Про пошуки Славком свого «Я» автор розповідає: «Юлько вміє малювати, гарно малює Юлько. Славко брався і собі. Нічого не виходило». Поясніть, чи до Беркуті в становленні характеру наслідування друга? Коли він відчув, що відшукав серед багатьох інших свою дорогу? Як це позначилося на його поведінці та характері? Свою відповідь обґрунтуйте.
207
263
Ответы на вопрос:
Максим максимович — цільна та безпосередня натура, не «печорінського» типу. у нього «чудесна душа, зол оте серце». бел у він любив як рідну дочку, по-родинному ставився до печоріна. «розумовий кругозір максима максимовича дуже обмежений, але причина цієї обмеженості не в його натурі, а в його розвитку»,— говорить бєлінський. спільна з печоріним служба у фортеці — виняткова подія в житті максима максимовича. усе життя він служить далеко від культурних центрів, це «старе немовля, добре, миле, людяне, недосвідчене у всьому, що виходило за тісний кругозір його поняття та досвіду». максим максимович, який на дійсній службі не знає нудьги, багато особливостей печоріна називає «дивними» і готовий пояснити його душевну невдоволеність «модою». сам максим максимович відрізняється від печоріна добротою і терпимістю до людей. цю рису лермонтов уважав визначальною і властивою російському характеру: «мене мимоволі вразила здатність росіянина пристосовуватись до звичаїв тих народів, серед яких йому трапляється жити; не знаю, варта осуду чи похвали ця властивість розуму, але вона доводить неймовірну його гнучкість і наявність того ясного здорового глузду, що прощає зло скрізь, де бачить його необхідність чи неможливість його знищення». максим максимович не втручається в почуття печоріна, проте готовий по-лицарськи захищати високі моральні принципи. до печоріна він прикипів усією душею. цей образ не менш типовий, ніж онєгін, ленський та інші. критик бєлінський звертається до читачів: «чи не правда, ви так звиклись з ним, так полюбили його, що ніколи вже не забудете його, а якщо зустрінете під грубою зовнішністю, під корою згрубілості від важкого та бідного життя — гаряче серце, під простою, міщанською мовою — теплоту душі, то напевно скажете: «це максим максимович». і дай вам бог побільше зустріти на шляху вашого життя максимів максимовичів! ». значения образу максима максимовича у творі — у романі постійно лунає голос автора, який оцінює вчинки, думки та почуття свого героя. він настроює читача на активне ставлення до печоріна; читач повинен скласти власну думку про героя. роль автора — йому в цьому. для цього лермонтов користується різними прийомами непрямої характеристики. у повісті «бела» ми бачимо печоріна очима максима максимовича; у повісті «максим максимович» про нього розповідає автор. досить вагомим є також прийом зіставлення різних характерів та поглядів на людину і світ. на відміну від печоріна, максим максимович задоволений тим, що має, дивиться на світ з точки зору прагматика та реаліста.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Nastya1423105.05.2021 00:58
-
Zvezdo4kaKatty11.12.2021 05:55
-
Дедушка9104.04.2022 00:14
-
vadi9635622.07.2020 10:43
-
моюр12.02.2022 16:17
-
киска55555554426.06.2022 14:19
-
ДинаВаитова12.03.2020 12:54
-
krivonogikhlyuba02.12.2021 17:26
-
yuriygabr06.12.2021 13:59
-
ikoooo4318.10.2022 09:40
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.