Ответы на вопрос:
Уп'єсі і. карпенка-карого «сто тисяч» виведені два основних образи. перший - це ненажерливий сільський глитай герасим калитка, що увібрав у себе найгірші риси вдачі: грубість, жадобу, скнарість, гонитву за наживою. у цьому образі автор показав тих, хто із соціальних низів видерся на вищий щабель і на чужім нещасті влаштував свій добробут. другий - це копач бонавентура, який щодалі більше опускається на соціальне дно. бонавентура не може пристосуватися до нових умов. та він, мабуть, і не збирається цього робити. він живе у якомусь своєму світі, незрозумілому для інших. живе своїми мріями, його зовсім не бентежить те становище, в якому він опинився. не дає йому спокою тільки один предмет - боковенька. бонавентурі здається, що саме там за одному йому зрозумілими прикметами він відшукає скарб. а викопані гроші він мріє витратити не на побутові потреби, а на мандрівку до парижа. він навіть вміє «» по-французьки. бонавентурі докоряють, що він тридцять літ шукає грошей, але й досі нічогісінько не знайшов, але копач велике значення надає тим речам, які він все-таки викопав: окам'янілому дереву, ступці мідній, сковороді. він усіх переконує, що ці предмети важливі для науки. копач навіть одіслав їх одному професорові, що кургани розкопує. копач - дуже щедра людина. бажаним скарбом він поділився б з усіма, хто б його попросив. тільки чесним шляхом мріє розбагатіти банавентура, а про нечесний прибуток він говорить: «я, слава , богу, вік прожив, а й тріски чужої не взяв». крім того, що бонавентура багатий своєю мрією, він багатий на всякі жарти, дотепи та прислів'я. з повагою ставиться бонавентура до науки: «без науки, без струменту, без опиту, куди не повернися, нічого не зробиш». закликає він і інших не йти проти науки. знає також копач напам'ять всі вірші шевченка, цитує «енеїду» котляревського. у господарських справах бонавентура був дуже неосвічений і непрактичний. хоч він, осмислюючи свій досвід, і казав: «тілько гляну, зараз бачу», - проте давав такому хазяїну, як калитка, зовсім не хазяйські поради: завести садок, ставок, пасіку. на що калитка одказував йому: «ви все на витребеньках! » та попри всі свої «витребеньки»,: бонавентура дуже простий у побуті. коли зайшла мова про відпочинок, він попросився в клуню. «я не люблю, знаєте, там всяких ніж-ностей: перин, подушок. є сама - добре, а нема - кулак в голови,, свиту послав, свитою укрився, заснув - мало журився, проснувся, і встав - встрепенувся, шапку насунув та й далі посунув» у образі копача бонавентури автор п'єси показав низи тогочасного соціального ладу, що складалися з обіднілих вкрай селян і розорених поміщиків, які не могли пристосуватися до існуючих умов. если вам понравилось сочинение на тему: образ копача бонавентури в п’єсі івана карпенка-карого «сто тисяч», тогда разместите ссылку на произведение в вашей социальной сети или блоге, и поделитесь текстом с друзьями.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Литература
-
violetakoshtura15.05.2022 07:55
-
netesa020215.01.2020 17:12
-
lenaguba1974ayp06vyr19.07.2022 07:27
-
Reshebnikov26.11.2020 20:59
-
aarmen03.01.2021 15:00
-
атэмон15.08.2020 15:06
-
together4301.02.2022 12:21
-
f12312319.06.2023 04:01
-
ffffffffff44408.04.2022 20:20
-
n254n01.03.2023 07:26
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.