Есть ответ 👍

Написати твір на тему: "Чи живуть гобсеки сьогодні?"​

128
279
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

zlatochkagr
4,5(43 оценок)

Відповідь:

Пояснення:

Повість "Гобсек", написану в 1830 році, можна вважати початковим зерном, з якого виростає вся гігантська "Людська комедія" Бальзака. Образ Гобсека — один з яскравих людських типів, що зустрічаються не тільки у творчості Бальзака, але й у сучасному житті. Одне з переконань Гобсека, що добре пізнав у молоді роки життя й об'їздив багато країн, полягає в тому, що "людина скрізь однакова": скрізь іде боротьба між бідними і багатими. І в цій боротьбі "краще самому давити, ніж дозволяти, щоб тебе давили". Через 170 років після виходу повісті можна додати, що людина "однакова" не тільки "скрізь", але і завжди, поки золото, гроші є "духовною сутністю суспільства". Марнолюбне прагнення людини не відстати від інших змушує приносити в жертву "золотому ідолу" багато життєвих цінностей.

Гобсек — французький лихвар, мільйонер. Син голландця і єврейки, він провів романтично бідну юність. "Зморшки його жовтуватого чола зберігали таємницю страшних випробувань, раптових жахливих подій, несподіваних удач". Про його авантюрне життя мало хто знав. На початку повісті Гобсек з'являється перед нами у вигляді мовчазного, обережного дідка, сухенького і непомітного. Він дає позички під відсотки людям, що потрапили у важку ситуацію. В угодах із клієнтами він чесний, але невблаганний. Лихвар нажив величезний статок — сімдесят мільйонів франків. Але він не витрачає своїх багатств. Гобсек живе в невеликій квартирі зі злидарською обстановкою, харчується дешевим супом, майже ні з ким не спілкується, крім клієнтів, ніде не буває. З усіх радощів життя він обрав одну — владу над іншими людьми, яку йому дають накопичене багатство і ремесло лихваря. "Я володію світом, а світ не має влади наді мною", — каже він в одному зі своїх монологів. І неважливо, що світ для нього давно звузився до розмірів убогої квартири, а сам "владар" перетворився на "безстатеву істоту", людину-векселя, на "золотого ідола". "Чи знає він, що у світі є почуття, кохання, щастя?" — запитує Дервіль. Напевно, знає. Але цінність їх для нього зблякла в порівнянні з владою над людьми, яку дають гроші. У погоні за ними він висушив свою душу, втратив свої здібності, розчарувався в усьому, крім золота.


І. Образи скнар у світовій літературі. (Скупий лицар у Пушкіна, Плюшкін у Гоголя.)

ІІ. "Гобсек" — повість про утвердження влади буржуазії. (Бальзак, вірний життєвій правді, показав, як справжнім хазяїном Липневої монархії стає "вульгарний багач-вискочка", що після революції 1830 року проникає в усі сфери життя суспільства, стає при владі, потіснивши аристократію. Їхня влада не гребує нічим і часто ігнорує моральні засади життя суспільства.)

1. Чому Гобсек — типовий герой? (Гобсек — лихвар, а отже, людина, яка завжди матиме зиск у суспільстві, де ходять гроші. Не так важливо, що за гроші в обігу, але важливе до них ставлення. Гобсек типовий не тільки для свого часу, але й для будь-якого суспільства, де формуються капіталістичні відносини, де капітал завойовує позиції при владі.)

2. Які риси Гобсека сучасні? (Гобсек — це уособлення влади грошей. Головна його риса — прагнення будь-що заробити гроші, примножити капітал. Він розуміє цінність грошей і твердо оцінює їх значення для людини. Його своєрідна формула актуальна й сьогодні: гроші дають свободу, а великі гроші владу. Над усе він цінує гроші, як це дехто робить і зараз. Гроші для нього цінніші за дружбу, кохання, родинні стосунки, — на жаль, ця риса досить типова й для сучасності. І в наш час — час майнового розшарування — губляться певні цінності і стосунки.)

ІІІ. Чого не зрозумів Гобсек? (По-перше, не зрозумів, що вже на певному етапі не він володіє грошима, а вони керують ним. Втративши моральні орієнтири, Гобсек пропустив момент, коли гроші зробили його бранцем золота. По-друге, Гобсек збіднив своє життя, не зумівши поставити гроші на службу хоч би собі і своїй далекій родичці. Адже він міг насолоджуватися теплом родинної любові, дарувати кохання, по-іншому бачити цей прекрасний світ. Але він прожив павуком біля грошей.)

Объяснение:

Est19xx1
4,6(44 оценок)

В1883 году роман стал первым произведением, которое перевели на японский язык. по иронии судьбы перевод был сделан с варианта, где главных героев звали джон и мэри

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS