Есть ответ 👍

Інформація про Жанну Дарк?

179
333
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

ыссмиииии
4,6(56 оценок)

Жанна народилася 6 січня 1412 року в селі Домремі в Лотарингії, в родині заможних селянин Жака д’Арк і Ізабелли де Вутон. Вона жила як всі, виховувалася в строгості в католицькій вірі. Звичайно ж, вона бачила, що відбувалося навколо, чула розмови дорослих про війну, про зраду в верхах. Зрозуміло, легенду про дівчину-воїна вона знала теж.

Але з 13 років дівчинка раптом стали чути голоси архангела Михайла і святої Катерини Олександрійської. Іноді вона навіть бачила їх образи. За словами самої Жанни, це вони відкрили їй таємницю про те, що дівчина-воїн – це вона і є. З цим переконанням вона і подорослішала.

Початок шляху

У 16 років Жанна вирушила в місто Вокулер, де в той час стояли французькі полки, оголосила коменданту міста про свій намір воювати з французами і звільняти Францію. Дівчинку підняли на сміх, вона змушена була повернутися додому. Але рік потому вона повернулася, знайшла того ж коменданта і повторила свою вимогу. Комендант її впізнав і сильно здивувався такій наполегливості і впевненості дівчини в своїх силах.

Зрозуміло, ніхто їй не повірив. Жанні вирішили влаштувати кілька випробувань, щоб викрити її, і вона з честю їх витримала. У чоловічому одязі з двома своїми вірними друзями вона майже півмісяця добиралася до резиденції дофіна.

Дивну дівчину не відразу допустили до нього. Їй підготували підступну провокацію – дофін посадив на трон свого блазня, одягненого в королівський одяг. Сам же дофін стояв у натовпі придворних. Але Жанна впізнала майбутнього короля, хоча ніколи раніше не бачила його.

Жанна-полководець

За переказами, Жанна сама вказала місце, де був захований меч Карла Великого. Спеціально послані гінці знайшли його і доставили Жанні. Для неї були виготовлені хоругви і прапори. Під ними вона вирушила в місто Блуа – місце, де мало зібратися все військо. І вже звідти вона вийшла до Орлеану.

Звістка про те, що на чолі війська стала посланниця Бога надихнула все військо. Незабаром всі французи були впевнені в своїй перемозі над англійцями. Всі воєначальники і прості солдати давно втомилися від нескінченних поразок, а прихід довгоочікуваної Діви-воїна надихнув всіх. І це наснага надала всьому війську хоробрість і мужність.

Незабаром Жанна проникає в Орлеан і там здобуває перемогу – її армія взяла перший бастіон. Через тиждень тривала облога міста була знята. Сталося це 8 травня 1429, хоча інші воєначальники це завдання вважали нездійсненним. Жанну з тих пір називали Орлеанською дівою. До наших днів день звільнення Орлеана від англійців вважається головним святом міста.

Під командуванням Жанни військо продовжувало звільняти Францію. Багато міст відкривали перед нею ворота взагалі без боїв. Скрізь її зустрічали з радістю, вона була воістину народною улюбленицею. Незабаром вона до зійти на престол Генріху VII. У Франції з’явився свій король, а це було рівнозначно оголошенню незалежності держави.

За наказом короля, військова кампанія призупинилася і почалася тільки через рік – навесні 1430 року. Протікала вона дуже мляво, королівські придворні всіляко заважали Жанні. 23 травня 1430 року в результаті зради вона потрапила в полон. Король, який був зобов’язаний Жанні своєю короною, не став її рятувати. І незабаром вона опинилася в руках англійців.

Суд і загибель

Жанну тримали у високій башті. Жанну тримали як військовополонену, а судили церковним судом. Звинувачення їй пред’явили, на ту пору, найжахливіше – єресь і чаклунство, зв’язки з темними силами. Обманом її змусили підписати папір з наклепом проти себе ж. У неї відняли жіночий одяг і звинуватили в тому, що вона носить чоловічий – в ті роки це вважалося злочином.

Незабаром їй зачитали церковний вирок, і 30 травня 1431 Жанна зійшла на вогнище …

Виправдання

Війна тривала, але Англія вже не могла оговтатися від поразок, нанесених армією Жанни. 1453 року Столітня війна була завершена перемогою Франції.

Карл зібрав всі документи, що стосуються процесу Жанни. Була доведена повна її невинність. Добре ім’я було відновлено, а 16 травня 1920 року католицька церква канонізувала Жанну – тобто звела в ранг святих.

Neronkilir228
4,6(7 оценок)

урочище акмола было выбрано для строительства нового укрепления. место было выбрано неслучайно: удобное месторасположение крепости в центре среднего жуза, торговые пути, плодородные пастбища и луга.

на правом берегу есиля в 1830 году началось строительство центра будущего окружного приказа. открыт акмолинский окружной приказ был 9 января 1832 года, по указу российского императора николай i. старшим султаном был избран влиятельный султан региона конуркульджа кудаймендыулы.

в акмолинском укреплении в 1838 году была построена деревянная мечеть, при которой действовала казахская школа.

с горькой линии в 1845 году в акмолинское укрепление было переселено около 100 семей казаков, образовавших акмолинскую казачью станицу. в акмолинском укреплении действовало почтовое отделение.

акмолинское укрепление служило местом обменной торговли скотоводческой продукции на российские фабрично-заводские товары. через укрепление проходили караваны, шедшие их петропавловска в среднюю азию. в акмолинск привозили товары из москвы, петербурга, нижнего новгорода, ирбита, царицына и среднеазиатских городов.

в 1852 году в акмолинской станице стали функционировать две ярмарки: константиновская и дмитриевская, где торговали российскими и среднеазиатскими товарами. местный скот скупался в большом количестве.

26 сентября 1862 года акмола была объявлена окружным городом. в 1868 году город стал центром акмолинского уезда и одноименной области. но областное и все главные учреждения остались в омске.

городская дума с ее исполнительным органом – городской появилась в акмоле в 1870 году. в 1875 году в городе было открыто полицейское , а через год – интернат для казахских мальчиков. для казахского населения в 1880 году была открыта ссудная касса. в 1893 году в акмоле были разбиты городской и солдатский сады.

в акмоле в начале xx века действовали аптека, две церкви, мечеть, городское трехклассное училище, две начальные школы, женская прогимназия и низшая сельскохозяйственная школа с опытным полем и садом в пригороде. получила развитие и промышленность: были открыты мыловаренный, кожевенный, маслобойный, пиво и медоваренный, пряничный заводы, функционировали кузницы и мельницы.

увеличивалась численность городского населения. в 1890 году в акмолинске проживало 5640 человек, а в 1914 году численность жителей составила уже около 16,5 тысяч.

в конце xix – начале xx веков акмолинск стал одним из крупных социально-, политических и культурных центров казахстана.

таким образом, продолжался процесс колонизации территории казахстана. расширялась линия военных укреплений. но эти процессы имели и некоторые положительные моменты: шел процесс расширения и развития торговли, развивались системы здравоохранения и образования в казахстане.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS