Есть ответ 👍

Ідейно-художній аналіз некрасов роздуми біля парадного під'їзду

167
488
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


                  ідейно-художній  аналіз  вірша некрасова 

                          "роздуми біля парадного під'їзду"       в умовах суспільної активності напередодні відміни кріпосного права некрасов приділяє велику увагу народній тематиці. у вірші "роздуми біля парадного під'їзду"  поет пише про соціальне розшарування суспільства. м.о. некрасов  сам спостерігав з вікна випадок, який відбувся біля під'їзду його будинку. він був свідком того, як проганяли селян, що прийшли подати прохання міністру. але поет не просто описував у вірші цей конкретний випадок. конкретний факт набуває у некрасова символічного змісту. "парадний під'їзд" у ньому виступає  символом  країни. до під'їзду весь час приходять прохачі, лише в урочисті дні приїжджають самовдоволені люди, які мають звання. до високого чиновника  допускають не всіх прохачів. у дверях стоїть швейцар, який відганяє обірвану чернь. м.о. некрасов не випадково дає розгорнутий портрет пілігримів:

загорелые лица и руки,армячишка худой на плечах,по котомке на спинах согнутых,крест на шее и кровь на ногах,в самодельные лапти

        з опису видно, як живуть прохачі: злидні і непосильна праця. на обличчях селян застиг "вираз надії і муки" . вони богобоязливі (носять хрести, хрестяться на церкву). швейцара, котрий не пустив їх на поріг, вони  не засуджують:   "суди его бог! " а самі лише безнадійно розводять руками. опису нещасних мандрівників м.о. некрасов протиставляє  портрет "власника розкішних палат". у той час, як убогі прохачі стоять біля дверей, збивши в кров ноги від довгого шляху до " парадного під'їзду", той, до кого вони прийшли, ще спить. некрасов гнівно вигукує:  

вороти их! в тебе их спасение! но счастливые глухи к

від опису чиновника автор розширює простір:

назови мне такую обитель,я такого угла не видал,где бы сеятель твой и хранитель,где бы мужик не стонал?

          з таким риторичним питанням звертається   поет до рідної землі. цей загальний народний стогін переростає в протяжну пісню бурлаків на волзі. волга в даному випадку виступає як символ усієї росії. автор використовує  високу поетичну лексику, елементи високого стилю, контрасти.

          роздуми поета про долю рідного народу закінчуються питанням: чи зможе народ прокинутися чи вже він "духовно навеки почил? "


  на уроке мы прочитали рассказ виктора петровича астафьева: "васюткино озеро". главным героем этого произведения стал васютка, тринадцатилетний мальчишка, учившийся в деревенской школе.          как-то раз васютка пошел в лес за кедровыми орешками и заблудился. в тайге он сумел выжить тем навыкам, которые сам знал и тем советам, которые ему когда-то давали взрослые.          васютка жил в деревне, расположенной возле тайги, поэтому с детства впитал таежные законы, которые и выжить.          в тайге было страшно. он постоянно вспоминал советы и рассказы старших, и правильно оценивал их. рассказы взрослых, знание таежных законов, его самообладание, ему выжить в тех суровых условиях.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS