Есть ответ 👍

Почему выделительная функция организма необходима? почему в организме невозможно 'безысходное производство'?

178
480
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

tskripko
4,8(14 оценок)

Потому что в продуктах жизнедеятельности содержатся вредные вещества, к примеру, токсины,а они отравляют организм. поэтому органы выделительной системы необходимы всем.
smagzamova2006
4,5(35 оценок)

Чтобы выводить из организма продукты распада веществ, при большем количестве этих веществ возможно отравление организма
Danilfaha
4,5(53 оценок)

Передача спадкової інформації на клітинному рівні

одна з ознак живого – самовідтворення, проявляється на органоїдності – клітинному рівні у вигляді поділу клітини. здатність до поділу –  найважливіша властивість клітини. в результаті цього процесу з однієї клітини виникають, як правило, дві нові, що забезпечують безперервність життя і передачу спадкової інформації від вихідної материнської клітини – дочірнім клітинам.

мітоз

найбільш поширений спосіб розподілу клітки – мітоз (від грец. мітоз – нитка), або непрямий розподіл клітини, при якому з материнської клітини утворюються дві дочірні клітини з таким же набором хромосом, як і у вихідної клітини. цей процес забезпечує:

збільшення числа клітин; ріст організму; регенерацію та відновлення клітин у процесі їх старіння.

у деяких організмів мітоз лежить в основі їхнього розмноження безстатевим шляхом.

мітоз можна побачити на фіксованих препаратах в світловий мікроскоп. сучасні методи мікроскопії та мікрофотографування можливість спостерігати цей процес також і в живій клітині.

стадії мітозу

мітоз складається з чотирьох послідовних стадій, що забезпечують рівномірний розподіл генетичної інформації і органоїдів між двома дочірніми клітинами. важлива роль у цьому процесі належить центріолям клітинного центру, які забезпечують рівномірний розподіл хромосом між дочірніми клітинами.

профаза

перехід з інтерфази в профазу мітозу відбувається поступово. молекули днк зв’язуються з білками, максимально спіралізуются, товщають і перетворюються на добре помітні хромосоми. кожна хромосома утворена двома сестринськими . вони з’єднані один з одним центромерою. кількість днк в два рази більше числа хромосом (2п).

ядерна оболонка починає розсмоктуватися, а ядерце зникає. центриолі клітинного центру розходяться до полюсів, утворюючи з мікротрубочок веретено поділу. мікротрубочки розташовуються навколо центріолей у вигляді зірки. наприкінці профази ядерна мембрана повністю зникає.

метафаза

у другу стадію мітозу нитки веретена поділу вже повністю сформовані. вони з’єднуються з центромерами хромосом, які розташовуються в екваторіальній площині клітини. у цьому положенні вони утримуються мікротрубочками. хромосоми добре помітні, лежать окремо, що дозволяє визначити їх число, форму і величину.

анафаза

це найкоротша стадія. хромосоми раптово розділяються в місці центромери на сестринські хроматиди, які стають тепер окремими сестринськими хромосомами. за ниток веретена розподілу починається рух сестринських хромосом до полюсів клітини. у кожного полюса виявляється таке ж число хромосом, яке було у вихідній материнській клітині.

тілофаза

в останню стадію поділу відбувається формування двох нових клітин. хромосоми деспіралізуються, відновлюється ядерна оболонка, з’являється ядерце. нитки веретена поділу біля полюсів клітини зникають. у клітинах вищих рослин центріолі відсутні, а нитки веретена поділу формуються безпосередньо з мікротрубочок. крім плазматичної мембрани в них з целюлозних волокон утворюється оболонка клітини.

далі відбувається рівномірний розподіл органоїдів біля полюсів клітини. стадія завершується розподілом цитоплазми і утворенням плазматичної мембрани в центральній частині клітини. виникають дві нові дочірні клітини, повністю ідентичні материнській.

весь процес розподілу триває від декількох хвилин до трьох годин (залежно від типу клітин і організму). тривалість мітозу в кілька разів менше інтерфази.

біологічне значення мітозу полягає в забезпеченні сталості числа хромосом, ідентичності спадкової інформації та генетичної стабільності у знову виникаючих клітин.

амітоз

іноді трапляється інший вид поділу клітини – амітоз. амітоз (від грец. а – негативна частка і мітоз – нитка) – прямий розподіл ядра клітини, тобто без утворення хромосом і веретена поділу. при цьому спадкова інформація між дочірніми клітинами розподіляється нерівномірно. амітоз зустрічається у деяких найпростіших, в клітинах спеціалізованих тканин, наприклад у хрящовій, в ракових клітинах

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS