Есть ответ 👍

Знайдіть помилки в наведених реченнях. Виправте їх. 1. Для вирішення перечислених вище завдань треба розробити питання задіяння оперативних служб у позачерговій операції. 2. Інформаційно-пошукові заходи націлені на одержання даних про злочин шляхом використання системи обліку справ і документів про раніше скоєні правопорушення. 3. Завдання перевірки заключається у з’ясуванні всіх фактів такого роду, що містять у собі ознаки суспільно-небезпечних дій. 4. Дія міліції на осіб з прикметами недоумства практично не дає результату. При працевлаштуванні таких осіб треба пам’ятати, що навіть на протязі 1,5 – 2 років після проходження курсу лікування, останніх необхідно розглядати як ще хворих людей, не здібних до фізичної та психічної діяльності. 5. При порівнянні цих даних стає ясно, чому злочинці змінили свої показання. 6. Вимагається складання оперативно-розшукової роботи та її результатів.

150
374
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


цуйкейуеейуйеуйеуейуей йуееу еу

Объяснение:ответ:

я бобра 228

Объяснение:


мета:   ознайомити учнів з метою та за­вданнями розділу науки про мову – лексикології; сформувати поняття про лек­сичне значення слова, багатозначні та од­нозначні слова; показати, як побудовано тлумачний словник, навчати знаходити потрібне слово в ньому; працювати над збагаченням словникового запасу учнів; прищеплювати любов до рідної мови.

тип уроку:   урок засвоєння нового матеріалу.

 

перебіг уроку

 

актуалізація мотиваційних резервів учнів з теми.

бесіда

назвіть вивчені розділи науки про мову.що вивчається в кожному з них? яка мовна одиниця є найменшою?

розв’язання проблемної ситуації.  по­дивіться на запис на дошці: никвлос. чи можна назвати цю комбінацію звуків словом? відповідь обґрунтуйте. складіть з цих літер слово (словник). що воно означає? поміркуйте, що потрібно, аби на­бір звуків став словом.  (щоб воно мало значення.)

ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку.

освоєння теми уроку. виконання сис­теми завдань.

словникова робота.  спробуйте сфор­мулювати визначення цього лінгвістично­го терміна. порівняйте ваше визначення з таким:

 

слово  – це основна мовна одиниця, що складається зі звуків і називає певні предме­ти, процеси, явища, ознаки.

 

доведіть, що слово

– це основна мовна одиниця;

– складається зі звуків;

– виконує таку функцію, як називання.

учитель. сукупність усіх слів мови становить її  лексику.  наука, що вивчає лексику, тобто словниковий склад мови, називається  лексикологією.  те, що означає слово, є його  лексичним значенням.  крім лексичного, слово має ще й  граматичне значення.  воно вказує на належність слова до певної частини мови та його граматич­ні ознаки. наприклад, лексичне значення слова  школа  – це навчальний заклад, у яко­му здобувають загальну освіту. граматичне значення цього слова – іменник, жіночий рід, однина, називний відмінок.

в українській мові понад 170 тисяч слів. тарас шевченко у своїх творах використо­вував до 20 тисяч слів. словниковий запас десятирічної дитини становить приблизно 7 тисяч слів.

від чого залежить  лексикон, тобто словниковий запас конкретної людини?

кросворднийакродиктант.  назвіть слова, що мають подані лексичні значення.

художнє означення; вихователька, яку най­мали до дітей у дворянських родинах; ділянка суші, з усіх боків водою; документ про закінчення загальноосвітньої школи; розділ нау­ки про мову, що вивчає розділові знаки; людина, яка сприймає світ позитивно, вірить у краще.

відповіді.  епітет, бонна, острів, атестат, пунктуація, оптиміст.

поясніть орфограми у словах-відпові­дях.підкресліть другу літеру в кожному слові. яке слово утворилося?   (поступ.)  сформулюйте його лексичне значення.що робити, коли лексичне значення слова вам невідоме? до якого словника по­трібно звернутися?

робота з тлумачним словником.  знайдіть у словнику значення слів  достемен­но, ковила, строкатий, серпанок.

методична ремарка.

важливо показати учням різноманітні словники, бажано невіртуальні: словник б. грінченка, 11-томний слов­ник української мови, сучасні тлумачні словники. структуру словника краще показати на прикладі уміщеного в підручнику тлумачного словничка. учні мають зрозуміти принцип пошуку потріб­ного слова; що таке словникова стаття; як позна­чається граматичне й лексичне значення слова.

що ви помітили, відшукавши слов­никову статтю до слова  серпанок?   скільки значень має це слово? як позначається у словнику кожне зі значень?

 

знайдіть приклади багатозначних слів, які належать до різних частин мови.

дослідження-обґрунтування.  доведіть, що слово  йде  багатозначне. поясніть, що воно означає в кожному реченні. доберіть синоніми.

вулицею міста повільно  йде  дідусь. ціло­денно  йде  дощ. як швидко  йде  час! ця програ­ма  йде  вже другий тиждень. усе  йде  так, як ми і планували.

робота з текстом.  прочитайте. вико­найте післятекстові завдання.

за лісом сідало сонце. воно  мерехтіло,  мі­нилося, танцювало, переливалося різними бар­вами.

зачарована даринка не могла й слова ви­мовити.

– це  сонце  грає, – поважно мовила бабуся. – надзвичайно  рідкісне  явище. таке буває лише тоді, коли земля радіє. і побачити його може не кожен. тільки людина праведна,  справедли­ва  й добра  ділами. мабуть, сьогодні ти зробила якусь дуже гарну справу, онучко…  (за т. щер­баченко)

поясніть розділові знаки в тексті. з’ясуйте його стильову належність.знайдіть слова, які відпові та­ким лексичним значенням:   забарвлення, колір; те, що відбувається, трапляється.поясніть лексичне значення виділе­них слів. визначте граматичне значення їх.назвіть приклади однозначних і бага­тозначних слів. поясніть, як ви розрізняєте їх. яких слів у тексті більше? відповідь об­ґрунтуйте.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS