Аоліцейські заходи польського уряду з приборкання українського руху це? (Повинне бути поняття)
Ответы на вопрос:
урок 2. тема. українські землі в xvi ст., історія україни 8 клас
урок 2. тема. українські землі в xvi ст., історія україни 8 клас
мета: з’ясувати політичне, економічне та соціальне становище українських земель у хvi ст., соціальну структуру українського суспільства, причини виникнення українського козацтва; розвивати в учнів уміння аналізувати історичні джерела, робити висновки, узагальнення й порівняння, визначати причини історичних явищ і подій; виховуватив учнів повагу до історії свого народу.
основні поняття: стани, соціальна структура суспільства, шляхта, фільварок, козак.
обладнання: карта «українські землі у хvi ст.», картки з документами, схемами, таблицями
тип уроку: урок засвоєння нових знань.
очікувані результати
після цього уроку учні зможуть:
• характеризувати політичне, економічне та соціальне становище українських земель у хvi ст.;
• називати стани та станові групи тогочасного українського суспільства;
• порівнювати становище різних верств суспільства;
• пояснювати причини та наслідки виникнення українського козацтва;
• застосовувати та пояснювати на прикладах термін «козацтво»;
• удосконалити навички роботи з різноманітними джерелами інформації.
хід уроку 2. тема. українські землі в xvi ст., історія україни 8 клас
і. актуалізація опорних знань учнів
на початку уроку, щоб активізувати увагу учнів, учитель проводить вступну бесіду з запитань:
1. у складі яких держав перебували українські землі наприкінці хv — у першій половині хvi ст.? які це землі? покажіть їх на карті.
2. які зміни в інні українських земель у складі великого князівства литовського сталися наприкінці хv ст.?
3. що таке соціальні стани? назвіть основні стани українського суспільства першої половини хvi ст. та охарактеризуйте їхнє становище.
4. що являло собою магдебурзьке право?
5. коли та з якою метою було укладено кревську унію?
іі . мотивація навчальної діяльності
учитель (розповідь ється показом на карті.)
у першій половині хvi ст. українські землі перебувати у складі великого князівства литовського (київщина, переяславщина, частина волині і поділля), польщі (галичина), молдавії (буковина і покуття, які згодом були захоплені туреччиною), туреччини (нижня наддніпрянщина і крим входили до кримського ханства, що було залежним від туреччини), угорщини (закарпаття), московської держави (чернігово-сіверські землі).
як ми бачимо, більшість українських земель перебували у складі великого князівства литовського. наприкінці хv — у першій половині хvi ст. литва змінює свою політику щодо українських земель: їх позбавляють автономії і вони переходять під іння урядників великого князя.
попри тяжкі умови іноземного панування, українське населення, яке було роз’єднане кордонами різних держав, зуміло зберегти не тільки свою культуру, мову, звичаї, традиції та побут, але й сформуватися у хvi ст. як народність.
водночас зі вступним словом учитель організовує роботу з термінами, які вивчалися у 7-му класі, але які необхідно повторити. для цього можна запропонувати учням стати перекладачами і, працюючи разом з учителем, пояснювати в ході пояснення терміни: «автономія», «урядник», «стани», «шляхта», «кріпацтво», «магнат», «панщина», «фільварок», «натуральний характер господарства», «унія», «іння», «магдебурзьке право», «україна».
ііі . сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
робота зі схемою
вивчення нового матеріалу ється опрацюванням схеми, на якій зображено соціальну структуру українського суспільства у хіv—хvi ст.
завдання
1. назвіть основні стани населення в україні в xvi ст.
2. які стани належали до привілейованих верств суспільства?
3. які стани займали нижчі сходинки цієї соціальної піраміди?
учитель.
як ми бачимо, на вершині соціальної ієрархії перебував військово-службовий стан — шляхта. формування шляхти тривало від хіv до хvi ст. за цей час вона пройшла шлях від соціально неоднорідної верстви населення до привілейованого стану суспільства, перетворилася на впливову, організовану силу і становила в україні 5 % населення.
робота з таблицями
становище шляхти у хvi ст.
1. шляхта остаточно відокремилася від інших верств населення. невдовзі термін «шляхтич» витіснив з ужитку «бояр» і «зем’ян».
2. відбувається розширення прав дрібної шляхти, що зумовило консолідацію шляхетського стану
3. відбувається процес юридично оформленої системи прав шляхти:
а) «устав на волоки» 1557 р. закріпив виділення шляхти у самостійний стан;
б) литовський статут 1566 р. скасував всі обмеження шляхетської земельної власності, створив організоване представництво шляхти на загальнодержавних сеймах;
в) віленський привілей 1565 р. сприяв утворенню повітових шляхетських сеймиків
запитання
яке місце в українському суспільстві посідала шляхта у xvi ст.?
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
molniablack27.02.2020 10:33
-
hanbek8126.10.2021 02:05
-
LizaZay09.02.2022 13:08
-
fokslov6924.06.2020 02:21
-
Djdjjdjdjdjddjjx07.03.2021 16:56
-
АннаКлимчук199716.05.2021 09:50
-
nastyakramskay02.09.2020 19:17
-
goroskopy30.04.2021 15:37
-
090416me22.05.2020 04:42
-
daryaladelshhikova06.04.2020 20:25
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.