Есть ответ 👍

МАШНЄ ЗАВДАННЯ ДО УРОКУ 4 Оцінка
1 Виконай тестові завдання.
1. До другої відміни належать усі іменники варіанта
А барлiг, путь, курінь
Бхлоп'я, поріг, нежить
в біль, колесо, ступінь
2. Закінчення -ові у формі давального відмінка однини мають усі іменники варіанта
гдень, розкіш, дерево
А президент, гектар, лицар
Бювіляр, актор, рушник
в різьбяр, директор, автобус
календар, касир, лікар
3. Закінчення -у (-ю) у формі родового відмінка однини мають усі іменники варіанта
А іб, вірус, Львів
в інтернет, диван, посуд
Б завод, смуток, футбол
ганаліз, секрет, меч
4. Однакова кількість букв і звуків у кожному слові рядка
А джаз, приїжджати, щоденник
Бєднання, дзбан, пам'ять
вщільно, бджілка, портьєра
гокраєць, підземний, ательє
5. Апостроф на місці пропуску потрібно ставити в усіх словах рядка
А знічев...я, реп...ях, без...ініціативний
Боб...їзд, поголів...я, духм...яний
в зап...ястний, верф...ю, мавп...ячий
гпред...явник, без...язикий, об...єм
2 Перепиши речення, добираючи потрібну букву з дужок. Постав пропущені розділові знаки.
1. Він не боявся ані рев(y/a) бурі ані гуркот(yla) громів (І. Франко).
2. Візьми сестро піск(y/a) в жменю посип сестро по каменю (н. тв.).
3. Вклоніться люди майстр(o/e)ві старому володар(е/о)ві слова й ремес
ла! (П. Перебийніс).
4. Колоскам не гнутись вітр(е/о)ві під ноги напилися зерна сонця за
лотого (В. Сосюра).
У другому реченні підкресли граматичну основу та другорядні члени.
Виділені слова запиши фонетично.

149
329
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1.1.а

2.в

3.б

4.в

5.г

2.1. Він не боявся ані рева бурі ані гуркоту громів (І. Франко).

2. Візьми сестро піску в жменю посип сестро по каменю (н. тв.).

3. Вклоніться люди майстрові старому володареві слова й ремесла!

(П. Перебийніс).

4. Колоскам не гнутись вітрові під ноги напилися зерна сонця золотого (В. Сосюра).


у назві теми мого твору, яка вже стала влучним афоризмом, утілена важлива проблема нашої доби.

ще леся українка у своїй безсмертній «лісовій пісні» поставила важливу проблему боротьби за щасливе, духовно багате життя людини. устами лісової дівчини мавки вона звертається до лукаша: «не зневажай душі своєї цвіту…» людино, яка ти? чи справді прекрасне твоє життя? чи благородні твої поривання, чи, може, загрузла в болоті буденщини, як килина? яке твоє щастя? над усіма цими питаннями примушує задуматись «лісова пісня». у приватновласницькому світі, який калічив душу людську, люди не могли бути по-справжньому щасливими. але лесина мавка щиро вірила, що в майбутньому людина повернеться до краси, природи й мистецтва.

великим митцям узагалі властиве мислення масштабне, як і здатність сприймати й осмислювати свій час одразу, у конкретний момент життя, а не з далекої відстані, коли воно стає історією. більше того: політ думки таких митців відкривав те, чому свідками ми стаємо сьогодні. от і олександр довженко також вірив, що «людина ще повернеться на вранішню росу», він підкреслював, що щастя людини й у тому, щоб навчитись «бачити зорі…в калюжах».

свого часу, ще наприкінці 50-х років xx століття, на сторінках газети «комсомольська правда» розгорілась гостра дискусія про фізиків і ліриків, про роль мистецтва в нашому житті. збірки м. рильського «троянди й виноград», «голосіївська осінь» стали гарячим відгуком поета на злободенні питання. через символічні образи троянд і винограду митець глибоко й поетично розкрив радість повнокровного буття людини, мудро показуючи, у чому полягає смисл, глибина її щастя:

ми працю любимо, що в творчість перейшла,

і музику палку, що ніжно серце тисне.

у щастя людського два рівних є крила:

троянди й виноград — красиве і корисне.

суперечки ці не затихають і сьогодні — на початку xxi століття. часто виходять поза суто філософські сфери, стають темою бурхливих і пристрасних публічних обговорень. напевно, не треба розшифровувати, що «фізики» — за раціоналістичне ставлення до життя, а «лірики» відстоюють необхідність діяти за велінням серця. і дійсно, слід замислитися про етичну стратегію людини нашого часу: чим озброюватися в умовах морального вибору — емоціями чи розумом?

звичайно, кожному доводилося чути таку характеристику: «він людина серця». так хотіли сказати про когось, хто у своїх вчинках керується почуттями. коли ж говорять: «він людина розуму», мається на увазі схильність діяти, керуючись логікою. так кому ж віддати перевагу — тому, хто відчуває, чи тому, хто міркує?

певної відповіді чекати не доводиться. симпатії одних завжди будуть на боці «раціоналістів», симпатії інших — на боці «емоціоналістів». та, відпові так, кожен, сам того не помічаючи, підключається до суперечок, що філософи ведуть з прадавніх часів: чим слід керуватися в життєвих ситуаціях — розумом чи почуттями.

звичайно, прихильникам раціоналізму зараз перемагати легше, тому що головним аргументом у суперечці вони висувають намріяну ними відповідність часу. сучасна людина, міркують вони, зуміла підпорядкувати собі час, простір, енергію, підпорядкувати обачливо, тверезо, раціонально. і щоб не відстати від століття розуму, знання, потрібно самому бути раціональним. але, з іншого боку, коли у важкій ситуації все довго зважуєш, часто взагалі не отримуєш жодного рішення, і нарешті можна втратити потяг до щастя в цьому розумінні, бо як казав р. ролан, коли в житті вже немає іншої мети, як себелюбне щастя, життя стає безцільним. насолоджуватися своїм щастям — велике благо, але ж мати можливість ділитися ним — ще більше. відчуття щастя зростає від того, що людина розділяє його з іншими. у такому випадку вона сама збагачується тією користю, тим добром, яке приносить, розділяє радість, доставлену нею самою.

дивно, невже впродовж багатьох років люди не змогли дійти очевидного — потрібен союз серця і голови, розуму і душі. напевно, майже всі приходять до такого висновку: не можна протиставляти розум емоціям, голову серцю. але це теоретично. а в житті? у кожному конкретному випадку? чи так це ясно і просто? хіба не трапляється так, що люди були сповнені благих намірів, бажали добра, а добро обернулося злом для того, про кого , і для того, хто дбав?

як би то не було, не слід забувати, що щастя людське — не тільки життя без проблем і печалей, коли гармонійно поєднані можливості й бажання, корисне й прекрасне, щастя — це стан душі.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS