Ответы на вопрос:
ответ:
мета: познайомити з творчістю американського письменника роберта шеклі, сформувати уявлення про фантастику як літературний жанр, розвивати уміння аналізувати літературні твори; розвивати творчу уяву; продовжити працювати над формуванням особистісних компетенцій.
обладнання: портрет роберта шеклі, виставка книг фантастичного жанру, проектор, мультимедійна дошка, мультимедійні презентації.
тип уроку: урок формування нових знань, умінь, навичок.
епіграф: кожна наша думка буквально творить наше майбутнє.
луїза хей
хід уроку
і. організаційний момент.
повідомлення теми, очікуваних результатів, епіграфу уроку.
(слайди 1 -2). запис теми та епіграфу уроку в зошити. (тема та
епіграф записані на дошці).
іі. актуалізація опорних знань і умінь.
мозковий штурм. (слайди3 – 4)
записи у зошитах.
фантастика(в перекладі з грецької «здатність уявляти») – 1. поняття, образи, створені уявою, тобто такі, що не відпові дійсності; вигадка, казка.
2. жанр літератури, а також твори, що описують явища, події нереальні, не існуючі в дійсності, які містять казкові образи.
3. щось видумане, нереальне, пов’язане з фантазією.
ііі. мотивація навчальної діяльності.
слово вчителя. фантастика стала помітним явищем сучасної культури. у потоці книг вражає велика кількість тем, сюжетів, цікавих припущень, сміливих передбачень; притягають відважні задуми, винахідливість, дотепність, вигадка. кращі фантастичні твори пов’язані з проблемами, що хвилюють, учать осягати буття в його безмежному різноманітті. фантастичні припущення – лише згусток того, з чим ми зустрічаємося сьогодні або можемо зіткнутися завтра. сполучаючи воєдино можливе з неможливим, реальність з мрією, правдоподібність з вигадкою, письменники створюють уявні моделі небувалих життєвих ситуацій, примушують замислитися про серйозні речі, побачити звичне і буденне під новим кутом зору.
іv. формування нових знань, умінь і навичок.
слово вчителя. сьогодні ми познайомимося з відомим письменником-фантастом – робертом шеклі. (перегляд презентації»біографія шеклі» – відкривається через гіперпосилання: слід установити курсор на прізвище письменника і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).
бесіда за переглянутим слайд – шоу.
– літературу якої країни представляє роберт шеклі?
– що вам найбільше запам’яталося з його біографії?
– що найбільше вразило?
мозковий штурм: «міркуймо разом! » (слайди 5 – 8)
– що таке запах?
– який орган є нам розрізняти запахи?
– які запахи вам подобаються?
робота над проблемним запитанням: як ви вважаєте, думки мають свій запах? як ви розумієте назву твору? (слайд 9)
словникова робота. (слайд 10 – через гіперпосилання відкриваються пояснення до всіх слів: слід установити курсор на потрібне слово і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).
робота в групах:
1-ша група. завдання: створити асоціативне гроно. з перелічених якостей людей потрібно виділити ті, що були притаманні кліві.
мужність, щедрість, винахідливість, тактовність, витримка, почуття відповідальності, ввічливість, чуйність, доброта, цілеспрямованість, хитрість, дисциплінованість.
2-га група. завдання: коментоване читання уривків, які найкраще характеризують кліві. ( зорельот, не забуває про сумку з поштою, яку не кидає навіть тоді, коли знаходиться в небезпечних ситуаціях. намагається опанувати свої думки і не панікувати. старається зрозуміти закон виживання на незнайомій планеті.)
3-тя група. завдання: відновити перфорований текст.
хіба завдяки своєму (розуму) й умінню (пристосовуватися) людина не була завжди і скрізь (царем природи)? (р. шеклі)
презентація роботи в групах.
v. підсумок уроку.
вправа «мікрофон. коло ідей». ідея – ствердження сили людської думки, здатної знайти вихід із любої ситуації, перебороти всі перешкоди на своєму шляху. (слайд 13)
робота зі слайдом: »знайди зайве! » (слайд 14)
бліц диктант («+»- «-»): «перевір себе! »
1. зорельот летів крізь колонізоване скупчення сергон.
2. зореліт здійснив вимушену посадку, тому що не працювала система отоплення на кораблі.
3. приземлившись, корабель вибухнув.
4. тварини, які населяли планету, були такими ж, як на землі.
5. кліві підібрав біля уламків корабля контейнер з провізією.
6. головному герою довелось захищатися від хижих звірів.
7. кліві не вдалося зберегти сумку з поштою.
8. лерой провів на планеті з-м-23 три дні.
9. головний герой переховувався від небезпеки в печері.
10. востаннє на планеті кліві уявив у себе в руках смолоскип, яким він спричинив небачену досі тут пожежу.
11. побачивши в ілюмінатор ракети спустошену планету, головний герой дуже шкодував.
рефлексія.
вірш «коли здається жити неспромога»
коли здається жити неспромога,
коли здається, більше сил нема,
повір у себе, і твоя тривога
розвіється, як марево, сама…
повір у себе, ти багато можеш,
не опускай безсилої руки.
ти сам собі найкраще –
лиш тільки спробуй сам себе знайти.
коли здається, що земля і небо
тебе стали на диби,
повір у себе, знай, що жити треба,
бо ви своєї долі – не раби!
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Литература
-
aleks163215.02.2022 02:16
-
erik070116.03.2020 03:36
-
annachernaya04ow7wxu10.03.2023 15:23
-
Slvblgo26.03.2021 13:21
-
Демон199702.04.2022 01:59
-
vladimer9629.05.2022 02:28
-
lizon39227.07.2020 23:08
-
Choch12104.11.2021 01:09
-
aaskarova200416.05.2022 23:08
-
gif1010.03.2021 09:18
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.