Есть ответ 👍

2 Прочитайте текст, виконайте тестові завдання

                                              Пліт

Зробити пліт виявилось справою нелегкою. Хлопці працювали весь день. Зате пліт вийшов чудовий, хоч і зроблено його було із старих дощок. Зверху на плоті Ігор поставив намет із очерету, щоб можна було ховатись від сонця. Василько приніс дві довгі жердини. Наступного дня пліт урочисто спустили на воду. Він важко заколихався. Ігор і Василько разом відштовхнулися від берега. Впираючись жердинами в пісок, вони повільно випливли на середину річки. Тут була швидка течія, і Василько ледве втримував пліт на місці. Раптом почувся хрускіт, і Ігор побачив розгубленого Василька з коротким уламком жердини в руках. Пліт, відчувши волю, поплив швидше. - Давай твою! – гукнув хлопчина, і Ігор подав йому жердину. Василько вирішив направити пліт до берега. Проте це йому не вдалося. Ігорева жердина була зовсім легка і гнулась. З кожною хвилиною пліт плив усе швидше й швидше. - Ого, як підхопило! – весело промовив Ігор. Василько не відповів. Напружуючи всю силу, він впирався жердиною в пісок, намагаючись затримати пліт. Та всі зусилля були марні – тонка жердина гнулася, як лоза. Цієї хвилини хлопці почули глухий шум. Це шумить поріг. Як вони забули про нього? Його ніяк не обминути – а там же що робиться – каміння та піна, вода аж реве. Шум швидко наближався. І Василько, і Ігор знали, що пліт через поріг не пройде, його розіб’є на гострому камінні. Мурахи пробігли у Василька по спині. Він озирнувся на товариша й побачив, що Ігореві очі повні сліз. Василько став навколішки і подав йому руку. - Треба стрибнути у воду, - промовив він. – Я тобі до . Була така хвилина, коли у Василька з’явилось непереможне бажання вскочити в зелений намет з очерету і, затуливши вуха й заплющившись, впасти там ниць, щоб нічого не бачити й не чути. Та в нього майнула думка: «А що ж тоді робитиме Ігор?» - Стрибаймо! – перемагаючи страх, вигукнув Василько. – Чуєш, Ігорю? За мене тримайся! Василько відчув міцний поштовх і впав обличчям у воду. В ту ж мить він схопився на ноги. Так, він стояв у воді на ногах серед уламків плоту! Він зрозумів, що пліт налетів перед порогом на камінь і розбився. Вода сягала тільки до колін. Але доводилось міцно триматись, щоб швидка течія ріки не збила з ніг. Вода була страшенно холодна, мокрий одяг липнув до тіла, черевики десь зникли. Ігор стояв поруч, приголомшений тим, що сталося. Взявшись за руки, хлопці побрели до берега. Незабаром вони сиділи на піску й сушились. Сонце пекло несамовито, швидко висушуючи одежу, і вони були вже на березі, а що пропали черевики – шкода, та нічого не вдієш, зате лишилися живі! Ігор засміявся дзвінко й щасливо. Його сміх підхопив Василько. Діти ще не думали про те, що були так близько до загибелі… (За О.Донченком; 430 сл.).

Вибрати правильну відповідь на кожне із запитань:

1. Хлопці змайстрували пліт

 а) із стовбурів дерев; б) із старих дощок; в) із пінопласту.

2. Хлопці випливли на середину річки,

 а) гребучи веслами; б) гребучи руками; в) упираючись в пісок жердинами.

 3. Хлопці ледве втримували пліт на місці, тому що

 а) на річці була швидка течія; б) пліт тягнуло до виру; в) пліт кружляв на місці.

 4. Незабаром пліт виявився некерованим, тому що

 а) він був перевантажений важким наметом; б) мав непридатну на плавання форму; в) у Василькових руках обламалася жердина.

 5. Вирівняти пліт не вдалося, тому що

 а) у хлопців не вистачило на це сили; б) була занадто сильною течія; в) Ігорева жердина гнулася, як лоза. 

6. Хлопці злякалися, бо

 а) не вміли плавати; б) почули, як шумить поріг; в) пліт почав розсипатися. 

7. Вислів по спині пробігли мурахи означає

 а) відразу до комах; б) вроджений страх води; в) страх, розгубленість, неспокій. 

8. Василько вирішив

 а) змиритися і терпляче чекати смерті; б) рятуватися, стрибнувши удвох з Ігорем у воду; в) рятуватися, стрибнувши у воду самому.

 9. Пасивно ігати за розвитком подій Василько не міг, бо

 а) умів чудово плавати і знав, що врятується; б) боявся застудитися у промоклому одязі; в) відчував відповідальність за товариша.

 10. Хлопців на плоту врятувало те, що

 а) міцний пліт подолав поріг не розбившись; б) вони прив’язалися до плота мотузкою; в) перед порогом пліт наскочив на камінь і розбився.

224
431
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


г) гонити-гнати,до -допомагати,ламати-ломається

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS