doreta
21.04.2020 08:10
Биология
Есть ответ 👍

ЛАБОРАТОРНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ Тема: БУДОВА ЦИБУЛИНИ Мета: ознайомитися з видозміною пагона-цибулиною. Обладнання, матеріали та об'єкти дослiдження: цибуля го родня, лупа, таблиці. Хід роботи 1. Розгляньте зовнішню будову цибулини. Зверніть увагу на зов нішні покривні луски, вкорочене стебло - денце - та додаткові корені. 2. Розріжте цибулину навпіл зверху вниз. Роздивіться сухі та со ковиті луски, знайдіть верхівкову та бічні бруньки. 3. На малюнку позначте частини цибулини. Червоним олівцем з'єднайте спiльнi частини пагона (ліворуч) і видозміни пагона (право руч). ПІДСУМКИ Ми роздивилися будову цибулини додаткові покривні верхiвцi денця ми побачили Отже, цибулина - це видозміна та пазушні соковиті бруньку. Ha Цибулина має ознаки пагона: у неї є вкорочене стебло ДАЮ 70 Б.

216
497
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

madievazarina
4,8(92 оценок)

ферменти мають високу специфічність дії. ця властивість суттєво відрізняє їх від небіологічних каталізаторів. фермент може каталізувати одну або декілька близьких за природою хімічних реакцій. така специфічність ґрунтується на суворій відповідності стеричної структури субстрату та активного центру ферменту. структура активного центру ферменту відповідає структурі його субстрату, внаслідок чого даний фермент із багатьох речовин, що знаходяться у клітині, приєднує тільки свій субстрат.

кожний фермент каталізує не будь-яке з усіх можливих хімічних перетворень субстрату, а яке-небудь одне. завдяки специфічності дії ферменти забезпечують протікання з величезною швидкістю лише певних реакцій із усього різноманіття можливих перетворень у мік-ропросторі клітин цілісного організму, тим самим беручи участь у регуляції інтенсивності і спрямованості обміну речовин.

за ознакою специфічності ферменти можна розділити на дві групи: з абсолютною специфічністю і з відносною специфічністю. ферменти, які каталізують перетворення тільки одного субстрату з певною структурою, володіють абсолютною специфічністю. будь-які модифікації (зміни) у структурі субстрату роблять його недоступним для дії ферменту. прикладом може бути уреаза, яка розщеплює лише сечовину, але не діє на модифікаційну форму - тіосечовину. саха-раза гідролізує лише сахарозу, а на інші дисахариди не діє.

до абсолютної специфічності належить також і стереохімічна, яку мають ферменти, здатні діяти тільки на певні стереоізомери, наприклад, б- або ь-форми, цис- або транс-ізомери тощо, тобто фермент, який розщеплює або синтезує ь-ізомер, діяти на б-ізомер не буде. якщо сполука існує у формі цис- і транс-ізомерів, то тільки один із цих ізомерів може служити субстратом для дії ферменту.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS