Ответы на вопрос:
У початковій позиції кожен із суперників має по 12 шашок, які розташовуються на чорних полях дошки на першому, другому й третьому рядах (білі) і шостому, сьомому, восьмому рядах (чорні). Першими ходять білі. При кожному ході гравець повинен перемістити одну шашку, пропускати ходи не можна. При ході шашка переміщається на незаповнене поле по діагоналі на одну клітинку і тільки вперед. Якщо перед шашкою стоїть шашка протилежного кольору, а поле за нею вільне, то шашка може перестрибнути через шашку суперника. Шашка, через яку перестрибнули, знімається з дошки після завершення ходу. Це називається побити шашку. Перестрибнувши одну шашку, шашка може перестрибувати далі, якщо є така можливість. За правилами гри, якщо гравець має можливість побити шашку суперника, то він зобов'язаний це зробити — бити обов'язково. Якщо можливостей побити шашку суперника кілька, то гравець може використовувати будь-яку з них.
У шашках шашка б'є назад, хоча ходити назад не може.
Досягши останнього ряду шахівниці, шашка стає дамкою. Дамка може переміщатися на будь-яку кількість клітинок по діагоналі, як уперед, так і назад. Це ж стосується можливості побиття. Якщо, перестрибнувши через шашку суперника, є можливість продовжити побиття, то вона зобов'язана це зробити.
Якщо шашка потрапляє на дамкове поле в процесі побиття, то вона негайно ж стає дамкою і рухається далі вже як дамка.
Перемагає в партії той, кому вдалося побити всі шашки і дамки суперника, або коли суперник не може здійснити хід (усі шашки і дамки суперника, що залишилися, заблоковані шашками іншого гравця).
Якщо впродовж 15 ходів не було здійснено жодного побиття, то гра вважається нічиєю. Гравці можуть погодитися на нічию раніше, якщо не бачать перспектив перемоги.
Объяснение:
chess-desk-pictureГра у шахи ведеться двома гравцями за дошкою, що має 64 клітини чорного та білого кольору, фігурами білого та чорного кольорів. Шахова дошка зазвичай називається шахівниця. Шахівниця розміщується таким чином, що її перша горизонталь знаходиться біля гравця, що грає білими. Кожен з гравців має 16 шахових фігур: вісім пішаків, дві тури, два коня, два слона, ферзь та король. Гравці роблять ходи по черзі, один за одним. Під час кожного ходу гравець може перемістити лише одну фігуру. Виключенням є рокіровка — спільний хід турою та королем. Гру розпочинає той з гравців, що грає фігурами білого кольору. При переміщенні своєї фігури на клітину зайняту фігурою суперника, фігура суперника знімається з дошки. Такий хід називають взяття.
Правила пересування фігур
• Пішак — пересувається лише вперед по вертикалі. Перший хід пішак — білий з другої, а чорний з сьомої горизонталі — може зробити одразу на дві клітини, перестрибнувши через третю або шосту горизонталь. З усіх інших горизонталей пішак може пересуватися лише на одну клітину вперед. Крім цього пішак може взяти будь-яку фігуру супротивника, що знаходиться попереду нього на відстані однієї клітини по діагоналі. Якщо білий пішак досягнув восьмої горизонталі, або чорний — першої то він може перетворитися на будь-яку фігуру окрім короля того ж кольору що й пішак.
• Тура — пересувається на будь-яку кількість клітин по вертикалі, або горизонталі
• Кінь — єдина фігура у грі, яка може перестрибувати через інші фігури — свої та суперника. Хід конем схожий на літеру «Г». Кінь пересувається на одну клітину по вертикалі та дві по горизонталі, або навпаки — на дві по вертикалі, та одну по горизонталі у будь-якому напрямку.
• Слон — пересувається на будь-яку кількість клітин по діагоналі.
• Король — пересувається на одну клітину по вертикалі, горизонталі або діагоналі.
• Ферзь — пересувається на будь-яку кількість клітин по вертикалі, горизонталі або діагоналі.
Додаткові правила та виключення при виконанні ходів
• Не дозволяється робити хід, після якого король гравця, що ходив, опиняється під атакою фігур суперника.
• Не можна робити хід на клітину, що зайнята власною фігурою.
• Фігури не можуть перестрибувати через власні фігури та фігури суперника(єдиний виняток — кінь).
• Спеціальний хід рокірування виконується королем та турою. Цей хід можливий за виконання двох умов: король та тура до цього жодного разу не ходили, король та тура після виконання рокірування не повинні знаходитися під атакою фігур суперника. Рокірування виконується наступним чином: король пересувається по горизонталі на дві клітини. Тура після цього встановлюється на клітину через яку перестрибнув король під час пересування.
• Взяття на проході — правило згідно якого, якщо пішак робить хід на дві клітини та при цьому перестрибує через клітину, яку атакує пішак супротивника, він може бути вбитий пішаком супротивника. При цьому пішак супротивника пересувається на клітину, через яку перестрибнув пішак.
Деякі шахові терміни
• Шах — становище під час якого король того гравця, чия черга робити хід знаходиться під атакою фігур суперника.
• Мат — шах, від якого не має захисту. Гравець, який поставив мат королю суперника виграє партію.
• Пат — становище, коли жодна з фігур того гравця, чия черга робити хід не може зробити хід дозволений правилами. Після встановлення на шахівниці пату партія оголошується нічиєю.
Партія оголошується виграною одним із суперників якщо:
• Оголошено мат королю суперника.
• Суперник визнав себе переможеним.
• Технічна перемога (суперник не з’явився на гру на домовлений час; суперник розпочав гру, але відмовився грати; суперник грубо порушив правила гри)
Партія оголошується нічиєю якщо:
• На шахівниці виникло патове становище.
• За взаємною згодою гравців.
• При наявності «вічного шаху».
• На дошці залишилися лише королі і, можливо, у одного або обох гравців є одна легка фігура (слон або кінь).
• Має місце трикратне повторення позиції.
Правило «доторкнувся — ходи»
• Гравець, що при своєму ходу доторкнувся до своєї фігури повинен нею на цьому ході ходити, а до чужої – взяти.
• Якщо це неможливо, дотик не має ніяких наслідків.
• Якщо торкнувся підряд кількох фігур, то попередні правила виконуються до першої з них.
• Якщо гравець хоче поправити фігуру на дошці, він має попередньо сказати «поправляю» і лише після цього поправити її. У такому випадку доторк не має ніяких наслідків.
• Рокірування слід починати з короля. Якщо при рокіруванні гравець спершу торкнувся до тури, то має ходити нею, а право рокірування втрачається.
1 comment
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Другие предметы
-
Ellis203427.02.2023 13:52
-
13alla6808.05.2020 06:57
-
КсенияВиленская19.02.2023 05:54
-
tatulia3219.10.2022 13:46
-
Ариэль11111110.01.2022 07:32
-
insaf128223.01.2022 17:45
-
POULINACAT09.01.2020 20:33
-
eelina0517.01.2020 21:21
-
xeyal44431.10.2022 15:31
-
крымнаш10.02.2022 19:19
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.