Есть ответ 👍

НАПИСАТИ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ Біля струмка козак спішився і зсадовив малого на землю. Коня завів у прозорий затінок, зняв поклажу, розсідлав. Самопал обережно притулив до стовбура.

Поки малий вигулював коня, Омелько розпакував торбу. Лишилося ще пшоно, торбинка пшеничного борошна, кілька шматочків сала, капшук солі та з десяток тараньок.

Не відстібуючи з пояса ні лука, ні сагайдака, козак зачерпнув мідним казанком крижаної води. Тоді всипав кілька жмень пшеничного борошна. Круто посолив. Проказав молитву і почав вимішувати тісто.

Коли вимішав так круто, що тісто вже не липло до рук, то насипав у казанок ще борошна і заходився щосили перетирати грушевою ложкою тісто з борошном. Омелько так старався, що аж упрів, але буханець тіста перетворився на дрібненькі кульки. Їх козак обережно зсипав у неглибоку дерев’яну миску.

Малий тим часом напоїв Буланка, насипав у шаньку вівса й поставив коня у холодку. Потім заступом викопав поздовжню ямку, по боках поклав два шмати вивернутого дерну, а на них, як на цеглини примостив поданий Омельком казанок із щойно набраною зі струмка водою.

Козак сам заклав у ямку паливо, брязнув по кременю важким кресалом. І ось казанок облизують прозорі язики полум’я.

Коли завирував окріп, Омелько всипав туди всю гору борошняних кульок. Ось випірнула з каламутного варива одна, друга, потім ще кілька закружляли по колу. Нарешті, всі борошняні горошини піднялися нагору.

Омелько зняв казанок із вогню. Повичерпнував варене тісто і наклав у дерев’яну миску. Стали з малим, проникливо прочитали “Отче наш” і сіли розкошувати гарячою затіркою. Ще й по тарані роздерли.

Поки Омелько дожував тараню й відкрив рота, щоб загадати малому роботу, той уже спав на м’якій траві. Махнувши рукою, козак усе сам помив у струмкові й заховав у торби. Засипав піском вогнище, що ще тліло. Осідлав коня, повантажив торби, припасував до сідла самопал.

Напруживши з усіх сил очі, побачив в глибині долини ніби кілька макових зернят. Та зернята ті рухались.

Омелько висадив сонного хлопчика в сідло і повів коня до найближчого пагорба. Озирнувшись г, що крапки-вершники на мить застигли, а тоді почали невблаганно наближатися.

Козак знайшов густий кущ, один товстий пагін притис якомога нижче і прикрутив його верхівку жмаком трави до супротивного куща. До гілочки ж приладнав стрілу.

Зладнавши “самостріл”, Омелько швидко повів коня. Невдовзі за спиною наче дитина в долоні ляснула. То Омелькова стріла в когось влучила.

- Ваше, воріженьки, щастя, що малий зі мною! Тому утікати час і пора!

Пересадивши малого наперед, козак легко злетів у сідло. Буланко чимдуж погнав до далекого лісу. (За Ю.Логвином; 395 сл.)

141
431
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Про ліси і гори, І про синє море, Про людей і квіти... На землі великій Є одна країна: Гарна, неповторна, Красна, як калина. І живуть тут люди Добр...

СЛАЙД № 1

Про ліси і гори, І про синє море, Про людей і квіти... На землі великій Є одна країна: Гарна, неповторна, Красна, як калина. І живуть тут люди Добрі, працьовиті, І скажу, до речі, Ще й талановиті. Землю засівають І пісні співають, На бандурі грають І вірші складають То скажіть же, діти, Що це за країна?

Любіть красу своєї мови, Звучання слів і запах слів: Це квітка ніжна і чудова Широких батьківських степів. Т. Лисенко Значення мови в суспільстві

СЛАЙД № 2

Любіть красу своєї мови, Звучання слів і запах слів: Це квітка ніжна і чудова Широких батьківських степів. Т. Лисенко Значення мови в суспільстві

індоєвропейська мовна сім`я грецька група кельтська група балтійська група іранська група германська група індійська група романська група албанськ...

СЛАЙД № 3

індоєвропейська мовна сім`я грецька група кельтська група балтійська група іранська група германська група індійська група романська група албанська група вірменська група слов'янська група західна підгрупа східна підгрупа південна підгрупа українська мова білоруська мова російська мова

Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. О.Гончар

СЛАЙД № 4

Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. О.Гончар

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. К. Ушинський

СЛАЙД № 5

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. К. Ушинський

Доля української мови – то є водночас й доля української держави й нації. Ігор Лосєв

СЛАЙД № 6

Доля української мови – то є водночас й доля української держави й нації. Ігор Лосєв

Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за п...

СЛАЙД № 7

Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови... Максим Рильський

Мова — це глибина тисячоліть. М. Шумило

СЛАЙД № 8

Мова — це глибина тисячоліть. М. Шумило

Моделювання власних висловлювань про мову Мова — неоціненний діамант. Мова — найбільший скарб народу. Мова — … .

СЛАЙД № 9

Моделювання власних висловлювань про мову Мова — неоціненний діамант. Мова — найбільший скарб народу. Мова — … .

СЛАЙД № 10

Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українську мову було піднесено до рівня літературної мови в кінці XVIII столітт...

СЛАЙД № 11

Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українську мову було піднесено до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу в 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є Іван Котляревський. Саме його й вважають засновником нової української літературної мови.

Українська мова є однією з найпоширеніших мов у світі й за кількістю носіїв займає 26-те місце. Цікавим фактом по українську мову є те, що вона вхо...

СЛАЙД № 12

Українська мова є однією з найпоширеніших мов у світі й за кількістю носіїв займає 26-те місце. Цікавим фактом по українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу.

Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Найрідше вживається “ф”. В...

СЛАЙД № 13

Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Найрідше вживається “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, у більшості випадків запозичені з інших мов. Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів "дихлордифенілтрихлорметилметан". У ній міститься тридцять літер. Найбільшу кількість синонімів має слово "бити". Згідно з "Коротким словником синонімів української мови" їх нараховується 45.

СЛАЙД № 14

Скласти прислів`я І команда. ІІ команда 1. Жить, книга, світі, на, 1. До, азбука, д...

СЛАЙД № 15

Скласти прислів`я І команда. ІІ команда 1. Жить, книга, світі, на, 1. До, азбука, дорога, мудрості. вчить, як. 2. Ніхто, не, мудрим, а, 2. Слово, забувається, вродився, навчився. пам’ятається, а, удар. 3. Лежачий, вода, камінь 3.Бачить, більше, письменний, під, тече. поночі, як, неписьменний, удень.

САМОТНІЙ САД Сипле, стелить сад самотній Сірий смуток – срібний сніг. Сумно стогне сонний струмінь, Серце слуха скорбний сміх. Серед саду стра...

СЛАЙД № 16

САМОТНІЙ САД Сипле, стелить сад самотній Сірий смуток – срібний сніг. Сумно стогне сонний струмінь, Серце слуха скорбний сміх. Серед саду страх сіріє, Сад солодкий спокій снить, Сонно сиплються сніжинки, Струмінь стомлено сичить. Стихли струни, стихли співи, Срібні співи серенад, Срібно стеляться сніжинки – Спить самотній сад.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS