Ребят , почему Елизавету 1 назвали великой и почему Генриха 4 назвали Славным???!? Очень надо
Ответы на вопрос:
основною продуктивною силою було селянство. селяни жили общинами, які ґрунтувалися на сусідських, територіальних зв'язках.
в общині вони спільно володіли й користувалися лісами, , випасами та іншими угіддями, інколи й орними землями, відбували повинності на користь феодала і держави. кілька сільських общин, сіл об'єднувались у волость. іння общинними справами було виборним. очолювали його отамани, тіуни, десятники, у волостях — старці. сільська община користувалася і судовими правами. був «копний суд» — суд селянського сходу, копи (копа, купа — громада), який розглядав різні цивільні і кримінальні справи (про земельні спори, крадіжки, вбивства тощо).
сільська община складалася з дворищ, в основі яких лежали великі сімейні общини, родини. до дворища входили як родичі, так і прийшлі. поряд з рівноправними членами дворища — «поплічниками», «потужниками», «спільниками», «сябрами» — були залежні люди — «половинники», «дольники», «підсусідки», «закупні», «люди в пенезях».
повноправними міщанами вважалися ті, котрі володіли будинками в межах міста й мали відповідний статус. отримати його можна було спадково або за заслуги, через купівлю будинку й землі, одруження тощо. верхівку міщан складав патриціат (у його руках зосереджувалися самоврядні органи іння), середній прошарок - поспільство (ремісники, торгівці, купці), низи - наймані працівники (сторожі, слуги), гультмі, жебраки та ін. на відміну від села, у самоврядних містах міщанин вважався вільною особою (пригадаймо загальновідомий західноєвропейський вислів «міське повітря робить людину вільною»). селянин, проживши в місті певний час і ставши хоча б коморником чи халупником, міг дістати свободу, і це право міста захищали міщани.
воднораз вони виплачували податки - шос (від розмірів нерухомого та рухомого майна), від цехів, крамниць, торгівлі тощо. до повинностей, зокрема, належали: військова, ремонт шляхів, укріплень.
спосіб життя міщан залежав від їхнього статусу. представники верхівки розв'язували всі питання внутрішнього життя міста, обстоювали його інтереси у стосунках з державною владою. будучи заможними, вони жили в найкращих будинках. ремісники з ранку до вечора займалися виробництвом товарів, у чому їм підмайстри та учні. вдосконалюючи професійну майстерність, трударі намагалися їх вигідно продати, бо за виручені кошти утримували сім'ї, закуповували необхідні для роботи матеріали. торгівці й купці часто перебували в дорозі. нерідко вони зазнавали нападів розбійників чи зловживань з боку магнатів.
у багатьох містах і містечках торгово-ремісниче населення становило меншість (8-30 %), а більшість займалася сільськогосподарськими роботами. навіть у києві наприкінці xv ст. чимало міщан заробляли на життя землеробством і сільськогосподарськими промислами.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
milena16204.08.2021 05:03
-
Ste5an26.04.2022 10:14
-
VLADBERYYYYYYY06.02.2022 19:43
-
Qwertyuiopasdfghjkzz18.07.2022 11:17
-
Дарья2201200708.07.2021 11:52
-
FireGame22827.08.2022 16:03
-
konybekrauan07.11.2020 01:40
-
DimaIvanov5623408.05.2021 02:33
-
xomis112.04.2022 15:12
-
Xylinado10.10.2022 17:56
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.