Есть ответ 👍

Тема есе : Студентство і його соціальна роль в житті суспільства.​

257
338
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Зараз вуз для більшості школярів представляється дуже високою цінністю. Прагнення молоді до вузів, супроводжується настільки високим конкурсом, що він негайно виявляє все огріхи у викладанні, особливо в сільській школі.

Безсумнівно, що успіх роботи вузу з підготовки висококваліфікованих фахівців в чому залежить від якісного набору поповнення студентів. Однак слід враховувати, що у прийнятого в вуз молодої людини багато розчарування виникають в результаті його недостатньої поінформованості про майбутню спеціальність, характер діяльності, необхідних здібностях і уміннях, соціальних і психологічних вимогах, пропонованих фахівцеві.

Безсумнівно, що випускникам шкіл дуже важливо знати попит на різні професії в найближчі 10-20 років.

Адже було б неправильно вибирати вуз або технікум, виходячи лише з кон'юнктури, що склалася в момент надходження, бо попит на ті чи інші професії може різко змінитися. В результаті дефіцитні і надлишкові, більш престижні професії можуть частково або навіть повністю помінятися місцями.

Соціальний досвід молоді, яка закінчує середню школу, нерідко виявляється ще вузьким і обмеженим. Не секрет, що навіть найдосконаліша система освіти та виховання не в змозі підготувати молоду людину до реального життя в такій мірі, щоб він без ілюзій і коливань засвоїв комплекс функцій дорослої людини. Безсумнівно, що більш глибоке знайомство з життям змінює усталені у молодої людини уявлення: те, що зовсім недавно уявлялося буденним і нецікавим, виявляється насправді важливим і привабливим, і, навпаки, то поверхневе, наносне, що здавалося головним, починає поступово відходити на задній план і втрачає первісний ореол.

В цей період ідеали і життєві плани втрачають притаманну юнацькому віку деяку абстрактність і стають більш надійним (хоча й трохи «приземленим») орієнтиром, необхідним для конкретної практичної діяльності. І в міру того, як людина втрачає непомірні претензії, він починає цінувати реальну красу і радість життя.

Ось чому в більш зрілому віці нерідко відбувається перегляд юнацьких прагнень і мрій, переосмислення життєвих планів. І цей процес, хоча він відбувається досить болісно і не без втрат, в принципі закономірний.

Однак частина абітурієнтів при виборі спеціальності не утруднює себе тим, щоб глибше познайомитися з тими можливостями, яка обіцяє яка обирається професія. І справа не тільки в тому, що на деякі рідкісні спеціальності і спеціалізації дуже великий прийом, а й в поверхневому знайомстві абітурієнтів з ними.

Дуже важливо вже з I курсу при організації виховної роботи формувати у студентів глибоке, зацікавлено-позитивне ставлення до своєї професії, стійку соціальну орієнтацію.

На думку уральського соціолога Ф.Р.Филиппова, поняття соціальної орієнтації може бути розглянуто в різних сенсах. У найширшому сенсі соціальна орієнтація означає усвідомлення індивідом самого себе як частинки елемента соціальної спільності. У вузькому сенсі соціальна орієнтація означає усвідомлення індивідом свого зв'язку з середовищем походження і його очікування щодо майбутньої соціальної «позиції» , т. Е. Місця і ролі в тій соціальній групі, членом якої він має намір стати [9]. Ось чому найважливішим моментом соціальної орієнтації є життєві плани.

Звичайно, в юнацькому віці зробити правильний вибір нелегко. Тим більше, якщо людина нічого не знає про свою майбутню професію. Помилки тут неминучі. Ось чому важливим засобом регулювання вибору професії молоді є професійна орієнтація.

Дуже важливо знати не тільки свою майбутню роботу, а й самого себе.

Звичайно, ніяка наука не може сказати абсолютно точно, що лише ця і тільки ця професія підходить людині, а інші не повинні бути предметом його бажань. Адже не рідко буває, що людина має непогану здатність виконувати кілька професій. Ось чому важливо назвати одну або декілька професій, в яких він може домогтися найбільшого успіху зі своїми здібностями, схильностями, особливостями характеру, психічним складом. Необхідно також і застерегти молоду людину від вибору тих професій, які явно протипоказані йому.

998l
4,8(18 оценок)

На Кавказе цыпленка жарили в специальной сковороде с крышкой, которая называется топака, поэтому блюдо получило название цыпленок тапака. Фонетически "цыплёнок тапака" выговаривать сложнее, чем "табака"  Про табак знают все, а вот что такое "тапак" мог объяснить не каждый. По этим причинам название "цыплёнок тапака" не прижилось и его быстро вытеснил "цыплёнок табака"

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Другие предметы

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS