Есть ответ 👍

Тренувальні вправи: 1. Зробіть розбір речення. Визначте вид сполучника. Доведіть, що це складносурядне речення. Розставте розділові знаки. Накресліть схему речення:

Спишіть речення, розкриваючи дужки. Визначте межі частин складносурядних речень і поставте між ними коми. Підкресліть сполучники. Накресліть схеми речень.

За поданими початками утворити складносурядні речення з єднальними або протиставними сполучниками. Поставити розділові знаки.

У пристанційному скверику озватися солов’ї...
Хати ховатися за кучерявим осокорами..,
На подвір’ї нікого не було...
У темряві вулиці спалахнули фари...
Раптом пролунала команда...
Гриміли постріли салюту...
На Дніпрі тремтіли вогники...

1. Вітер напинає вітрило а (в)далині височіють вітряки, повернувши крила вітрові (на)зустріч (Ю.Белічко). 2. Дерева мене ч(е,и)кають і падає листя насте(ж,ш)ку і падають зорі в долоні і падає сон у траву... (І.Драч). 3. В'ється смуга сірого бетону під крилом могутнім літака і Бориспіль в(е,и)чоровий тане в пов(е,и)ні зеленій вишняка (М.Боровко). 4. Ні людей, ні хат не було але смужечка синього диму снувалася (по)між деревами (Б.Лепкий). 5. Не тільки тужна пісня лилася із змученої душі матері а й протікали сльози гарячі на її обли(ч,чч)і (Г.Тютюнник). 6. Свіча плакала і крізь ті сльози попливли перед очима картини пережитого (В.Сичевський). 7. Стихне м(е,и)лодія й (з,с)хлипне поволі срібна хмаринка перлистим дощем (З.Мороз). 8. Минає дощ та від його краплин не стане на душі моїй т(е,и)пліше (Л.Гудзь).

287
332
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Нечуй-левицький збагачує мову твору, використовуючи стильві різновиди мовлення .  для    прикладу . можна    навести    такі дієслівні синоніми: бити: «вхопила з полиці горшка і хрьопнула ним об землю»; «свиснула по купі горшків кочергою»; «кайдашиха лупила… горшки»; «мелашка частувала миски…»; кричати: «вони разом верещали, гвалтуали, лаялись»; пищала кайдашиха…», «мовчала б уже  та    не  гавкала,- кричала мотря»; «їх лайкаокремі вирази, а то й цілі діалоги нагадують живу народну розмову, немов підслухану письменником: «та випийтебо, свахо, більше. невже оце ви зоставляєте стільки на сльози? » або: «це, мабуть, свекрушище тобі наговорило на вербі груші, а на осиці кислиці…»  у повісті «кайдашева сім’я» використано також пісенну творчість. так, мотря співає жартівливу народну пісню про свекруху. лаврін словами пісні звертається до мелашки: «десь ти, моя мила, з рожі та з барвінку звита, що додержала мене до самого світу». навіть мовчазний карпо пригадує слова пісні, коли думає про мотрю: «ой, важу я на цю дівчину вражу, та не знаю, чи буде моєю…» мати мелашки, стара , свою дочку після розлуки, також говорить словами народної пісні: «у нас була, як рожа цвіла, а тепер така стала, як квітка в’яла».нечуй-левицький використовує і такі види фольклору, як казки та замовляння. словами казки розповідає мотря батькам про свекруху: «в мене свекруха - люта змія: ходить по хаті, полум’ям на мене дише, а з носа гонить дим кужелем».

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS