Есть ответ 👍

Утворіть від поданих слів прикметники за до суфікса -ськ- і, де можливо, іменники за до суфікса -ств-. Козелець, чех, Полісся, француз, студент, Бахмач, узбек, Миргород, Ятрань, читач, шах, Закарпаття, Золотоноша, дивак, юнак, Трускавець, Дрогобич, тюрки, словак, латиш, Лохвиця, баск, Острог, Кам’янка, Радомишль, Звенигородка, Нью-Йорк, Прага, агент.

296
423
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


калинакалина щедро оспівана народом. вона гарна у всі пори року. весною оздоблена квітками, восени і взимку — червоними .калина — як наречена, як весна,— красуня. краса калини порівнюється з дівочою вродою.напевно, багато хто думав, чому в пісні співається: «не рубай » адже її деревина не має промислового значення. це так.але у сиву давнину калину винищували. з її деревини випалювали вугілля і робили шевські цвяхи. ось звідки слова пісні.у старому дореволюційному селі, а подекуди ще й тепер калина росте біля хат, пломеніючи жаринами ягід до глибокої осені або й взимку на фоні білого снігу. одна із особливих рис калини: її ягоди від морозу стають смачнішими, не втрачають своїх властивостей — ні харчових, ні лікувальних. мерзлі, вони місяцями зберігаються. тож, зібравши врожай восени, люди не ховали калину, а вивішували пучки кетягів під стріхою хати надворі або на горищі чи в коморі.незрівнянним делікатесом селянина були пиріжки з буряками та калиною. з неї варили компоти, прохолоджуючі напої, соки, джеми.та вирощували калину не лише заради харчування. вона «виганяє» з хати чимало недугів: запалення верхніх дихальних шляхів, золотуху в дітей, гіпертонію та багато інших захворювань. використовуються не лише ягоди, а й листя, пагони, кора, практично — вся рослина.перетерті з цукром ягоди є добрим помічником у боротьбі з високим кров'яним тиском. споживання щодня 5—10 грамів свіжих ягід є від сильного сухого кашлю. ягоди застосовують для виготовлення кондитерських та винно-горілчаних виробів. вони містять в собі цукор, вітамін с, дубильні речовини та ефірну олію.відвари кори, зібраної і висушеної напровесні в час сокоруху, вживають як кровоспинний та заспокійливий засіб. розтовчену кору 1—4-річних гілок і пагонів використовують для лікування ран, ураженої шкіри, кровотечі. у відварі калинової кори купають дітей, що запобігає захворюванню і виліковує золотуху та інші хвороби шкіри.простудному кашлю добре зарадить калиновий чай, виготовлений з 10 грамів сухих квіток і ягід на склянку окропу, а також свіжі ягоди, потовчені й розмішані з медом та розведені гарячою водою. відвар квітів і ягід калини п'ють при гарячці та використовують для промивання ран.цей перелік можна доповнити ще і ще.маючи такий лікувальний універсалізм, калина в той же час росте бездоглядно. ніхто й селекцією як слід не зайнявся, не розробив досконалої агротехніки. а даремно. калина любить поживні місця, хоч непогано почуває себе і на досить сухих глинистих ґрунтах.росте звичайна калина майже по всій території радянського союзу. зустрічається в лісах, на берегах річок, озер, потічків.виявлено близько 120 видів калини

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS