tatsux2010
07.03.2020 12:05
История
Есть ответ 👍

Описати середньовічне місто

190
442
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

superdyuseldor
4,4(81 оценок)

Найбільше міст було в Італії і Фландрії. Середньовічні міста зазвичай були невеликими – 2–3 тис. мешканців. Обов’язковими елементами, завдяки яким населений пункт міг вважатися містом, були стіни, вежі, кафедральний собор, ринкова площа. Також у містах могли розташовуватись укріплені палаци-фортеці феодалів, монастирі. Плану забудови середньовічного міста, на відміну від античних, як такого не було. Міста розбудовувалися концентричними колами від центру – фортеці або ринкової площі. Вулиці були вузькими (достатніми лише для проїзду вершника), не освітлювалися, тривалий час не мали бруківки й каналізації.

Объяснение:

Надеюсь

gkxkfv
4,5(33 оценок)

У Західній Європі класичні середньовічні міста раніше всього з’явилися (вже в IX столітті) в Італії та Франції. Найбільше міст було в Італії і Фландрії. Чимало міських поселень виникло уздовж берегів Рейну і Дунаю. Виникнення середньовічних міст проходило переважно у мостів і бродів, біля стін замків, в гирлах річок і на перехрестях доріг. Ознакою середньовічного міста була кріпосна стіна, яка захищала жителів від ворогів. Виникнення, а також зростання середньовічних міст обумовлено відділенням землеробства від ремесла, розвитком торгівлі. Багато з міст були засновані завдяки тому, що населення відчувало нагальну потребу в захисті. Середньовічні міста були оточені дерев’яними або кам’яними стінами, глибокими ровами і масивними воротами. Навколо них також виникали передмістя, населені ремісниками. Люди однієї спеціальності мешкали на одній вулиці. Центральне місце в місті займала ринкова площа, поруч з якою був міський собор. У середньовічному місті будинки тіснилися вздовж вузьких і кривих вуличок. Ширина вулиць, як правило, не перевищувала 7-8 метрів. Так, наприклад, виглядала важлива магістраль, яка вела до собору Паризької Богоматері в Парижі. Були вулиці і провулки не більше 2 метрів і навіть шириною 1 метр. Одна з вулиць старовинного Брюсселя досі носить назву «вулиця однієї людини»: двоє там вже не могли розійтися. Як правило, населення таких міст не перевищувало 5 000 осіб. Але вже в кінці 13 століття в містах-гігантах жило до 50 тисяч чоловік (Париж, Мілан). В основному в середньовічних містах жили ремісники і купці, які займалися не тільки ремісництвом, а й торгівлею. Також в містах жили феодали, і духовенство (церкви), раби. Ремісниче і торгове населення міст з року в рік поповнювалося тисячами селян, які тікали від своїх сеньйорів, для того щоб стати жителями вільного міста. Коли населення середньовічних міст було численним, то деякі жителі  були змушені селитися за межею міських укріплень. Оскільки передмістя не були захищені від набігів ворога, то люди будували нові стіни, споруджуючи нові міста. Не кожен житель міста був бюргером. Щоб стати повноправним громадянином міста, потрібно було спочатку володіти земельним наділом, пізніше – хоча б частиною будинку. Нарешті, потрібно було сплатити спеціальне мито. У 14-15 століттях місто стало центром дрібнотоварного укладу – торгівлі, ремесел, грошового обігу.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/serednovichne-misto/

анна2255
4,7(15 оценок)

1.расширение россии а) северная война(1700-1721) против .итог: россия стала империей и завоевала карелию, ижору,эстлянидию,лифляндую,южную часть финляндии. б)азовские походы петра 1 (1695; 1696)первый поход неудачный,воторой успешный. в)прутские походы петра (1710-1711)-неудачные г)каспийские(персидские ) походы петра 1 к россии отошли дербент, баку, решт,и другие провинции,но уже после смерти петра они были отданы обратно. 2.реформирование в российской империи: а) создание сената(1711)-высшего судебного органа, синода - гос.органа который контролировал церковь в)замена приказной системы коллегиями (1718-1721)  также к реформама петра относят бритье бород и усов(кто не брил-тот платил большие налоги) , создание нового печатного гражданского шрифта.императору принадлежит также слава создателя российского флота и его первые победы : гренгам(1720) и гангут(1714).неоднозначно современниками принято решение переплавлять колокола на пушки,после поражения при нарве(1700). к общим итогам правления петра можно отнести то,что он прорубил окно в европу,сделал россию империей,провел важные реформы гос..

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS