kotiki2017
28.07.2020 10:48
История
Есть ответ 👍

Як відбувалося радянського-німецьке зближення на прикінці 1930-ті років?​

182
358
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Співпраця між Німеччиною та Радянською Росією (пізніше — Радянським Союзом) бере початок від кінця Першої світової війни. 3 березня 1918 року була підписана Берестейська мирна угода. Через кілька місяців посол Німеччини в Москві, Вільгельм фон Мірбах був убитий лівими есерами з метою спровокувати нову війну між Німеччиною та Радянською Росією.

Лиза6327
4,6(64 оценок)

Радянсько-німецькі відносини 20 - початку 30-х рр.. займають особливе місце в політичній історії ХХ століття. Вони з'явилися причиною багатьох суперечностей, що домінували на політичній світовій арені в зазначений період. Аналіз на основі документальних джерел мотивів альянсу СРСР і Німеччини, розвитку «особливого» партнерства, причин подальшої антагоністичної трансформації відносин, принципово важливий в даний час, коли вивчення загального історичного минулого у всій його повноті стало одним з домінуючих чинників російсько-німецького діалогу, який став на початку ХХ I століття ключовим напрямом вітчизняної зовнішньої політики.

Хронологічні рамки дослідження мають початковим кордоном перші контакти СРСР і Німеччини у військово-промисловій сфері на початку 20-х рр.., Що поклали початок співпраці. Кінцевим кордоном дослідження є початок 30-х рр.., Час приходу до влади в Німеччині НСДАП на чолі з Адольфом Гітлером.

Багато аспектів радянсько-німецького співробітництва вже достатньо досліджені, а тема взаємодії двох країн у військово-політичній сфері довгий час залишалася поза полем зору вітчизняних авторів. Ця проблема і стала темою дослідження, що визначило новизну роботи.

Перша світова і російська Громадянська війни закінчилися - розколотий світ «збирав» нову геополітичну карту. Спонукальними мотивами радянсько-німецького таємного зближення на початку 20-х років стало прагнення подолати вимушену геополітичну ізоляцію Веймарської Німеччини та Радянської Росії і визнана в обох державах на урядовому рівні легітимною можливість в ім'я політичної доцільності (зміцнення і розширення кордонів, створення сильної держави) знехтувати міжнародними політико-правовими установками.

Відносини у військовій сфері протягом досліджуваного періоду ставали основою зовнішньополітичних устремлінь кожної з країн-учасниць. І водночас - внутрішньополітичних стратегій Німеччини і Росії. Для Німеччини було принципово важливо зміцнити військовий потенціал в ім'я відновлення потужної держави і розширити межі до довоєнних меж. Радянської Росії також необхідно було створити армію, відповідала сучасним реаліям для захисту кордонів молодої держави.

Радянська Росія шукала опору на Заході, одночасно прагнучи до «революційного розширення кордонів». Для його реалізації в умовах післяреволюційної розрухи були потрібні сучасна зброя, розвинена військова промисловість, нова техніка. Нічого цього в Росії не було, - всім цим володіла Німеччина. Версальським законами Німеччини заборонялося мати танки, важку артилерію, хімічну зброю, військову авіацію та підводні човни. Крім того, чисельність офіцерів, обсяг матеріальної частини, кількість військових заводів і т.д. були строго регламентовані. Для повоєнної Німеччини в цей період першочерговим завданням було звільнення від «Версальських кайданів» і можливість розвивати власні збройні сили. Таку можливість давало співробітництво з радянською Росією. Головнокомандувач рейхсвером генерал Х.фон Сект, прихильник військово-політичних контактів Німеччини і Росії, вважав що розрив версальського диктату може бути досягнутий тільки тісним контактом з сильною Росією.

Радянська політика по відношенню до Німеччини вироблялася, керівництвом країни, колективним образом і, в основному, відображала точку зору більшості в керівному ядрі партії. Особлива роль у радянсько-німецькому військово-політичному зближенні відводилася В. І. Леніну і наркомвійськмор та голові РВР республіки Л. Д. Троцькому. Сам принцип використання суперечностей у капіталістичному світі для розвитку військово-політичних відносин з Німеччиною повністю відповідав лінії, розробленої ЦК партії на чолі з Леніним.

Конкретний політичний розрахунок полягав в тому, щоб, використавши наявні протиріччя між Антантою і переможеною Німеччиною, розколоти вороже СРСР капіталістичне оточення, прорвати економічну і дипломатичну блокаду країни, посилити її оборонну міць за рахунок військово-політичного та технічного співробітництва з Німеччиною. При цьому питання оборони висувалися на передній план. Обидві держави керувалися принципом «дружби проти спільного супротивника».

Радянсько-німецьке співробітництво у військовій сфері, як на перших етапах, так і надалі сприймалося неоднозначно політичною елітою обох держав. Для Радянського Союзу дана співпраця було можливістю зміцнення власної обороноздатності. Для німецького керівництва розміщення баз на території радянської Росії давало не тільки можливості для формування військового потенціалу, а й перспективу звільнення від «версальських пут».

Проблема військово-політичних відносин Радянської Росії і Німеччині довгий час була закрита для вітчизняних дослідників. Сам факт співробітництва двох держав в обхід вимог Версальського договору в 20-ті роки носив гриф секретності аж до кінця 80-х років ХХ століття.

ElenaOlegovna26
4,6(54 оценок)

Владимир святославич (960 — 1015 гг) — великий киевский князь, при котором произошло крещение руси. является сыном другого не менее известного князя святослава игоревича и рабыни малуши из города любеч. в 978 году он захватил киевский престол, а спустя десять лет выбрал христианство как главную государственную религию в киевской руси. в народе его именуют также святым, крестителем и красным солнышком. если с первыми двумя названиями все более-менее понятно, то откуда взялось последнее и что оно обозначает? согласно первой версии, именно владимир открыл новую эру в восточных славян, а также заложил новый духовный таких государств, как россия, беларусь и украина. за многие заслуги, которые он совершил в своей жизни, церковь признала князя равноапостольным и святым. народ же его тоже уважал, однако свое уважение он выражал в различных былинах и сказаниях, называя его красным солнышком (то есть, грубо говоря, великим человеком).

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS