Есть ответ 👍

Численні тварини, що живуть у ґрунті його насичують вологою

удобрюють

розпушують

нагрівають

285
320
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

bestway555
4,4(65 оценок)

Розпушують

Объяснение:

Розпушують

ZнyцPлaй
4,5(71 оценок)

Про походження собаки висувається маса різних гіпотез , найбільш вірогідним предком сучасної собаки вважаються вовк і деякі види шакалів .

У судженнях вчених про предків домашнього собаки присутні дві точки зору. Одні вважають , що собаки - полифилетического група ( що походить від декількох предків) , інші дотримуються думки , що всі собаки походять від одного предка ( монофілетична теорія) .

Етолог Конрад Лоренц , лауреат Нобелівської премії , висунув свого часу теорію про походження собак від вовків і від шакалів , підкреслюючи діаметральні відмінності між їх характерами і звичками .
На походження собаки від вовка вказують комплексні результати порівняльного аналізу хромосом , поведінки , морфології , вокалізації і результати молекулярно- генетичного аналізу .
Ранній період одомашнення:
Собака належить до найдавніших з усіх домашніх тварин. Вчені сходяться на тому , що собака була одомашнена в Старому Світі в епоху верхнього палеоліту ; однак з приводу точного місця , тимчасового відрізка і причин одомашнення собаки в науковому середовищі досі єдиної думки немає . Наскальні зображення , малюнки і знахідки археологів дозволяють вченим робити деякі висновки і припущення. У Волго - Оксько межиріччі собака представлена ​​на всьому протязі мезоліту і, на думку археологів , була єдиним домашнім тваринам. Мезолітичні собаки відрізнялися великими розмірами і потужними щелепами. Судячи по слідах оброблення на кістках , місцеве населення вживало собак в їжу. Використовувалися шкури і кістки ( для виготовлення Ігольников ) . Основна роль собаки цього періоду - помічник на полюванні
Сценарії одомашнення :
Існують різні сценарії початку одомашнення вовка. В одному з них ініціатива одомашнення вовка належала людині , в іншому - вовк сам почав освоювати нову екологічну нішу поблизу стоянок первісної людини , тобто відбувалося його « самоодомашніваніе ». Ймовірно, її піонерами могли бути дуже рідкісні , унікальні по поведінці особини , найбільш толерантні до людини. Перша група таких тварин могла бути сильно інбрідірована і схильна процесам генетичного дрейфу . Розмножена в числі ця початкова популяція і могла , як припускають деякі вчені , дати світові все розмаїття собак. Це припущення було висунуто на підставі досліджень мтДНК , які виявили невелике число мітохондріальних родоводів , що могло вказувати на обмежене число засновників одомашнювати подій .

Але в той же час не було знайдено кореляції між мт - гаплотипами і приналежністю собак до породи . Це може служити свідченням того , що породна диференціація починалася і відбувалася в генетично різноманітних популяціях примітивних порід , які були широко поширені по всьому світу. Дослідження на рівні ядерної ДНК виявили велику генетичну різноманітність собак. Ці дані також припускають , що генетичний пул сучасних собак стався від різноманітного генного пулу , що , в свою чергу , може вказувати на багаторазові незалежні події одомашнення вовка в різних місцях і в різний час. Незважаючи на те , що сучасні дані припускають виникнення собак в Південно-Східній Азії близько 12-15 тис. років тому , в Західній Росії в цей же час вже були дівергіровавшіе від вовка собаки .

Поки точно не можна сказати , чи то одомашнення людиною вовка викликало розбіжність собаки з її предком , чи то це розбіжність стало результатом еволюційного шляху собаки , що передує одомашниванию людиною. У другої точки зору є свої прихильники . Ними були біологи Раймонд і Лорна Коппінгер . Іншими словами , відповідно до цієї теорії , людина не одомашнювати вовка з власної ініціативи ; перший крок був зроблений вовками , з якихось причин відкинутими основний зграєю і перебралися ближче до людського житла , де можна було прогодуватися покидьками . Цим особинам було необхідно не тільки не нападати на людину , але і завойовувати його довіру і симпатію . Тобто собака як би « приручила сама себе » .

Мітье Жермонпре припускає , що наші предки- мисливці могли приручити цуценят убитої вовчиці .Канадський біолог Сьюзан Крокфорд (англ. Susan Crockford ) з університету Вікторії вважає , що одомашнення відбулося самостійно .

Існують знахідки скам'янілих кісток вовка 100 тис. років до н . е. . , які виявлені в місцях господарської діяльності людини.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS