1. Абсолютная монархия характеризуется следующими признаками (указать неверный ответ): 1) формирование мощного бюрократического аппарата
2) создание регулярной армии
3) подчинение церкви государству
4) функционирование сословно-представительных органов власти
2. Синод это:
здание православной патриархии
государственный орган по делам законодательства и управления
государственный орган управления православной церковью
высший судебный орган Российской империи
3. Упразднение Петром I патриаршества и создание государственного органа управления церковью - Святейшего Синода, имело цель:
предоставить церкви значительную независимость от государства
предоставить церкви дополнительные льготы и привилегии
ликвидировать зависимость от Константинопольского патриарха
ликвидировать определённую самостоятельность церкви и интегрировать её в систему государственного управления
4. Принцип комплектования регулярной армии, который ввел Петр I:
всеобщая повинность
рекрутская повинность
ополчение
контрактный
5. Подушная подать это:
налог со всех мужчин податных сословий
налог со всего населения Российской империи
подати с купцов за торговые места
таможенные пошлины с иностранных купцов
6. Идейное течение, основанное на убеждении о решающей роли разума и науки в прогрессе человечества, критикующее религиозный фанатизм и абсолютистские политические режимы называлось:
Просвещение
Реформация
Просвещенный абсолютизм
Возрождение
7. Годы правления Петра I:
1682-1725 гг.
1672-1725 гг.
1689-1731 гг.
1689-1729 гг.
8. А.Меншиков, Ф.Апраксин, Ф.Лефорт известны в истории как:
птенцы гнезда Петрова
участники дворцового переворота 1762 года
участники последнего Земского собора
организаторы заговора против Петра 1
9. Экономическая политика государства, направленная на ограждение национальной экономики от иностранной конкуренции посредством финансового поощрения отечественной промышленности называется:
протекционизм
социализм
изоляционизм
либерализм
10. Модернизация это:
обновление во всех сферах жизни общества
переход от мануфактуры к фабрикам
изменения в структуре промышленного производства, развитие тяжелой индустрии как приоритетной
переориентация промышленного производства на военные нужды
11. Петербург стал столицей России в (году):
1703 г
1725 г
1712 г
1654 г
12. Слияние представлений о государственности, отечестве и личности самодержца в единое целое произошло при:
Иване IV
Петре I
Николае I
Александре III
13. Россия была провозглашена империей в (году):
1701 г.
1721 г.
1725 г.
1764 г.
14. В результате победы в Северной войне, Россия (указать неверный ответ):
подняла свой международный авторитет
получила надёжный выход к Балтийскому морю
стала гарантом существования Османской империи
значительно расширила экономические связи с европейскими странами
15. Крестьянскую войну в период правления Екатерины II возглавил:
С. Разин
И. Болотников
Е. Пугачев
Т. Костюшко
Ответы на вопрос:
ответ:
своєрідним предтечею національного відродження став видатний мислитель григорій сковорода (1722—1794), який проголосив, що «свобода — це найдорожчий скарб» і славив гетьмана богдана хмельницького.
традиційно початком національного відродження нової доби вважають появу у 1798 р. перших трьох частин «енеїди» івана котляревського (1769—1838) — поеми, якій судилася слава першого твору нової української літератури, твору, що засвідчив появу сучасної української літературної мови й водночас уособлював початок українського національного відродження. творам нової української літератури властиве художнє мислення, що грунтується на національній історії та дійсності.
котляревський стояв також біля джерел сучасного українського театру. будучи директором полтавського театру, він написав для нього дві п'єси: «москаль-чарівник» і «наталка-полтавка», які здобули величезну популярність у народі й заклали підвалини класичного українського театрального репертуару. для багатьох українців «наталка-полтавка» стала справжнім одкровенням, нагадала їм, хто вони є і чиїх батьків діти.
ідеями національного відродження наснажена й «історія русів» (русами тут названо українців): блискуча пам'ятка української історичної прози й публіцистики кінця xviii ст. розповідає про події в україні від найдавніших часів до 1769 р. головні ідеї твору: критика самодержавства й кріпосництва, оспівування незалежної козацької держави, козацьких прав та вольностей.
сприяла національному відродженню і чотиритомна праця дмитра бантиша-каменського «історія малої росії» (1822), писана з використанням багатющого матеріалу батька вченого — видатного архівіста миколи бантиша-каменського. вона фактично є першою масштабною науковою узагальнюючою працею з історії україни від найдавніших часів до кінця xviii ст.
1818 року побачила світ друкована граматика живої української мови («грамматика малороссийского наречия ») олексія павловського. 1819 року микола цертелєв опублікував у петербурзі фольклорну збірку «опыт собрания старинных малороссийских песен», яка складалася з 10 текстів, що вважають початком української фольклористики. зародження наукової фольклористики пов'язують з ім'ям ученого-енциклопедиста, першого ректора київського університету михайла максимовича (1804—1873).
цим же шляхом йшов і геніальний микола гоголь (1804—1852), який не тільки збирав український фольклор, а й творчо використав його при написанні своїх безсмертних творів, особливо таких як «вечори на хуторі поблизу диканьки» й «тарас бульба».
на початку xix ст. чи не найважливішим осередком українського національного відродження став харків — центр слобожанщини. тут існував університет, заснований у 1805 р. зусиллями василя каразина й коштом місцевого дворянства, купецтва та міщанства. новий навчальний заклад (єдиний на той час вищий навчальний заклад у підросійській україні) скупчив навколо себе найкращі інтелектуальні сили українського громадянства, діячів української літератури, історії, етнографії. ректором університету довгий час був відомий український поет петро гулак-артемовський, який започаткував жанр байки-казки («пан та собака»), першим почав писати українські . у харкові стали виходити журнали «украинский вестник», «украинский журнал» тощо, які вже своєю назвою засвідчували, що присвячені місцевому краю та його інтересам.
тут розпочав свій самостійний творчий шлях микола костомаров (1817—1885) — у майбутньому видатний український історик, який створив і праці переважно з історії київської русі та гетьманщини («богдан хмельницький», «руїна», «мазепа і мазепинці» та і він же під псевдонімом ієремія галка писав вірші, художні твори, публіцістичні статті.
поетичні твори харківських романтиків — так називають той літературний гурток — сприяли стилістичному збагаченню літературної мови, розширювали сфери її застосування.
харківські романтики багато попрацювали задля збереження перлин українського фольклору. особливо відзначився в цій справі вихованець, а потім професор харківського університету, визначний філолог-славіст, етнограф, один із засновників харківського гуртка поетів-романтиків ізмаїл срезневський. він, зокрема, підготував до друку 6 випусків фольклорних та історико-літературних збірників «запорожская старина», що виходили друком впродовж 1833—1838 pp. у харкові. найвагомішими є два перших випуски, де вміщено думи і пісні про національно-визвольну війну 1648—1658 pp., уривки з козацьких літописів, перекази, уривки з «історії русів».
отже, на кінець xviii — 40-ві pp. xix ст. припав перший етап національного відродження в наддніпрянській україні — період «збирання спадщини». він відзначався зверненням до історичного минулого, інтересом до гетьманщини, до етнографії. зусиллями української інтелігенції тоді з'явилися численні історичні та етнографічні дослідження, збірки фольклору. водночас відбувалося утвердження української мови як літературної та становлення нової української літератури. начебто це
объяснение:
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
Znatokiys13.11.2020 00:11
-
aliyarahimova2704.07.2020 07:46
-
Влад20061903.03.2020 21:13
-
yuliana08070403.03.2020 12:46
-
maker128707.09.2022 18:46
-
Chemist200102.06.2022 12:17
-
ПолинаКорышкова01.09.2021 17:20
-
koool302.10.2020 13:27
-
Хованский8725.02.2023 03:32
-
anonim19807.10.2021 20:16
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.