Есть ответ 👍

Напишіть есе на тему «Чим вразила мене література доби

Середньовіччя».

291
440
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


м. в. гоголь народився 20 березня 1804 року в с. великі сорочинці, полтавської губернії. його батько писав п’єси, ставив театральні спектаклі. в дитинстві м. гоголь багато читав художніх книжок, що сформувало літературні смаки майбутнього письменника. дальше м. гоголь навчався в полтавському училищі та "гімназії вищих наук" в ніжині, в якій він вчився з 1821 по 1828 рік.

серед його наставників був професор н. і. білоусов, що під його керівництвом м. гоголь брав активну участь в випуску рукописного журналу "північна зоря". в цей час м. гоголь створює першу свою поему "ганц кюхельгатен". успіху поема не мала.

в 1829 р. м. в. гоголь закінчує гімназію і переїздить в петербург. надалі продовжує писати: повість " або ніч перед івана ". на протязі початку літературної творчості м. гоголь знайомиться з жуковським, дельвігом і головне з олександром пушкіним. дружба з о. пушкіним стала щастям для м. гоголя. геній благословив генія.

гоголівські "вечори на хуторі поблизу диканьки" перекликаються по духу з пушкінськими "русланом і людмилою". в ньому – свято народного духу. а згадаємо як починається "майська ні" –

"чи знаєте ви українську ніч? о, ви не знаєте української ночі! вдивіться в неї".

уже півтора століття читачі любуються персонажами "сорочинського ярмарку". в цей час м. в. гоголь – викладач одної із кафедр петербурзького університету – повен літературних задумів.

в 1835 р. буди надруковані його дві книги – "миргород" і "арабески".

ідеал художника виражається в повісті "тарас бульба", в повісті, де оспівана духовна висота особистості і народу, що прагне національної і соціальної свободи.

в 1842 році світ познайомився з третім томом зібраних творів м. гоголя – циклом петербурзьких повістей. одну за одною створює м. гоголь свої п’єси і повісті: "каяття", "ніс", "старосвітські поміщики", "шинель". але ці твори не вичерпують художній спадок м. в. гоголя. він автор геніальної комедії "ревізор" та монументальної епопеї "мертві душі". створення цих творів є істинний подвиг письменника. вони створили цілу епоху в художньому пізнанні життя.

психологічна глибина, створених в них реалістичних типів, естетична неповторність гоголівських творів, історичний оптимізм письменника відносно майбутнього росії, - все це є великим вкладом в духовне життя народу.

цими шедеврами мистецтва гоголь увійшов в світову літературу, і його ім’я стало в один ряд з такими іменами, як сервантес, мольєр, шекспір, гете, , діккенс і т. д.

помер м. в. гоголь в 1852 р.

в усьому світі зараз надзвичайно широкий інтерес до творчості м. в. гоголя. виходять з друку його книги, ставлять на сцені його п’єси, знімають кінофільми за мотивами його творів.

в неповторній єдності комічного і трагічного був виражений гуманістичний пафос гоголя. відкривши світу "всю русь" перш за все її смішні і трагічні, драматичні сторони, - гоголь створив книги, що є оригінальним відкриттям в художній літературі.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS