lgep08jle
28.08.2022 10:04
История
Есть ответ 👍

6. Поміркуйте, що дає підстави для пропонованого висновку. Наведіть кілька аргу-
ментів на підтвердження або спростування викладеної думки.
«Буваючи в Галичин ігаючи там широкий, як порівнювати з великою Україною, націо-
нальний рух, я набирався певності, що йу нас він розів'ється, коли в Росії буде конституція і
коли настане воля для прояву національного життя. Тому я завжди радив нашим українцям по
змозі частіше їздити до Галичини, щоб наочно побачити тамошнє життя і зміцнитися у вірі в
майбутнє відродження української нації на всім просторі України. Тоді Галичина була для нас
зразком боротьби за своє національне відродження, який підтримував у нас віру й надію на
краще будуче; Галичина була для України справжнім П'ємонтом, бо до 1906 року тільки там
могла розвиватися українська преса, наука і взагалі національне життя, яке в російській Україні
було суворо заборонене й придушене царським урядом» (Є. Чикаленко).​

282
473
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

5676116788
4,6(65 оценок)

Посмотри в интернете это удобнее

maxidro1
4,5(15 оценок)

З праці західноукраїнського історика Михайла Лозинського: «...З цього масу домагання утворення автономного українського "коронного краю" в Австрії відсунулося на далеке майбутнє... Справою ще дальшого майбутнього, радше далеким ідеалом, ніж реальним домаганням, стало з'єднання всіх українських земель в одну незалежну державу, якого одні сподівалися від загальноєвропейського воєнного конфлікту, інші - від соціальної революції Одначе цей ідеал щораз сильніше опановував розум і серця галицьких українців, даючи їм силу до важкої щоденної боротьби за національне й соціальне визволення.

У цій боротьбі були періоди великого загострення і трагічних подій, коли українським населенням, особливо селянством і студентством, заповнювалися в'язниці, лилася кров і падали жертви українські. Так було ціле перше десятиліття 20 століття - під час боротьби за український університет, під час масових страйків українського селянства і в наймогутнішому з усіх українських масових рухів того часу - русі за загальне і рівне виборче право до австрійського парламенту й галицького сойму. З українського боку ця боротьба була відзначена пострілом українського студента Мирослава Січинського в цісарського намісника Галичини, польського графа Андрія Потоцького (12 квітня 1908).

Результатом цієї боротьби в публічно-правовій галузі стало здобуття представництва в австрійському парламенті і в галицькому соймі (кількістю понад одну четверту цілого галицького представництва, - що очевидно далеко не відповідало праву українського народу на основі демократичного принципу), української народної школи (з великими обмеженнями на користь польської мови і польського політичного духу), кількох українських середніх шкіл, кількох українських кафедр на теологічному, філософському і правничому факультетах Львівського університету, права уживання в державних установах української мови, права державної підтримки для українських культурних та економічних інституцій і т. ін.»

tanya598
4,5(53 оценок)

Военные поселения создавались на границах государства в качечстве буферных зон, а также для защиты границ от передвижения контробанды. также военные поселения создавались  на вновь включенных в состав россии территориях - например, при присоединении территории казахстана - это нужно было для исключения волнений среди местного населения. военные поселения формировались за счет переселения казаков, а также формирования военных городков, в которых наряду с гражданским населением был и военный отряд. последствия - укрепление границ, усиление государственного контроля за территориями.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS