Есть ответ 👍

Українська література, опубликовано 09.01.2019 16:01
Прочитавши Климкові спогади про дятьків паровоз визначте художні засоби:
То був веселий і мудрий паровоз. . . Він міг мчатися, по-молодецьки жбуляючи шапки сивого диму під вагонні колеса , а міг нищечком, як довга чорна щука, під самісінький барак, поставитина землю дядька Кирила із залізною скринькою в руці, потім гучно зачахкати трубою, мовби зареготавши, і задки швидко покотитися на станцію.

141
209
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Аыспвмачмавсмвчсава

122344


Календарно-обрядові пісні виникли ще в первісному суспільстві, їх виконували (виконують) під час обрядів. більшість обрядів і обрядових пісень пов’язана з календарем. у різні пори року виконували певні об­ряди й відповідні їм пісні, тому й розрізняють пісні літнього циклу (русальні, купальські, жниварські), зимового циклу (колядки, щедрівки) і весняного (веснянки).зимовий циклколядки виконують під час обряду колядування на різдвяні свята, а щедрівки — у щедрий вечір, під новий рік. гурти моло­ді обходили домівки, іноді з «козою» (один із щедрувальників у вивер­нутому кожусі і з дерев’яною головою кози), величали піснями господа­рів, бажаючи їм усіляких щедрот і достатку, а за це, жартуючи, просили винагороду.весняний циклвеснянки виконували під час весняних обрядів. це — закличні пісні, вони мали закликати весну і добрий врожай. до найвідоміших веснянок належать такі: «ой весна, весна — днем красна», «а ми просо сіяли, сіяли», «подоляночка».літній циклрусальні пісні дуже давні за походженням, їх викону­вали під час «русального тижня», наприкінці травня — на початку червня, коли починало колоситися жито. наші пращури хотіли забезпечити ви­сокий урожай і вплинути на міфічних русалок, аби вони не шкодили по­сівам, умилостивити їх, щоб не ловили й не залоскочували дівчат і хлоп­ців.купальські пісні виконували в ніч перед святом івана купала (7 липня): хлопці й дівчата збиралися біля вогнищ, через них, співали, влаштовували ігри, дівчата пускали вінки на воду й дивилися,  куди вони попливуть, — звідти й прийде суджений, топили в річці чи спалювали на вогнищі опудало купали, щоб забезпечити добрий уро­жай на майбутній рік.жниварські пісні — обрядові величальні пісні, які виконували під час жнив. день їх закінчення перетворювався на свято завершення польових робіт зі збирання врожаю. воно проходило радіс­но й урочисто, цікавими дійствами й піснями. жен­ці висловлювали побажання доброго врожаю в наступному році, дяку­вали ниві за врожай.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS