Ответы на вопрос:
Укажіть правильні твердження. а речення, що вказує на те, кому належить вимовлене, називається прямою мовою. б пряма мова не може мати у своєму складі вигуки. в пряма мова може містити у своєму складі вставні слова, звертання.✔ укажіть схеми, у яких правильно розставлено розділові знаки. а «п, — а, — п. б «п. — а». в «п, — а, — п».✔ укажіть правильно намальовану схему до речення: «а на запорожжі кошовий сірко, ватаг сильний, помер», — занотовував для пам’яті поколінь самовидець (о. апанович). а «п», — а.✔ б «а», — п. в «п» — а. укажіть речення, де є непряма мова. а стародавня народна приповідка мудро вчить: «держімося землі, бо земля держить нас» (за г. тарасенко). б мати говорила про те, щоб я завжди слухався свого серця.✔ в а сашкові сказала: «тобі, сину, треба стати іншою людиною. інакше все, чим ти живеш, піде за вітром» (за л. сапожниковим). укажіть речення, де правильно розставлено розділові знаки. а «у вигляді мови, — сказав олесь гончар, — дано людині великий дар (за а. бортняком). б як пише сучасний український поет михайло шевченко: «щоб ми з вершин чернечої крутизни нарешті не лукавили вітчизні ні власній, ані братовій — довік. пречиста мово, слово світанкове, зламай ковані підкови, яви нам в душі свій пречистий лик! » (за а. бортняком).✔ в «хіба зацікавить кого доля робітників у моєму творі, коли на них, живих, ніхто не звертає уваги? », — з гіркотою подумав поет і повернувся додому (за і. вільде). укажіть речення, де неправильно розставлено розділові знаки. а тепер, коли тебе довго немає, я дивлюся на неї і згадую: «любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте» (за в. скуратівським). б він міг би сказати про себе словами блока: «одним із моїх натхнень була чесність» (за л. талалаєм). в бувало так, що беручи до рук якийсь перекладний твір казав «а я ж колись це теж перекладав» (за г. кочуром).✔ зазначте речення, де є пунктуаційні помилки. а ні — ні, та й прозвучить голос: «а нащо їм знати про ці жахи? досить і того, що ми їх пережили» (за а. малишком). б мовби казав: «я вже вам зовсім вірю, але ще трохи сумніваюся…» (за м. слабошпицьким). в «і тепер, подумав він уві сні, — можна не боятися жодного хижака, тепер можна бути справжнім сміливцем…» (за м. cлабошпицьким).✔ укажіть місця, де не може стояти пряма мова. а на початку речення. б в кінці речення. в тільки на початку речення.✔ які твердження (з поданих) істинні? а при діалозі не вживаються слова автора. б слова автора й пряма мова оформлюються різною інтонацією.✔ в інтонація слів автора є виключно розповідною. у якому з речень правильно поставлено розділові знаки? а «…наш ідеал — працелюбна людина, — пише в. сухомлинський. — вдумайтесь у ці слова! »✔ б …наш ідеал — працелюбна людина, — пише в. сухомлинський. — вдумайтесь у ці слова! в «…наш ідеал — працелюбна людина», — пише в. сухомлинський. — вдумайтесь у ці слова! »
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
AlyaMrr21.06.2023 22:13
-
FenrisYT23.06.2021 13:11
-
яильяатыилья03.04.2020 08:04
-
anod793618.01.2023 19:12
-
Ivanvipmarhade26.09.2021 23:59
-
silenceeee22.01.2021 20:04
-
Карина111199911.02.2022 23:19
-
ворона111121.05.2021 20:27
-
ggg29514.10.2020 13:42
-
anna096907.10.2022 20:39
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.