Есть ответ 👍

Випишіть складносурядні речення і поясніть, чому вони складносурядні

291
380
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Всі три види мають пелюстки, а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину.

Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, проте краса їх від цього стає ще величнішою.

Складне речення - це речення, яке складається з 2 і більше граматичних основ, тобто, з 2 і більше простих речень.

Складне речення поділяють на види:

- складносурядне

- складнопідрядне

- безсполучникове

- з різними видами зв'язку

Отже, безсполучникове речення - це складне речення, у якому частини рівноправні та поєднуються лише інтонаційно.

Складнопідрядне - це складне речення, частини якого не рівноправні, воно має головну та підрядну частину, котрі поєднуються сполучниками підрядності або сполучними словами.

До речі, у СПР - це абравіатура від складнопідрядного речення, є типи зв'зяку:

- однорідний, коли від однієї частини ставляться однакові питання до інших

- неоднорідний, коли від однієї частини ставляться різні питання до інших

- послідовний, коли від однієї частини ставиться питання до другої, від другої до третьої, тобто, послідовно

Речення з різними видами зв'язку - складні речення, які мають 3 і більше граматичні основи, з'єднаних за до сполучників сурядності або підрядності, сполучними словами, або інтонаційно.

Складносурядне речення - це складне речення, частини якого рівноправні й котрі поєднуються сполучником сурядності (єднальні, протиставні, розділові)

Отже, з'ясувавши всі види складних речень, ми можемо сміливо довести вам, що речення: Всі три види мають пелюстки, а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину. Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, проте краса їх від цього стає ще величнішою. - складносурядні, й за цим крокує детальне пояснення.

У першому реченні: Всі три види мають пелюстки, а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину., ми маємо у першому реченні: "Всі три види мають пелюстки,.." такі граматичні основи: підмет - три види, присудок - мають. У другому реченні: "..., а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину." такі: підмет - вони, присудок - оточують. Поєднані ці два простих речення протиставним сполучником сурядності, а отже, сказавши детальне правило про ССР та СР ми можемо зрозуміти, що це речення - складносурядне.

А якщо ви досі вагаєтеся на рахунок моєї відповіді, можу вам детально намалювати схему речення, аткий вигляд вона має: [ - = ], a [ = - ].

Тому, це речення ССР.

Далі, я написав/-ла таке речення: Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, проте краса їх від цього стає ще величнішою. У якому ми також маємо 2 частини: "Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща,..". До речі, у цьому реченні підметом є букети, тобто це просте називне речення. А у другому реченні: "...проте краса їх від цього стає ще величнішою" підмет - краса, а присудок - стає величнішою, ще - ми не виділяємо, тому що вона йде як підсилювальна частка.

Частини складносурядного речення поєднані протиставним сполучником "проте".

Тому, намалювавши схему, ми можемо сміливо впевнитися, що так і є: [ - ], проте [ - = ].

Якщо вам не складно, поставте, будь ласка, коронку (кращу відповідь) на це повідомлення.

Велике дякую!
Вчіть солов'їну, була рада до вам!


у кожної людини є місця, які багато для неї значать. у моєму житті найдорожче місце - це село, де живе моя бабуся ганна, мамина мама. я її дуже люблю і завжди рада приїхати до неї у гості. бабусина хата стоїть на околиці села, і прямо за хатою проходить стежка, якою можна пойти до лісу і на річку. 

як же гарно за селом! вийдеш за околицю - і ідеш стежкою, вдихаючи пахощі квітучого лугу та соняшникового поля, що по боках стежки. десь за кілометр - розвилка. якщо повернути праворуч, попадещ до невеличкого ліску, де можна збирати гриби та ягоди або просто гуляти. у ліску водяться різні птахи та такі звірі, як їжаки, зайці, лиси, білки та навіть кабани. якщо вести себе у лісі тихо, то можна деяких з них побачити.

якщо   з розвилки повернути ліворуч і пройти метрів триста, то попадеш на піщаний берег річки. сюди багато людей влітку ходить купатися. річка наша неширока і не дуже глибока, але дуже гарна: у соняшну погоду вода блищить, мов кришталева. по берегах річки ростуть верби, а у воді  біля берега росте багато білого латаття. я дуже люблю ці   білосніжні квіти, тендітні та ніжні. дивлюся на них та не можу надивитися. ми часто тут буваємо з бабусею та батьками. тому околиці бабусиного села для мене - обобливе місце, бо тут я провела багато часу і отримала велике задоволення.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS