Ответы на вопрос:
1. шлях до школи. на початку зими олесеві до школи можна ходити двома шляхами — річкою або бором. але мати забороняє ходити по тонкій кризі, тому хлопчик іде бором. він ще малий, ледь до ручки дверей дістає. очі чорні, глибокі, хочуть збагнути увесь світ.олесь любить зиму. любить малювати по снігу, водячи пальцем. милується своїм творінням, поки хтось не гукне з двору, що скаже матері.у бору тихо й затишно. тільки десь недалеко порається дятел. олесь придивляється і бачить купу шишок під сосною. ось і сам дятел — націлився гартованим дзьобом, ніби питаючи: чого тобі тутечки? олесь нагорнув снігу на коріння сосни й побіг. 2. пригода на ковзанці. коли хлопчик підійшов до школи, його покликали однокласники "подушки гнуть" — кататися на молодому льоду. олесь відповів, що не хоче псувати лід. тоді до нього підскочив федько тойкало із криком "бий зрадника! " ударив у скроню. під оком в олеся вискочила ґуля.хлопчик ліг на кригу долілиць і став роздивлятися дно річки. уявив маленьку хатку під кущем водяної папороті, як він там сидить і рибку стереже, вітається з карасиком. раптом промайнула чорною блискавкою щука з маленькою пліточкою в зубах. хлопчик заляпав долонею по льоду, затупотів ногами, благаючи хижу щуку відпустити рибку. у школі продзвенів дзвоник, а олесь сидів посеред річки й плакав. 3. урок малювання на першому уроці було малювання. старенька вчителька матильда петрівна звеліла всім малювати глиняний горщечок. олесь почав і натхненно малювати, і з його зошита поглянув презирливим оком дятел: чого тобі? коли вчителька обурилась і пообіцяла поставити двійку олесь піднявся й пішов із класу. вийшов із школи й подався у верболози. там проблукав до вечора — роздивлявся пташині гнізда, їв мерзлу калину, шукав світлячків.у школярів закінчилися заняття, і вони вийшли на вулицю. 4. примирення з федьком та зустріч з дідом прокопом. під тинами на колодах сиділи дядьки й обговорювали життя, хвалили дітей, що намагалися показати свою силу. а на олеся сказали, що він тихий, смирний, якийсь дивакуватий, і хлопчик не зрозумів, хвалять його чи лають.на мосту олеся дожидав федько. ніяковіючи, тицьнув у руку подавлений теплий пиріг. олесеві не хотілося пирога, але він радий був примиренню, понишпорив по кишенях і подарував тойкалові гніздо ремеза.біжучи через ліс, хлопчик помітив свого діда прокопа, що їхав по сіно, сів і собі на сани. став питати діда, чому його, олеся, називають диваком. а дід сказав, що не вміє малий жити — тихенький, смирний, а треба собі ліктями пробивати дорогу.дід прокіп багато навантажив сіна на сани — коням було важко ти по снігу, він їх бив батогом, а олесь просив не бити, усе підбивав старому руку.вдома хлопчик заліз на піч і заплакав. дід сказав матері, що син у неї дивак. мати ж попросила не чіпати хлопця. олесь заснув, і снилася йому казка про івасика-телесика, якого гуска взяла на свої крила.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
gritana11.01.2022 02:21
-
shurik2302198326.08.2021 16:55
-
Аурика130303.02.2023 12:38
-
karikovt25.02.2023 02:27
-
cobaincurt20.11.2020 13:59
-
loshka225615.05.2020 10:20
-
Spasatel22205.07.2020 12:31
-
cempalov19.01.2023 19:00
-
ZVer0071103.01.2021 00:03
-
samal2220.05.2021 02:46
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.