Ответы на вопрос:
Відповідь:
Більшість грибів складаються з міцелію і вегетативних (плодових) тел. Міцелій практично повністю або більшою своєю частиною занурений у субстрат. Він проникає в грунт, деревину, лісову підстилку, органи рослин-хазяїв, тощо. Поглинання поживних речовин відбувається всією поверхнею міцелію або за до особливих пристосувань, як у багатьох паразитичних видів. Спори, за рідкісним винятком, формуються на поверхні субстрату - на повітряному міцелії або на плодових тілах, що важливо для їх розповсюдження. Міцелій зазвичай утворюється зі спори, іноді зі шматочків міцелію або з інших елементів гриба. При проростанні спори формується паросткова трубка, яка поступово стає довшою, а потім починає гілкуватися. Зростає міцелій завжди верхівкою вперед, а галузиться по всіх напрямах.
За зовнішнім виглядом міцелій різних видів грибів подібний, але в його будові є істотні відмінності. У більш примітивних видів міцелій неклітинний. Він являє собою ніби-то одну клітку гігантських розмірів з великою кількістю ядер. Такий міцелій характерний для багатьох водних форм і деяких наземних грибів (мукор, різопус). У вищих грибів міцелій ділиться перегородками на клітини, в кожній з яких міститься від одного до декількох ядер.У ряду видів грибів, наприклад, дріжджових, міцелію немає, а їх вегетативне тіло виглядає як поодинокі клітини, які брунькуються або діляться. Доведено, що такий різновид вегетативного тіла являє собою еволюційну адаптацію до перебування в певних умовах, наприклад, в рідинах з великим вмістом цукрів.
У дослідженнях вчених було доведено, що в ході еволюції міцелій з'явився не відразу. У найпримітивніших із нині існуючих грибів мається вегетативне тіло у формі голого протопласта без клітинної оболонки, що розвивається всередині клітини хазяїна. Пізніше внаслідок еволюційних перетворень збільшення розмірів тіла грибів пішло по шляху формування нитчастих (міцеліальних) видів. При цьому поверхня і об'єм тіла гриба збільшуються одночасно, тому стає можливим практично необмежене його зростання та ефективне використання субстрату організмом.
На основі міцелію у різних видів грибів з'явилися множинні адаптації, пов'язані з умовами проживання. Це утворення різних видозмін міцелію і таких складних елементів, як плодові тіла, які можуть досягати великих розмірів і мати складну будову.
У макроміцетів найчастіше зустрічаються такі видозміни міцелію, як різоморфи і міцеліальні тяжі, які складаються з пучків гіф, що пронизують субстрат і досягають у довжину декількох метрів. Великі, добре розвинені міцеліальні тяжі називають різоморфами. Вони виглядають як шнури темного забарвлення.
Ще один різновид видозміненого міцелію - склероції. Це ущільнені переплетення міцелію, призначені для перенесення несприятливих умов середовища. Їх формують багато грибів для зберігання запасів поживних речовин, наприклад, для зимівлі.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Биология
-
godd118.07.2020 14:29
-
dzyskristina50319.10.2022 19:23
-
мосщчщчпзчх25.12.2021 23:26
-
rabadanovaasya19.10.2022 21:48
-
demeshkin107.10.2020 19:10
-
vitalinaegorova03.08.2020 17:05
-
Инна079427.12.2021 18:18
-
daria20020508.07.2022 23:34
-
MagistooorNaine30.09.2020 14:41
-
Latimel19.06.2022 18:06
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.