1. У якому віці було віддано синів Тараса Бульби до Київської академії? 2. Як почав своє навчання Остап?
3. Чим пригрозив батько Остапу, щоб той продовжив навчання?
4. Яку славу мав Остап у бурсі. За що його поважали бурсаки?
5. Яким став Андрій у 18 років?
6. Чиєю дочкою була польська красуня?
7. Кого бачив Андрій у вікні панночки після від’їзду воєводи?
8. Коли молоді козаки набиралися війського досвіду?
9. Чим займалися більшість козаків на Січі у мирний час?
10. Хто з синів Тараса холодно обмірковував тактику бою?
11. Хто з синів Тараса кидався в гущу пуль і мечів, убачаючи насолоду в битві?
12. З якої причини козаки виступили проти Польщі і взяли в облогу місто Дубно?
13. Що побачив навкруги Андрій, коли таємно пробрався до міста?
14. Від кого довідався Тарас, що Андрій перейшов до ворогів?
15. За який вчинок козака Мусія Шило прив’язали на майдані до палі ?
16. Чий це портрет “ З-під мідяного шолома вибивався неслухняний чорний волос; розвівалася зав’язана на руці дорога хустка...”
17. За яким козаком погнався Андрій , прямуючи до лісу?
18. Як Тарас зупинив Андрія?
19. Назвати останні слова, які Тарас сказав Андрію.
20. Чиє ім’я вимовляв Андрій в останні хвилини свого життя?
21. У чому Тарас відмовив Остапу перед тілом вбитого Андрія?
22. Що сталося з Остапом під час останньої битви?
23. Що сталося з Тарасом під час останньої битви?
24. Як Тарас потрапив до місця страти Остапа?
Ответы на вопрос:
історія літературного херсона безпосередньо пов'язана з основними соціокультурними іпостасями міста, яке засновувалося як фортеця й вихід до нових морських шляхів, сприймалося як невідома, загадкова й майже екзотична провінція, слугувало місцем заслання й покарання, утверджувалося як губернський центр, набувало якостей національного осередку на українському півдні, розвивалося як навчальна й освітня інфраструктура, ставало омріяною духовною і художньою оазою, формувалося як джерело творчості і творчого розвитку.
проблема „письменники й херсон” досить давно цікавить дослідників, що мешкають на терені таврійського краю. численні публікації й матеріали з цього ракурсу розпорошені в періодиці (передусім херсонській), бібліографічних покажчиках, енциклопедичних виданнях тощо. усе нагальніше відчутна потреба у тому, щоб окреслити – хоча б у загальних рисах – систематизований хронопис літературного херсона, який міг би стати основою для подальших студій і поглиблення цієї проблеми.
огляд й аналіз зібраних (і ще далеко не повних) матеріалів дає підстави стверджувати, що херсон посів місце важливої, складної та суперечливої „ніші” в житті й творчому розвитку, художніх досягненнях значної кількості письменників, що вони репрезентують різні національні культури. херсон і херсонщина були місцем не тільки полікультурним, але й поліписьменницьким, хоча це (поліписьменницьке єство міста) складалося поступово і досить драматично.
з херсоном перепліталися долі багатьох діячів літератури – письменників скромного й непересічного хисту, тих, хто увійшли до історії художнього слова, відігравали важливу чи визначну роль у літературному процесі, й тих, хто рідко згадується або й узагалі забуті літературознавцями. з історією херсона перепліталися життєві й творчі шляхи письменників різного художнього масштабу й значення, проте усі вони рівні в тому, що своїми долями „виписували” літературну культуру міста, своїми творами акцентували й змальовували його образний колорит.
у цьому дослідженні відзначені й репрезентовані постаті, які, по-перше, народилися у херсоні, а по-друге, своїм перебуванням увиразнили й збагатили літературну історію міста. отже, провідними є аспекти „херсон як батьківщина письменників”, „родзинки” літературно-художньої минувшини міста” й „херсон у життєтворчості представників різних національних літератур”.
< …>
у процесі роботи над проблемою „письменники й херсон” неодноразово поставало питання: хто був першим письменником, який народився у херсоні? від кого бере свій початок самобутній літературний херсон? хто поклав традицію письменницького херсона? на це питання нині навряд чи є однозначна відповідь, бо не так багато інформації кінця xviii – початку xix століття ще відомо або до нас дійшло.
проте з упевненістю можна говорити, що одним з перших письменників, який народився у херсоні, став поет і публіцист олександр . за старим стилем він побачив світ 23 жовтня, за новим – 4 листопада 1813 року, через тридцять п’ять років після заснування міста.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
пппп10320.07.2021 22:32
-
Викуша040205.02.2020 23:34
-
liana14413.10.2022 10:25
-
Finikotik04.01.2023 19:51
-
Ediнорог15.09.2020 12:11
-
ananas694706.03.2020 11:14
-
Imdav8819.04.2020 12:19
-
AlsiMaksimowa21.12.2021 05:31
-
kholov0315.08.2020 03:36
-
Soulg4mer18.07.2022 11:50
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.