Есть ответ 👍

Перебудуйте складне безсполучникове речення зi смисловими вiдношеннями одночасностi подiй (явиш). Поставье кому мiж його частинами

124
370
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Морфологічні ознаки дієслова проявляються в його п'ятьох формах: 1.  неозначена форма дієслова (інфінітив) .  це така незмінювана форма дієслова, яка, називаючи дію або стан, не вказує на час, особу, рід, число, відповідає на запитання  що робити? що зробити? , має інфінітивний суфікс  -ти (-ть) , що  не входить до основи .  2.  особові форми , їх краще назвати  способовими, бо тут ідеться про способи (дійсний, умовний і наказовий), про теперішній, майбутній і минулий час дійсного способу, про особові форми у теперішньому і майбутньому часі дійсного способу та у наказовому способі і про родові форми у минулому часі й умовному способі. основною і спільною їх ознакою є змінюваність за числом і особою або за числом і родом. щоб визначити особу дієслова, треба підставити займенники: 1-а особа я, ми 2-а особа ти, ви 3-а особа він, вона, воно, вони наприклад: їм (я) – 1-а особа однини. їмо (ми) -   2-го особа множини и т.п. 3.  безособові дієслова. безособові форми на -но, -то, -ло. такі дієслова називають дію або стан, що проходять незалежно від особи (без особи). тому вони не поєднуються з підметом, мають тільки одну форму, не змінюються.  безособові дієслова можуть означати: явища природи:   замело, занесло, вечоріє, задощило);   фізичний або психічний стан людини (нудить, примарилось,не хочеться);   випадковість (щастить, таланить, удалося);   буттєвість (минулося, не було).  безособові дієслова виступають головним членом у односкладних реченнях, і такі речення називаються безособовими.  безособові форми на  -но, -то   вказують на уже виконану невідомою чи неназваною особою дію, тому утворюються від пасивних дієприкметників минулого часу і, як і безособові дієслова, є головним членом у односкладних безособових реченнях . 4.  дієприкметник   — це змінна дієслівна форма, яка називає ознаку предмета за дією:   освітлена вулиця, недочитана книга, любляча дружина. 5.  дієприслівник   — це незмінювана дієслівна форма, яка, пояснюючи головне дієслово, називає додаткову дію і відповідає на питання  що роблячи? що зробивши?

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS