні дані, зміст яких неможливо оскаржити або заперечити.актуальність інформації — це здатність її характеризувати поточну ситуацію.оперативність інформації — це відповідність її збороу та опрацювання зміні стану.ідентичність інформації — це відповідність стану об'єкта, тобто спроможність повністю описувати стан об'єкта.недоступність (конфіденційність) інформації — це захищеність від несанкціонованого доступу.суспільна природа інформації — джерелом інформації є пізнавальна діяльність людей, суспільства.мовна природа інформації — інформацію виражають за мови: або природної, що використовують у повсякденному житті для висловлення думок і спілкування між людьми; або штучною, створеною людьми з певною метою (наприклад, нотна грамота, мова ї символіки, алгоритмічна мова тощо). невідривність від мови носія.незалежність від творця (творців).дискретність інформації означає таке: засобами висловлювання є слова, речення, уривки тексту, а щодо змісту — поняття, висловлювання, описання фактів, гіпотези, теорії, закони тощо.старіння інформації — втрата достовірності внаслідок змін і появи нової інформації.розсіювання інформації — існування її у багатьох джерелах.поняття інформація, повідомлення, дані нерозривно повязані між собою. надалі ці поняття будемо вживати у такому розумінні: інформація — це сукупність знань про навколишній світ; повідомлення — це сукупність знаків, що відображають ту або іншу інформацію; (комп'ютерні) дані — це інформація, подана у формі, прийнятній для зберігання, передавання й опрацювання за комп`ютера. приклади інформації та джерел її надходження: знання, отримані від учителя у школі; відомості, отримані з книг, теле- чи радіопередач; новини з ї мережі; новини, що ви чуєте під час спілкування з іншими людьми.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
skskkslslw07.05.2023 19:07
-
nada999927.12.2022 14:30
-
haaahahaha1234530.01.2022 13:27
-
nazipovadk04.08.2022 04:28
-
PhoenixStep29.12.2021 22:05
-
milashkamilana200521.06.2023 11:09
-
emma6666929.11.2022 03:39
-
Stas11111111226.05.2022 15:35
-
СомСоми11.09.2022 02:19
-
Д9102.07.2021 14:17
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.