Ответы на вопрос:
Улітку ми частіше буваємо на природі, а отже зростає ймовірність зустрітися з її дикими мешканцями, зокрема плазунами. Як відпочивати безпечно і не стати жертвою власної необережності? Центр громадського здоров’я розповідає про заходи, що убезпечать вас у разі зустрічі зі змією.
В Україні живуть три види отруйних гадюк, вужі, полози, ящірки, черепахи та інші плазуни. Вони розповсюджені по всій території країни, і багато видів мають природоохоронний статус. Не всі ці тварини є отруйними і зазвичай проявляють агресію лише в разі небезпеки.
Змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.
Щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей — переважно через власну необачність чи нерозважливість. Уберегтися від укусів можна, якщо дотримуватися простих правил.
1. Не руками, а ціпком
Не торкайтеся неперевірених предметів руками.
Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сіножаті, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах. Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
2. Перевіряйте
Не сідайте, якщо не перевірили місце.
Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, пошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.
3. Не наближайтеся і не торкайтеся
Змії агресивні у відповідь.
У більшості випадків змії, які мешкають в Україні, намагаються втекти, щойно помічають людину; агресію проявляють лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на осонні. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію. Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме так і відбувається більшість укусів.
4. Одягайтеся відповідно
Підготуйтеся до походу.
Якщо вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть мешкати плазуни, надягайте одяг, що захистить від укусів. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.
Що робити, якщо змія вкусила?
Укус змії має важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо тяжко переносять їх діти, літні люди й особи зі схильністю до алергічних реакцій та зниженим імунітетом.
Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (спричиняє руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці з’являється болючий набряк із множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: настає загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникають головний біль, задишка, запаморочення, поширений набряк тканин і запалення лімфатичних вузлів.
У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Лише професійний медик зможе надати необхідну до . Проте пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті.
Якщо транспортування до лікарні довготривале, постраждалий потребує домедичної до :
зберігайте спокій та менше рухайтесь;
пийте багато води;
на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії;
у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
не намагайтесь обробляти рану додатково;
не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;
не накладайте джгут на травму;
не припікайте рану;
не вживайте алкоголь.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Другие предметы
-
kalykova200430.06.2023 05:37
-
MARYA547803.03.2022 17:29
-
Psix7318.09.2020 14:40
-
lebrov23.02.2021 17:44
-
ivanushka224.02.2021 05:23
-
sasha1341002.03.2022 13:41
-
Ноунеймкакойто02.04.2020 03:29
-
Yaklaura06.09.2020 17:19
-
KATE421329.11.2022 00:41
-
эдвард2006.03.2023 22:56
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.