Есть ответ 👍

Твір на тему т.шевченко-великий син україни

159
392
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Тарас григорович шевченко /кобзар/ (9березня 1814р - 10березня 1861р) – геніальний поет, письменник, художник, графік, громадський діяч, мислитель, народний співець, непереборний захисник прав принижених, патріот свого краю, великий син україни, християнин з великої букви.  народився у сім'ї кріпаків. з 11років залишився сиротою. в дитинстві зазнав багато горя та знущань. 1822р відданий на навчання. за 2роки навчився читати й писати, засвоїв деякі знання з арифметики. має великий потяг до малювання, читає окрім церковної й іншу літературу.  після 14 років – стає дворовим слугою поміщика. осінь 1828 – початок 1831рр побував зі своїм паном у вільні (очевидець революційних подій) . вже в цей час професійно володіє олівцем. 1831р переїзжає з паном до петербурга, той, щоб мати дворового маляра, віддав його в науку на 4 роки до живописця в. ширяєва.  влітку 1836 знайомиться зі своїм земляком – художником і.сошенком та є.гребінкою, в. григоровичем і о. венеціановим, к. брюлловим, в. жуковським. навесні 1838 вони викупили молодого поета з кріпацтва. стає студентом академії мистецтв та улюбленим учнем брюллова. вже є неабияким портретистом, опановує мистецтво гравюри, графіки та ілюстрації. воднораз наполегливо поповнює рівень своєї освіти, читає твори світової літератури, історії та філософії. в цей час вже має творчий доробок поетичних творів. першу збірку поетичних творів видається 1840 під назвою «кобзар» (8 поезій). ряд віршів надруковано в альманасі гребінки «ластівка» . вийшли поеми «» (1841) та «гамалія» (1844). вірші справили на українське суспільство велике враження, проте російська богема загалом поставилася негативно, звинувативши його у тому, що він пише «мужицькою мовою» . улітку 1842, намалював за сюжетом поеми «катерина» , однойменну картину, один з найпопулярніших творів українського живопису.  1843 приїздить на україну, побував у києві і на полтавщині відвідав знайомиться та відвідує відомих людей. тоді ж побачився з закріпаченою ріднею. під впливом баченого і пережитого пише вірші (осуд царської росії за поневолення українського народу) . після повернення до петербурга у лютому 1844, починає видавати серію малюнків «живописна україна» . вийшов 1844 передрук першого видання «кобзаря» з додатком поеми «» , написав гостро-політичну поему «сон» («у всякого своя доля» .

Г.с. сковорода був дуже багатогранною і, без сумніву, надзвичайно талановитою людиною. він зробив вагомий внесок в розвиток самостійності української літератури. його твори, різні за тематикою, але й досі продовжують надихати і розпалювати серця. на мою думку, г.с.сковорода частково був людиною ренесансного типу, бо, якщі відслідкувати його творчість, то можна помітити, що існує багато творів на релігійну тему, але ж ідея відродження полягала у тому, що людина є центром усього. але, до якого типу би ми не віднесли г.с.сковороду, для нас він завжди буде одним з перших, хто вивів байку на шлях самостійного розвитку, наповнив свої твори глибоким ідейним змістом.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS