Прочитати текст, визначити й написати: тему, основну думку і план тексту. БАТЬКИ І ДІТИ
Якось до редакції журналу восьмикласниця надіслала листа. У ньому йшлося про те, що дівчина соромиться власних батьків: вони обмежені, неосвічені, немодно одягаються, неправильно наголошують деякі слова.
Протягом останнього року авторка листа жодного разу не вийшла з дому разом з батьками. Коли в школі призначають батьківські збори, дівчинка навмисне не сповіщає про це батьків. Не вистачає, щоб учителі побачили, які вони «відсталі»!
Що ж перешкоджає дівчині шанувати людей, які дали їй життя? Наївно думати, що причиною є немодне вбрання чи неправильна вимова слів. Щось тут глибше й важливіше. Що ж саме?
Дорослішаючи, юні починають серйозно замислюватись над своїм місцем у суспільстві – нинішнім та майбутнім. У їхньому лексиконі з’являються слова «престиж» та "престижний". Особистий престиж пов’язується з престижем родини.
Що ж таке престиж? Це – громадська оцінка суспільної значущості людини.
До 14 – 15 років діти вже пережили вік безумовного прийняття всього, що оточує їх в отчому домі. Вони намагаються самі оцінити поведінку членів сім’ї, їхні характери, моральні риси. Їх починає цікавити становище батьків у суспільстві, їхні посади, ставлення до них співробітників, знайомих, сусідів.
Якщо освіченість батьків, їхні досягнення визнаються й поважаються значним колом людей – це предмет гордості дітей.
Та чи кожен чотирнадцятилітній спроможний зрозуміти, що посада й зарплата – лише зовнішні вияви значущості будь-якої людини? Що справжнє багатство сім’ї – не меблі й одяг, а духовна спорідненість, близькість між дітьми й батьками? Що справжній престиж сім’ї визначається не наявністю або відсутністю автомобіля чи дачі, а душевною щедрістю, чесністю, безкорисливістю, трудолюбством рідних?
Толерантність у ставленні до найближчих людей не є виявом безхарактерності. Чимало видатних людей залишили спогади про батьківський дім, про батьків та матерів. І от що цікаво: виходить так, що в більшості непересічних людей були виняткові матері! Розумні, терплячі, лагідні. У чім тут справа?
Очевидно, видатні люди тому й стали видатними, що мали досить розуму й і, аби в усьому виділити головне, виділити суть. У матері вони насамперед помічали самовідданість, цінувати її любов і її намагання зрозуміти власну дитину.
Кожне наступне покоління відрізняється від попереднього. Тому й кажуть у народі: «Стався до батьків так, як хотів би, щоб діти твої ставилися до тебе». (За Є. Лосото.) (354 сл.)
268
366
Ответы на вопрос:
Сторія українського народу містить у собі багато цікавого. одні її сторінки вкриті таємницями або забуттям, славою і гордістю сповнені інші. але кожна з цих сторінок обов'язково є невід'ємною часткою великої історії душі українського народу, що завжди славився, як завзятий та наполегливий. той, хто поважав працю і був знайомий з мистецтвом сіяти, вирощувати, косити, молотити і пекти хліб. цікаво, що між далекими за значенням словами «життя» і «жито» такий близький зв'язок. імовірно, що саме в такий спосіб наші предки воздали заслужену хвалу житові-годувальнику, хлібу, без якого справді майже не можливе життя людське. тому що природою хлібна зернина створена з таким самим високим натхненням, «у мить щедрого осяяння, яке витрачено нею і на саму людину», як казав в. яворівський. мабуть саме тому з прадавніх часів наш народ цінує понад усе хліб, сіль і честь. д. прилюк дав цьому таке пояснення: «хліб — то багатство, достаток, сіль — то гостинність і щедрість, а честь — то людська гідність, за яку предки наші стояли, навіть не маючи шматка хліба, ані дрібка солі». ще моя бабуся завжди казала: «спочатку хліб на стіл ставлять, потім люди сі». а ми питали: «чому? » «тому, — казала бабуся, — що в ньому є людська праця, надії, спогади. буде поганий настрій у хазяйки, що хліб пече, — і за столом усі посваряться. а якщо вона буде лагідна — і хліб буде гарний, і мир у родині». ми запам'ятали її слова. і хоч бабусі вже з нами немає, я завжди першим на стіл ставлю хліб, коли ми сідаємо їсти. бо він є основою будь-якої вечері, сніданку, чи обіду
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
Sultanika04.06.2022 04:39
-
eugenegovvbowxpxt23.11.2021 02:05
-
freemvount11.11.2021 12:27
-
Job111107.01.2023 20:25
-
Zazoo1236519.11.2022 07:46
-
Natiman02.08.2022 08:41
-
everlast11218.05.2022 05:44
-
anastasiagarap08.04.2020 14:54
-
kupeevaaaaa10.05.2023 17:47
-
poroikovp11.09.2022 14:04
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.