Есть ответ 👍

различие и сходство северного и южного полушария, нужно побольше информации, делать по диаграмме Вена

286
292
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Verka51
4,7(84 оценок)

Вот

Объяснение:

Рух населення

Рис. 1. Рух населення

Народжуваність - це кількість народжених на 1000 жителів упродовж 1 року.

Смертність - це кількість померлих на 1000 жителів упродовж 1 року.

Природний приріст визначають за формулою:

Народжуваність - Смертність = Природний приріст

Величина природнього приросту може бути додатньою (народжуваність перевищує смертність), від'ємною (смертність перевищує народжуваність) або нульовою (народжуваність дорівнює смертності). Вимірюється вона в проміле (на 1000 жителів) за певний проміхок часу (1 рік). Якщо в країні декілька років поспіль гається від'ємний природний приріст, то слід говорити про явище "депопуляції". В останні роки також загострилась проблема "старіння нації", що пов'язана із збільшенням частки людей похилого віку відносно молоді. Старіння населення призводить до збільшення показників демографічного навантаження на населення працездатного віку (розраховується на кожну 1000 осіб працездатних припадає непрацездатних).

Залежно від співвідношення між кількістю народжених і померлих та величини природного приросту виділяють різні типи відтворення населення:

І тип - коли показники народжуваності і смертності майже зрівнялися, природний приріст незначний, або гається природне скорочення населення;

ІІ тип - природний приріст значний через високу народжуваність і зниження показників смертності.

Механічний рух населення

Одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення країни та його перерозподіл між окремими регіонами та населеними пунктами, є міграції населення. Міграції – це переміщення людей із зміною місця проживання. Вони мають різну інтенсивність, спрямованість, тривалість залежно від багатьох причин. Класифікацію міграцій наведено у таблиці 1.

Таблиця 1

Класифікація міграцій

Ознака класифікації

Групи міграцій

За причинами

Соціально-економічні або трудові (в пошуках заробітків), екологічні (вимушені переселення із забрудненої території), політичні, сімейно-побутові (возз’єднання родин), релігійні, етнонаціональні

За напрямом переміщення людей

Зовнішні (за межі країни) та внутрішні (всередині країни)

За терміном

Постійні та сезонні (тимчасові)

За формою організації

Організованими(за набором на певні роботи) або стихійними (люди їдуть без наперед відомого місця проживання та праці)

За формою переміщення

Добровільні та примусові

Зовнішні міграції, що спрямовані за межі країни, називаються еміграцією, а протилежного напряму – іміграцією. Внутрішні міграції – це переміщення населення між різними регіонами, населеними пунктами, вони не впливають на зміну чисельності населення країни взагалі, а тільки на його перерозподіл у її межах. Сальдо міграції - це різниця між кількістю іммігрантів і кількістю емігрантів.

Провідне місце серед міграцій за обсягами мігрантів займають соціально-економічні (або трудові) міграції. Дехто із дослідників виділяє серед міграцій т.з. “маятникові”, тобто міграції напряму село-місто-село чи місто-село-місто, які здійснюють люди впродовж доби.

Вони живуть у селі (місті), їдуть на роботу в місто (село), повертаються назад додому в село (місто), здійснюючи поїздки за принципом маятника. Їх тільки умовно можна назвати міграціями, бо населення не змінює місця проживання. Такі поїздки правильніше називати “маятниковим” переміщенням людей.

Статево-віковий склад населення, його наслідки

Вікова структура населення - співвідношення кількості різних вікових груп у загальній кількості населення. У віковій структурі населення виділяють три групи:

діти і підлітки (0-15 років);

працездатне населення (чоловіки - 16-59 років; жінки - 16-54 роки);

люди похилого віку.

Статева структура населення - співвідношення чоловіків і жінок у загальній уількості населення.

Статево-вікова структура населення – це співвідношення між групами людей різної статі і різного віку. Її наочно відображає статево-вікова піраміда. Форма піраміди представляє загальне співвідношення статево-вікових груп за трьома типами:

1) правильна піраміда – найкраща вікова структура;

2) піраміда подібна до дзвону – свідчить про зростання часток населення старших вікових груп;

3) піраміда подібна до урни – засвідчує малу частку молодших вікових груп і дуже високу старших.

На чисельність населення впливає також середня тривалість життя населення. Середня тривалість життя – це вік, який належить прожити даному поколінню при даному рівні смертності.

Показник довголіття – це відношення кількості населення у віці понад 80 років до кількості населення у віці понад 60 років. Він більший у сільській місцевості, ніж у містах.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: География

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS