Есть ответ 👍

Переваги кооперування

131
360
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Економічна ефективність спеціалізації та кооперування

Економічна ефективність спеціалізації та кооперування – результат організаційно-планових заходів і підвищення технічного рівня виробництва. Ефективність організаційно-планових заходів проявляється у зниженні собівартості внаслідок росту продуктивності праці й зменшення умовно- постійних витрат, що припадає на одиницю продукції. Основна частка економічного ефекту' від спеціалізації припадає на підвищення технічного рівня виробництва і якості продукції. Обидва ці напрямки збільшення ефективності виробництва діють одночасно.

Раціональний розвиток спеціалізації дуже впливає на всі сторони вдосконалювання суспільного виробництва й на підвищення його ефективності. Для визначення економічної ефективності спеціалізації виробництва використовуються три основних показники:

1. Економія поточних витрат на виробництво продукції й транспортних витрат на її доставку споживачам.

2. Економія капітальних вкладень і строк їхньої окупності.• Спеціалізація дозволяє максимально спростити виробничу структуру підприємств, тобто число основних, допоміжних та обслуговуючих цехів і господарств. Чим вужче номенклатура технологічно однорідної продукції (іншими словами, чим глибше спеціалізоване виробництво), тим менше число структурних підрозділів входить до складу підприємств.

• На основі спеціалізації та кооперування виробництва виникають більше стійкі зв'язки з постачальниками й споживачами, а отже, спрощуються матеріально-технічне забезпечення й збут. Для спеціалізованого підприємства потрібна обмежена номенклатура сировини, матеріалів і комплектуючих виробів, що поставляються по кооперуванню.

• Спеціалізація виробництва сприяє розвитку й зміцненню малого бізнесу.

(1.1)

де З1 і З2 – повна собівартість одиниці продукції відповідно до й після проведення спеціалізації;

ТР1 і ТР2 – транспортні витрати по доставці готової продукції до й після проведення спеціалізації;

А2 – річний обсяг випуску продукції (за планом) після проведення спеціалізації.

Річний економічний ефект від спеціалізації можна розрахувати за формулою:

(1.2)

де Ен – нормативний коефіцієнт ефективності капітальних вкладень;

ДО1 і Д02–питомі капітальні вкладення відповідно до й після проведення спеціалізації;

А'2 – річний обсяг випуску продукції (фактичний) після проведення спеціалізації.

Окупність капітальних вкладень на проведення спеціалізації (Т) визначається за формулою:

(1.3)

де К – розмір капітальних вкладень на здійснення спеціалізації;

Ф – вартість основних фондів, що вивільняються в результаті спеціалізації й направляються на інші виробництва чи реалізацію.

Для обґрунтування ефективності спеціалізації можуть прийматися в розрахунок і інші приватні показники ефективності: середній річний виробіток на одного працівника, трудомісткість, матеріалоємність, фондовіддача, рентабельність і ін.

Якщо капітальні витрати неоднаково розподіляються в часі або поточні витрати виробництва істотно змінюються по роках експлуатації, то при розрахунках річного економічного ефекту враховується фактор часу з коефіцієнтом приведення різночасних витрат dt до сучасного моменту:

dt = (1+Е), (1.4)

де Е – норматив приведення (0,1);

t – число років від другого року проведення спеціалізації до року здійснення витрат і одержання результатів.

Витрати й одержувані результати до початку розрахункового року множать на dt, а після початку розрахункового року – ділять на цей коефіцієнт.

Основні недоліки і переваги спеціалізації та кооперування

Розвиток спеціалізації та кооперування виробництва приносить не тільки позитивний ефект, але й негативний. При всіх перевагах спеціалізованого виробництва (використання передової техніки й технології, скорочення виробничого циклу, зниження собівартості, ріст продуктивності праці, підвищення кваліфікаціїкадрів,розвитокстандартизаціїйуніфікації, підвищення якості виготовлюваної продукції, а отже, і ріст конкурентоспроможності підприємств) воно стає занадто залежним від стану ринку. При коливаннях попиту на продукцію, що випускається вузькоспеціалізованим підприємством, його стійкість виявляється нижчою, ніж у неспеціалізованого підприємства. Прагнення виробників знизити ризик збитків від коливань попиту й падіння цін привело до виникнення тенденції до диверсифікованості виробництва.

mimikatja12
4,8(82 оценок)

А) Північно льодовитий океан

Б) Индийский океан

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: География

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS